Lázně v Bohdanči se nadechují. Klienti přibývají i díky Arabům

  8:14aktualizováno  8:14
Velichovky zkrachovaly, Léčebné lázně Bohdaneč jdou vzhůru. Klienti přibývají. A jsou mezi nimi i ti z Velichovek. Ale také Arabové, kterých nikdy předtím nedorazilo víc než letos v červnu.

Léčebné lázně Bohdaneč | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Léčebné lázně Bohdaneč se vymaňují z propadu, který nastal po tvrdých opatřeních ministerstva zdravotnictví. Takzvaný indikační seznam zkrátil péči hrazenou pojišťovnou, lidé po operacích dostali méně času na vyjednání lázní. Úbytek klientů byl značný. Nyní se lázně už z nejhoršího dostávají.

"Jsme spokojeni. Po dlouhé době jsme za měsíc červen docílili kladného hospodářského výsledku, klienti nám meziročně přibývají," řekl člen představenstva a výkonný ředitel Jiří Vitík.

Cest, jak zvrátit špatný vývoj, je několik. "Zaměřujeme se na arabskou klientelu. V červnu jsme například dosáhli historického maxima, co se týče počtu arabských klientů a tržeb z nich. Chceme rozvinout spolupráci i s klientelou z Ruska a Ukrajiny, zejména co se týče pooperační rehabilitace," dodal Jiří Vitík.

Propady počtu klientů zdravotních pojišťoven se blížily meziročně až k 50 procentům.

Obavy z osudu Velichovek nemají

"Tento trend se podařilo otočit a jsme v propadu jen o 30 procent. Po nastartování prorůstových opatření obavy z osudu, který postihl lázně Velichovky, nemám," řekl Jiří Vitík. Už ve druhé polovině srpna si budou moci klienti rezervovat pobyt na rok 2014.

Léčebné lázně Bohdaneč

Loni do lázní přijelo 12 300 klientů, což byl proti předloňským 12 560 mírný pokles. Do konce července 2013 evidují v lázních 6 464 klientů. V roce 2010 zařízení zaměstnávalo 300 lidí, nyní má 225 pracovníků.

Právě uzavření Velichovek Léčebným lázním Bohdaneč může pomoci, i když tento přínos nechce výkonný ředitel přeceňovat.

"Teď je o jednoho hráče na trhu méně, svým způsobem je to výhoda."

Po krachu Velichovek nabídlo vedení akciovky Léčebné lázně Bohdaneč pacientům Velichovek pomoc a přešlo jich několik desítek. Většinu nasměroval končící management Velichovek do Janských Lázní. Ale v Bohdanči doufají, že si řada z budoucích potenciálních klientů Velichovek najde cestu právě sem. I proto už začali s reklamní kampaní na území Hradce Králové, odkud dříve mířili lidé hojně do dnes již uzavřených lázní.

Nabízejí přidanou hodnotu

"Chceme lidem sdělit, že jsme tady i my. Každé lázně, které jsou v blízké vzdálenosti, jsou vzájemnou konkurencí, ale my jdeme vlastní cestou a nabízíme svoji přidanou hodnotu," říká Jiří Vitík.

I díky tomu se bohdanečským specialistům na časnou pooperační rehabilitaci daří s návratem klientů - jak přes pojišťovnu, tak i samoplátců. Jsou za tím ovšem jednání s nemocnicemi, odbornými lékaři, pojišťovnami, pořádání seminářů i nabídky atraktivních pobytů. Oblíbený je například seniorský.

Výsledky voleb 2018

Výsledky komunálních voleb jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Ve druhém kole voleb do Senátu v Pardubickém kraji vyhrál v obvodu č.50 - Svitavy: Michal Kortyš a v obvodu č.44 - Chrudim (který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina): Jan Tecl.Nejčtenější

Smrt koně na Taxisu. Vicody bohužel udělal chybu, lituje žokej Bartoš

Čtveřice jezdců padá na Taxisově příkopu během 128. ročníku Velké pardubické.

Nedělní Velká pardubická skončila fatálním zraněním pro devítiletého hnědáka Vicodyho. Nejtěžší tuzemský kros si vybral...

Kůň mě vláčel přes kilometr, pak mě kopytem vypnul, říká potlučený jezdec

Ján Mach se nyní pod vedením primáře Tomáše Brože zotavuje v pardubické...

Nepěkný obrázek se naskytl divákům v rámci mítinku Velké pardubické. V průběhu čtvrtého dostihu jezdec Ján Mach utrpěl...Faltejsek popáté. Velkou pardubickou ovládl s Tzigane Du Berlais

Žokej Jan Faltejsek v sedle hnědáka Tzigane Du Berlais slaví pátý triumf na...

Nebyl největším favoritem, neměla mu sedět tvrdší půda. Přesto to byl právě sedmiletý hnědák Tzigane Du Berlais, kdo...

Respektujeme zákon, ohradila se firma Orling vůči trenérce Růžičkové

Doma v Pohoří ̈.Na statku poblíž Jílového u Prahy pečuje trenérka Martina...

Patnáct let měla firma Orling své dostihové koně v trenérské péči u Martiny Růžičkové ve stájích v Pohoří. Předloni s...

Je čtvrt hodiny po dvanácté, říká hospodář o hrozící zkáze borových lesů

Lesní odborník Aleš Erber ze sdružení Pro Silva Bohemica prosazující šetrné...

Pás borových lesů se táhne od Hradce Králové až po Choceň. Vedle Železných hor a Králického Sněžníku je to největší...

Další z rubriky

VIDEO: Strčit hlavu do 150 °C. Hasiči trénují v ohňovém polygonu

Kontejner na návěsu kamionu Fire Dragon 7000  ve Vysokém Mýtě dokáže simulovat...

Více než stovka hasičů si do pondělí vyzkouší ve vysokomýtském areálu ohňový polygon. Cvičí hašení, taktiku vstupu do...

Devadesát tun ryb z Buňkova na Pardubicku musí zlikvidovat kvůli viru

Veterináři nařídili usmrcení ryb v rybníku Buňkov na Pardubicku.

Ryby v rybníce Buňkov v Břehách na Pardubicku jsou nakažené herpes virem. Není přenosný na člověka, ale mohl by se...

Další zvrat v Pardubicích. Piráti řekli ne a ANO jedná s ODS

Ondřej Karas vede pardubické Piráty.

Ve vyjednávání o nové koalici v Pardubicích se na začátku týdne částečně vyjasnilo. Můžou za to Piráti, kteří oznámili,...

Najdete na iDNES.cz