Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hodně míst, nevyrovnané ceny. Koupaliště Cihelna dostalo v testu dvojku

  8:18aktualizováno  13:52
Redakce MF DNES přes léto přináší test vybraných koupališť v kraji. První je na řadě Cihelna Pardubice. Poplatky za atrakce i základní služby nebo nevracení peněz uložených na čipových kartách či hodinkách. To jsou hlavní nedostatky koupaliště. Kladem naopak je čistá voda, bezplatná pítka, dobré parkování a rozmanitost atrakcí.

Koupaliště Cihelna Pardubice se nalézá na pravém břehu Labe, nedaleko soutoku s Chrudimkou. Láká především na plavecký a rekreační bazén, nachází se v něm ale také bazén dětský i skokanský, brouzdaliště, divoký kanál, tobogány a skluzavky.

Fotogalerie

Celodenní vstupné pro lidi nad 140 centimetrů stojí 70 korun, pro dítě do 140 centimetrů pak 30 korun. Po 16. hodině se cena vstupného snižuje na 50 a 20 korun. Děti menší než 100 centimetrů mají v obou případech vstup zdarma.

Voda v bazénech je čistá a ani na vrcholu sezony nebývá problém s jejím znečištěním. Pokud však chce návštěvník využít i dalších atrakcí a služeb, musí si zakoupit čipovou kartu za 30 korun, nebo čipové hodinky za 60 korun, které jsou nevratné. Na ně si vloží libovolnou částku, kterou pak využívá pro placení v areálu – vyjma občerstvení. Zpět na peníze se ale nevyčerpané body nepřevádějí.

Mezi základní služby každého koupaliště patří šatny, jichž je v areálu bezesporu dostatek. Vzhledem k ceně vstupného by ale bylo možné očekávat, že jejich použití bude zdarma. Celodenní pronájem však stojí 20 korun, u rodinné šatny pak 40 korun, přičemž je ještě nutné zaplatit zálohu na klíč, která činí 20 korun. Pro uložení cenností je možné využít ocelové schránky (30 korun plus 20 korun záloha).

Samotné zálohy pak sice jsou vratné, vrací se ale zpět na čipovou kartu či čipové hodinky, na peníze je tedy přeměnit nelze. Návštěvník je tak musí utratit v areálu či nechat propadnout.

Vyzdvihnout je ale třeba fakt, že jednotlivé ceny jsou přehledně a férově zveřejněny přímo na webových stránkách koupaliště pod záložkou Ceník a uživatel se k nim nemusí zdlouhavě proklikávat.

Hodnocení MF DNES Koupaliště Cihelna

  • Kvalita vody: 1
  • Služby: 3
  • Občerstvení: 2
  • Toalety: 2
  • Atrakce: 2
  • Parkování: 2
  • Celkové hodnocení: 2

Pozn: Jako ve škole, nejlepší je 1, nejhorší 5.

Na koupališti se nachází také 105metrový tobogán a 25metrová skluzavka, divoký kanál a vířivka, atrakce tedy nabízejí bohaté vyžití. Kromě divokého kanálu ale atrakce nejsou v ceně vstupného, jedna jízda na tobogánu vyjde na 7 korun, na skluzavce pak 5 korun. To jsou sice částky zanedbatelné, deset minut ve vířivce ale už stojí 30 korun.

K dispozici je také minigolf, stolní tenis, ruské kuželky, které vhodně doplňují zábavu za přijatelné ceny. Oproti tomu plážový volejbal vyjde na 120 korun za hodinu (plus 20 korun záloha), což vzhledem ke stavu hřiště je cena velmi přemrštěná. Součástí areálu je také dětské hřiště s pískovištěm, skluzavkou a houpačkami.

Hladový návštěvník se může zastavit u dvou bufetů s velmi širokým sortimentem jídel i nápojů. Příjemným benefitem je i gril s poměrně lákavou nabídkou jídel. Zvláštní je však rozsah cen, který v některých případech jde do extrémů – a to na obou stranách.

Plusové body koupaliště získává za dostatečné množství míst k sezení u bufetů a také rozmístěním pítek s pitnou vodou. Návštěvníci tak nejsou prvoplánově nuceni k nákupu nápojů v areálu.

Velký test koupališť

Pozitivní je i fakt, že toalety jsou čisté a vybavené zásobou toaletního papíru. Jeho zbytky se ale válejí na podlaze. Poměrně nepochopitelné je, že u toalet poblíž pokladny se nacházejí pouze dvě sprchy – a u jedné z nich visela cedulka Mimo provoz.

Co se týče dopravní dostupnosti, návštěvníci si téměř nemají na co stěžovat. Poblíž areálu je dostatečné množství parkovacích míst, na vrcholu sezony sice může být s parkováním trochu problém, nedaleko je však i zastávka městské hromadné dopravy.

Největším problémem koupaliště tak jsou ceny, pro návštěvníky je nepříjemné, když musí za každou atrakci, která je součástí areálu, platit. Pokud jsou náklady opravdu tak vysoké, stačilo by vstupné zvýšit třeba o 10 korun a atrakce a především šatny nabízet zdarma. Také nevracení nevyužitých bodů z čipových karet a hodinek je nepochopitelné.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Basketbalisté zdolali Rusko a přiblížili se historickému postupu na MS

Tomáš Satoranský se snaží vyzrát na ruskou obranu. Sleduje ho spoluhráč z...

Čeští basketbalisté zdolali v kvalifikaci o mistrovství světa Rusko v dramatickém duelu 80:78 a znovu se přiblížili...

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...

Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

Špaček se cítí silnější, ve Winnipegu si vzal pod křídlo Reichela

Michael Špaček (80) oslavuje se spoluhráči z Winnipegu svou trefu.

Minule se v kempu Winnipeg Jets udržel málem až do konce. A letos pardubický hokejový odchovanec Michael Špaček...

Další z rubriky

Dabovat Funese po Filipovském bylo kamikaze, říká oceněný Krampol

Jiří Krampol převzal v Přelouči cenu za dlouhodobé herecké mistrovství společně...

Herec Jiří Krampol obdržel při udílení dabingových Cen Františka Filipovského v Přelouči společně s kolegyní Jaroslavou...

Letní kino vzdá hold hokejovým legendám, následuje setkání s tvůrci

Hokejový brankář Jiří Holeček

Vzpomínky na letošní prázdniny už sice čtrnáct dní pozvolna blednou, ale rozhodně to neplatí pro Pardubické letní kino....

Zájem o zemědělské obory roste, do učení míří více žáků

Soutěž jízdy zručnosti s traktorem s přívěsem pro studenty středních...

Na střední školy v Pardubickém kraji bylo letos podáno skoro 10 tisíc přihlášek. Z nich přibližně čtvrtina je na...

Najdete na iDNES.cz