Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Válka kempů na Seči. Jeden z nich se topí ve splaškách

  8:00aktualizováno  8:00
Poplatek padesát tisíc za předběžné opatření soudu, ušlý zisk a nervy na pochodu. To je bilance pro provozovatele několika chatek a restaurace U krbu v areálu kempu Na Pláži v Seči Ladislava Vamberu.

Válku kempů poznal na vlastní kůži i řidič fekálního vozu. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Radnice Vamberovi před pár dny uzavřela odtok z jímky na splašky. Odpad z toalet se vracel zpátky. Město dokonce nechtělo pustit do areálu fekální vůz. Svolilo k tomu až ve středu.

Nepříjemnosti doslova pocítili rekreanti, kteří přijeli k sečské přehradě odpočívat. "Je to smutný, když nemůžete ani na záchod, ani si umejt ruce," řekl turista ubytovaný v chatce.

"I přesto, že máme už osmnáct let smlouvu, že můžeme vypouštět odpady do jímky a poté do kanalizace a čistírny odpadních vod, nám teď jímku zašpuntovali a splašky se vracejí zpátky," uvedl provozovatel areálu U Krbu Ladislav Vambera.

Když si nakonec na své náklady objednal fekální vůz, aby jímku vyvezl, traktor s cisternou se ve čtvrtek do areálu nedostal.

"Na recepci mi řekli, že mě dovnitř nepustěj. Vyvážím fekálie po okrese pět let, ale tohle se mi ještě nestalo," uvedl řidič vozidla čekajícího před vjezdem do areálu, po němž chtěli nejen licenci, ale i potvrzení o technické kontrole.

"Zákaz vjezdu pro podezřelou soupravu jsem vydal já. Musím dbát, aby se v kempu dodržoval pořádek a čistota a aby nebyla ohrožená hygiena," uvedl Jan Zikmunda, správce městského kempu.

Vambera nechápe, jak může někdo o své vůli rozhodovat o tom, jestli je vozidlo způsobilé provozu. "Od toho má technickou a tu snad může kontrolovat jenom policie."

Po více než dvouhodinovém handrkování a dohadování nakonec správce fekální vůz do areálu pustil. "Ty válčíš s radnicí a já se v tom vezu. Poslouchám nadávky z obou stran. Z města a od tebe taky," utrousil správce Zikmunda k Vamberovi, když nakonec souprava projela branou areálu.

Radnice zaslepila přívod do jímky

Potíže nastaly začátkem tohoto týdne. Radnice opravila jímku, do níž splašky z celého areálu tečou. Přívod k pronajaté části ale zaslepila. Proč, to vedoucí technických služeb v Seči Milan Cyprian nevysvětlil. "Udělali jsme si svoji novou kanalizaci," řekl.

I když jímku už může Ladislav Vambera vyvážet, spor nekončí. Vamberova advokátka Tereza Jelínková považuje smlouvu z roku 1995, která umožnila napojení jímky na kanalizaci, za platnou.

"Rozhodně budeme vymáhat náhrady škod, které celou záležitostí vznikly a vzniknou. Já osobně se domnívám, že se jedná o konkurenční boj a snahu podnikatele zlikvidovat," uvedla Vamberova advokátka Tereza Jelínková.

Starosta Seče Marcel Vojtěch ve čtvrtek ani v pátek nezvedal telefony a neragoval na vzkazy.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...

Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Další z rubriky

VIDEO: Hledají se řidiči, kteří jeli kolem sraženého chodce v Krouně

Šipka u silnice směrem z křižovatky v Krouně na Poličku označuje místo nálezu...

Policie žádá o pomoc svědky nehody u Krouny na Chrudimsku. Stala se v sobotu 8. září deset minut před třetí hodinou v...

Letní kino vzdá hold hokejovým legendám, následuje setkání s tvůrci

Hokejový brankář Jiří Holeček

Vzpomínky na letošní prázdniny už sice čtrnáct dní pozvolna blednou, ale rozhodně to neplatí pro Pardubické letní kino....

Auto vyletělo ze silnice a řidič z něj vypadl, má těžké zranění hlavy

Vrtulník pražské záchranky zasahuje u vážné nehody v Ronově nad Doubravou.

Těžká dopravní nehoda se stala dopoledne mezi Třemošnicí a Ronovem nad Doubravou. Řidič osobního auta značky Renault...

Najdete na iDNES.cz