Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kandidát děkoval za podporu ve druhém kole, do kterého nepostoupil

  17:13aktualizováno  17:13
Někteří voliči v obvodu Pardubice by při své volbě ve druhém kole senátních voleb mohli být zmatení. Na billboardech v ulicích města totiž děkuje za podporu Vladimír Ninger z ČSSD, který se však do finálové dvojice nedostal.

Jeden z billboardů na ulici Husova v Pardubicích. | foto: MartinŠvec, MAFRA

Na poutačích přidělaných na sloupech veřejného osvětlení po pardubických ulicích stojí pod fotkou lékaře a primáře chirurgického oddělení následující text: „Děkuji Vám za podporu. Přijďte rozhodnout ve druhém kole 14. a 15. října.“

Ninger přitom před týdnem získal v prvním kole 13,41 procenta hlasů, skončil třetí a duel o senátorské křeslo v obvodě číslo 43 se tak koná bez jeho účasti.

Podrobné výsledky senátních voleb najdete zde

„Vůbec jsem nevěděl, že billboardy visí. Dozvěděl jsem se to ve čtvrtek. Byly vytištěné s předstihem, aby byly připravené v případě postupu do druhého kola,“ objasnil Ninger. Za nevhodný výlep se omluvil.

„Bylo to věcí manažera kampaně, který pochybil a nechal to vylepit příliš brzo. Neměl jsem samozřejmě zájem, aby to bylo někde v této podobě vylepené,“ prohlásil Ninger, kterému prý i lidé psali dotazy, zda ho skutečně mohou ve druhém kole podpořit.

Billboardy se objevily na více místech. Zatímco ten u kruhového objezdu na Dubině už zmizel, další nedaleko věznice stále visí. Ovšem k vidění je i v samotném centru na Karlovině. Kde všude je ještě reklama umístěná, sám kandidát netuší.

„Sám jsem ho viděl na sloupu cestou z Polabin na Labský palouk. Opravdu jsem se zděsil. Radost z toho nemám,“ přiznal Ninger.

Poutač na sloupu veřejného osvětlení, na kterém Vladimír Ninger děkuje za...

Poutač na sloupu veřejného osvětlení, na kterém Vladimír Ninger děkuje za podporu.

Výklad textu by mohl navodit i dojem, že kandidát děkuje za hlasy v prvním kole a dodatkem vybízí voliče pouze k účasti v rozhodujícím klání. Myšlenka ovšem byla mířena opravdu k podpoře Ningera. „Nicméně nabádám veřejnost, aby volit šla. Volby si pozornost zaslouží,“ zmínil lékař.

Pokud by předchozí výklad platil, bylo by logické, aby Ninger uvedl jméno kandidáta, kterého by ve druhém kole sám preferoval.

„Osobně veřejně žádného z kandidátů podporovat nebudu, stejně jako to neudělala v pardubickém obvodu celá strana. Pro mě příběh skončil v prvním kole,“ dodal Ninger.

O hlasy voličů se ve druhém kole uchází vítězka úvodní volby a nynější senátorka Miluše Horská (KDU-ČSL+Nestraníci) a starosta prvního městského obvodu Jaroslav Menšík (ANO 2011), který Ningera porazil o 800 hlasů.

Obdobný „přešlap“ má na kontě rovněž Jan Korytář z hnutí Změna, který děkoval voličům na Liberecku dopředu zaplacenou reklamou ve vozidlech MHD (psali jsme o tom zde).

Autor:


Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Zuřící řidič se vrhl na poslíčka s pizzou, který mu předtím vjel do cesty

Ilustrační snímek

Snaha o expresní doručení pizzy občas vede rozvozce ke stylu jízdy, který se spíše hodí na závodní okruh než na...Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

VIDEO: Hřebeč je děravý kopec. Vydal více než dva miliony tun surovin

Důlní závod v dobách, kdy fungoval, tedy před rokem 1991.

Málokdo si při cestách z Čech na Moravu přes Moravskou Třebovou po obávané „pětatřicítce“ uvědomuje, že při zdolávání...

Soupisky pro podzimní volby na radnice jsou v Pardubickém kraji už uzavřené

Radnice Pardubice.

V Pardubicích podalo kandidátku do komunálních voleb 15 uskupení, v roce 2014 jich bylo 17. V ostatních velkých městech...

Vdávala se narychlo den po příjezdu tanků, rodina se bála stanného práva

Paní Jozífová se svými háčkovanými svatebními šaty z roku 1968.

Jsou to krásné šaty. Ostatně svatební. Sice tak nevypadají, ale jsou „dobové“. Navíc na jednu výraznou historickou dobu...

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.

Najdete na iDNES.cz