Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do politiky se šéf hokeje nežene. Potřebuje vycházet se všemi

  8:04aktualizováno  8:04
Třetí sezonu šéfuje klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek. Tým se drží v první polovině tabulky, ale i tak sáhl nedávno k výměně trenéra. Radost má Šebek z toho, že klub se už stabilizoval po ekonomické stránce.

Ondřej Šebek, manažer hokejových Pardubic | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pavel Hynek, Mojmír Trličík, Miloš Říha, Zdeněk Venera a zase Miloš Říha.

To je výčet hlavních trenérů, kteří se vystřídali v posledních necelých třech letech na lavičce pardubického extraligového týmu. Právě tu samou dobu klub vede Ondřej Šebek. Ten s těžkým srdcem nedávno propustil kouče Zdeňka Veneru, tedy muže, se kterým chtěl koncepčně pracovat delší dobu.

„Výměna trenéra je vždy velmi složitá. Dlouho jsme to zvažovali a nechtěli jsme to udělat. Před dvěma lety se nám stejná věc dost neosvědčila. Ale velkou roli v tom sehrálo, že jsme měli variantu s Milošem Říhou, kterého dobře známe a věděli jsme o něm, že dá mužstvu impuls. Nemuseli jsme tak jít do žádného rizika,“ říká generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

Co bylo hlavním důvodem k výměně trenéra Venery?
Přímým důvodem byla vzájemná dohoda, která vzešla z diskuse nad dvěma velmi nepovedenými zápasy v prvním lednovém týdnu. Důvodem toho, že jsme tuto dohodu akceptovali, byla rozkolísanost výsledků i výkonů mužstva. Nikdy jsme dopředu nevěděli, jak to na ledě bude vypadat. Někdy tým hrál skvěle a vyhrával, příště to byl propadák plný chyb, který nebyl ke koukání. To jsme chtěli zastavit a podle nás na to je Miloš Říha ideální trenér. I když musím zdůraznit, že v první řadě odpovědnost za nevyrovnané výkony leží na hráčích, ne na trenérech.

Jak vypadal rozchod s koučem Venerou?
Tady musím Zdeňka Veneru velmi ocenit. Ukončení spolupráce proběhlo v naprostém klidu. Domluvili jsme se na něm a vzájemně si popřáli hodně úspěchů. Chtěl bych mu poděkovat za spoustu kvalitní práce, kterou tady odvedl.

Zatím jste se s Milošem Říhou dohodli na spolupráci jen do konce sezony. Bude tady ale pokračovat i v příští sezoně?
Jednání byla velmi rychlá a prioritně jsme řešili tuto sezonu a společně jsme si řekli, že o té další si promluvíme v klidu v průběhu jara. Teď nám všem jde o tuto sezonu. Co bude dál, se teprve uvidí. Nyní máme společný cíl, kterým je uspět v rozehraném ročníku a za tím všichni jdeme.

Zatím se zdá, že budete ve zbytku soutěže bojovat o šestku, která zajišťuje přímý postup do play-off...
Tak to zatím vypadá, ale musíme si uvědomit, že stále hrajeme o více než dvacet bodů, a to je strašně moc. Koukáme hlavně nad sebe, rádi bychom šli v tabulce výš. Jasné ale je, že přímý postup do čtvrtfinále je nyní náš cíl číslo jedna.

Jak to vypadá s dlouhodobými marody, kterými jsou Radovan Somík a Libor Pivko?
Tak u Rada je jasné, že minimálně letos už hrát nebude. Byl se tady před Vánoci podívat. Je v mnohem lepším zdravotním stavu než na podzim, na nějaký normální život to už je, ale na vrcholový sport určitě ne. U Libora je to lepší. Zatím se potkal s trenérem Říhou a domluvili se na individuálním plánu přípravy. Uvidíme, jak to s ním bude dál. Pochopitelně si všichni přejeme, aby se v našem dresu objevil.

Fanoušci jsou hodně mile překvapeni z výkonů mladého brankáře Karla Vejmelky. Tím pádem máte trochu přetlak v brankovišti, kam se tlačí hned tři kvalitní gólmani...
Výběr hráčů do sestavy je samozřejmě v plné kompetenci trenérů. Pro nás je však dobře, že máme tři kvalitní brankáře s tím, že jeden je navíc velmi mladý a perspektivní. Karel nás všechny zaujal svou hrou a jsme rádi, že jsme se s ním domluvili na dlouhodobější spolupráci.

Jak to vypadá s ekonomikou klubu? Hodně se mluví o tom, že se česká ekonomika zvedá, pocítili jste to na zájmu sponzorů?
Řekl bych to takhle: situace se už dál nezhoršuje, ale že by se firmy vrátily do dob na začátku tisíciletí, kdy byly skutečně štědré, tak to určitě ne. Celá ekonomická krize s sebou nese jako důsledek to, že firmy jsou opatrné a výdaje na sponzoring jsou pro ně stále hodně diskutabilní. Na druhou stranu musím říct, že máme velmi dobrou obsazenost reklamních ploch a nemůžeme si stěžovat.

I ekonomický vztah s městem, o kterém se hodně mluvilo před rokem, se už podařil definitivně vyřešit?
Ano. Momentálně nemáme vůči majiteli haly žádné nové dluhy a celkově jsme nastolili podmínky spolupráce tak, aby byly spokojené obě strany. Tady se situace rozhodně stabilizovala. Splácíme závazky z minulých roků, tak jak jsme se domluvili, a další nové nevznikají. Samozřejmě řada věcí je vázaná i na sportovní úspěch. Pokud se nám zadaří v play-off, bude větší šance uspět i ekonomicky.

Asi jste rád, že do představenstva klubu chtěli jít primátor Martin Charvát i jeho první náměstek Jiří Rozinek?
Rozhodně to vnímám pozitivně. Navíc je dobré, že má pan primátor díky tomu, že vedl rozvojový fond, kterému patří aréna, přehled o tom, jak klub funguje, kolik financí dostává od města a naopak kolik peněz dá klub za pronájem haly. Také jsem rád, že vedení města bere hokej jako výkladní skříň města, že chce dále podporovat mládež a sportování v hokejové aréně. Taková podpora je důležitá. Rovněž se zdá, že hokej už nebude předmětem nějakých politických bojů, za což jsem logicky rád.

Naopak na radnici vám nyní často odbíhá sportovní manažer klubu Dušan Salfický, který se po volbách stal radním. Jak obě práce zvládá?
Je to pro něj určitě časově náročné, musí pracovat sedm dní v týdnu, ale zatím to zvládá. Já to neberu jako nějaký handicap pro klub. Svou práci u nás dělá tak jako před volbami. Naopak si cením toho, že lidé spjatí s klubem v komunálních volbách uspěli a opět se ukázalo, že hokej má v Pardubicích výjimečné postavení.

A co vy a politika? V posledních volbách kandidovali snad všichni šéfové významných městských organizací. Vás to neláká?
Vzhledem k pozici, ve které působím, potřebuji být neutrální. V tuto chvíli se plně věnuji řízení hokejového klubu a k tomu potřebuji vycházet se všemi lidmi jak z politiky, tak i z byznysu. Takže z tohoto pohledu by to pro mě nebylo nyní nejšťastnější.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Basketbalisté zdolali Rusko a přiblížili se historickému postupu na MS

Tomáš Satoranský se snaží vyzrát na ruskou obranu. Sleduje ho spoluhráč z...

Čeští basketbalisté zdolali v kvalifikaci o mistrovství světa Rusko v dramatickém duelu 80:78 a znovu se přiblížili...

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...

Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Další z rubriky

Dabovat Funese po Filipovském bylo kamikaze, říká oceněný Krampol

Jiří Krampol převzal v Přelouči cenu za dlouhodobé herecké mistrovství společně...

Herec Jiří Krampol obdržel při udílení dabingových Cen Františka Filipovského v Přelouči společně s kolegyní Jaroslavou...

Zájem o zemědělské obory roste, do učení míří více žáků

Soutěž jízdy zručnosti s traktorem s přívěsem pro studenty středních...

Na střední školy v Pardubickém kraji bylo letos podáno skoro 10 tisíc přihlášek. Z nich přibližně čtvrtina je na...

Manažeři v kauze kladrubského hřebčína stanou po pěti letech u soudu

Zástupci dánského království vybírali starokladrubského bělouše pro dánský dvůr,

Půl roku se soudce probíral spisem v kauze kladrubského hřebčína. Sedmnáct obviněných manažerů stavebních firem se mělo...

Najdete na iDNES.cz