Zahájení hokejové extraligy, zápas Pardubic s Libercem

Zahájení hokejové extraligy, zápas Pardubic s Libercem | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hokejovou extraligu odstartovala minuta ticha, pak začala hala burácet

• 0
Minutou ticha začala v neděli v pardubické hale hokejová extraliga. Hráči i diváci uctili památku tří českých hokejistů, kteří zemřeli při leteckém neštěstí v ruské Jaroslavli. Poslední potlesk pro zemřelé hráče potom přešel ve skandování a fandění obou týmů.

"V tomhle tichu by byl slyšet spadnout i špendlík," řekl těsně před zápasem hokejový fanoušek Martin Štěpánek.

Hala jako by zkameněla. V hrobovém tichu všichni vzpomněli na hokejisty Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka, kteří zahynuli při leteckém neštěstí. Kostka patřila v té chvíli jenom jim. Lidé si připomněli velké hokejové momenty těchto vynikajících hokejistů. Jejich jména se rozvinula také na transparentech, které s sebou přinesli fanoušci.

Jejich památku uctilo mnoho z nich také u sochy hokejisty, který se v neděli rozzářil svíčkami a byl v obležení květin, které sem před zápasem diváci položili.

Poslední potlesk pro zemřelé hráče ruské Jaroslavle pak postupně přešel ve fandění a skandování obou týmů. Převahu měli domácí, jejich Dynamo, Dynamo dunělo arénou záhy. Na první zápas našlo cestu na hokejový stadion 8 642 diváků.

Zhruba 5 500 diváků si přitom koupilo permanentku. "Zájem diváků nás samozřejmě těší. Vážíme si každého," řekl generální manažer pardubických hokejistů Zbyněk Kusý.

Na první radostný výkřik GÓL si ale museli domácí počkat až do 17. minuty. Tehdy se rozjel brankostroj a v rozmezí jedné minuty šli pardubičtí hráči do vedení 2:0. Na gólovou přestřelku pak fanoušci čekali téměř celou druhou třetinu, tato skončila s výsledkem 4:2. Celkově Pardubice vyhrály 5:2.