Fanoušci vyrazí s mistrovským pohárem na Sněžku a potrénují s hráči

  11:03aktualizováno  11:03
Nové vedení pardubického hokejové klubu plní svůj slib a snaží se více přitáhnout fanoušky do dění kolem týmu aktuálních mistrů. Pořádá pro ně řadu akcí, třeba fyzicky náročný trénink s hokejisty nebo pouť na nejvyšší českou horu.

Pohár pardubického hokejového týmu vezmou fanoušci do dalších měst a dokonce i na Sněžku. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Když na začátku května nastupoval na post generálního manažera pardubického hokejového klubu Ondřej Šebek, říkal, že chce do dění kolem týmu více zapojit fanoušky. A svůj slib plní.

Vedení HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vymýšlí jednu akci za druhou, která má fandy oslovit. Nyní přichází na řadu třeba soutěž o účast na letní přípravě "A" mužstva.

"Vydržíš dvoudenní tréninkovou jednotku na letním soustředění týmu? Pokud si myslíš, že ano, tak se zúčastni naší akce," hlásí web klubu, na kterém se fanoušci mohou hlásit do soutěže o pobyt a hlavně dřinu se svými oblíbenci.

Podmínkou je zaslání fotky. Účastníka totiž vyberou fanoušci hlasováním u fotografií na Facebooku. Ale pozor! Do soutěže by se neměli hlásit lidé, kteří by celou akci brali jen jako zábavu.

"Rád bych poprosil naše příznivce, aby se soutěže zúčastnili pouze ti, co jsou ochotni podstoupit drsný tréninkový dril na soustředění, trenéři jim nic neodpustí," řekl marketingový manažer klubu Jan Kratochvíl.

Na Sněžku s pohárem a vlajkami

Ovšem i jeho brzy čeká fyzické vypětí. Na 9. června fanoušci Pardubic naplánovali výstup na nejvyšší horu Česka. Na Sněžce jim mají dělat společnost právě lidé z vedení klubu a také replika mistrovského poháru. Odjezd účastníků je v sobotu 9. června v 7 hodin z parkoviště u Labe za ČEZ Arenou.

"Zhruba za dvě hodiny bychom měli být v Peci pod Sněžkou a Obřím dolem půjdeme na Sněžku. Bylo by fajn, kdybychom všichni měli dresy a šály. Pojede s námi také fotograf, bereme i velikou vlajku, abychom se s ní na Sněžce vyfotografovali," říká organizátor akce a fanda Pardubic Jiří Kučera.

Ten zatím může být spokojený, protože o výlet je mezi fanoušky velký zájem. Na facebookovském profilu Fan Clubu HC Pardubice založil nedávno událost a první fanoušci se začali hned přidávat.

"Ani ve snu mě nenapadlo, že se setkáme s takovým úspěchem. Fanoušci pardubického hokeje drží pospolu, to je jednoznačně poznat," uvedl Kučera.

Podle tiskového mluvčího klubu Jana Hrabala to zatím vypadá, že z Pardubic do Krkonoš vyrazí dva plné autobusy. "Fandové ponesou na vrchol i menší mistrovský pohár, který dává klubu svaz po zisku titulu do stálého vlastnictví," uvedl Jan Hrabal.

O putovní oslavu s pohárem je mezi městy velký zájem

S velkou odezvou se už také setkal další nápad klubu. Ten se týká putovních oslav mistrovského titulu. Vedení HC ČSOB Pojišťovny vyzvalo zástupce měst po celých východních Čechách, aby se mu hlásili zájemci o zastávku na tour s mistrovským pohárem. A ti se nenechali dvakrát pobízet. Letní termíny jsou už prakticky všechny plné.

"Termíny v době letních prázdnin jsou takřka všechny zaplněny a vzhledem k velkému zájmu jsme se rozhodli tuto akci rozšířit dle časových možností na září a říjen," uvedla manažerka klubu Lenka Šmidberská.

Pardubický hokejový klub zapůjčí mistrovský pohár na zhruba dvacet akcí. Konečná místa pořádání hokejové veselice ovlivní fanoušci při hlasování na internetu.

"Pokud pořadatel uspěje se svým projektem, tak se ve zvolený termín může těšit na mistrovský pohár, který dovezou zástupci klubu. Chceme mistrovskou trofej přiblížit všem našim fanouškům, aby se s ní mohli vyfotografovat v rámci autogramiád, které chystáme," dodala Šmidberská s tím, že po pečlivém výběru zveřejní klub na svých internetových stránkách a Facebooku časový itinerář hokejové poutě.

Nejčtenější

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Srážka vlaku s člověkem omezila provoz na koridoru u Pardubic

Ilustrační snímek

Neštěstí v kolejišti zkomplikovalo v páteční odpolední špičce cestu vlaky z Prahy na Moravu po koridoru. Mezi Přeloučí...

Svitavské ulice se náhle noří do tmy, na nádraží je lepší jít s baterkou

Potemnělé ulice ve Svitavách v těchto dnech osvěcovala jen dálková světla aut.

Kdo se v těchto dnech chystá ve večerních hodinách vlakem do Svitav, měl by se vybavit dobrou baterkou nebo svítilnou v...

Cedule označující nikoli Havlovo náměstí zmizela, starosta by ho chtěl

Cedule už z litomyšlského informačního centra zmizela.

Toto není náměstí Václava Havla, říkala ještě donedávna cedule poblíž litomyšlského zámku. Tabulku, která zpravidla...

Žák zdemoloval dveře, lavice i podlahu, podle znalce byl nepříčetný

Ilustrační snímek

Vykopnuté dveře na dámské toaletě, zdemolované lavice i proražené linoleum na podlaze. To je necelý výčet řádění...

Další z rubriky

Pardubice se po zneškodnění Opavy vydají do haly Kolína

Pardubický křídelník Dwayne Benjamin (u míče) útočí na opavský koš kolem Luďka...

Jestliže pardubičtí basketbalisté v pondělí po 17.45 navážou v Kolíně na to, co v sobotu doma na Dašické, především v...

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Pardubičtí basketbalisté se chystají na rivala. Dorazí Opava

Radovan Kouřil (v černém) z Opavy pod košem Pardubic v souboji s Ondřejem...

V pardubické hale Dašická se o víkendu chystá basketbalová podívaná, kterou by si žádný fanoušek Beksy neměl nechat...

Najdete na iDNES.cz