Momentka z utkání Pardubice (bílá) - HV 71 Jönköping.

Momentka z utkání Pardubice (bílá) - HV 71 Jönköping. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hokejové Pardubice vykročily za postupem v European Trophy

• 0
Tak tento zápas měl do obvyklých letních a ospalých "pouťáků" hodně daleko. Mantinely duněly, brankáři často nevěděli kam dřív skočit a trestná lavice téměř nevychladla. Sobotní zápas druhého kola European Trophy mezi Pardubicemi a HV71, v němž domácí zvítězili 3:2, přinesl rychlý a tvrdý hokej korunovaný českým vítězstvím.

Asistent kouče Ladislav Lubina neměl radost jen z výsledku, ale i z toho, jak jeho svěřenci zvládli vypjatý duel proti elitnímu celku švédské ligy, který ve čtvrtek lehce přehrál Spartu Praha.

"Tato příprava má úplně jinou kvalitu oproti jakémukoliv přátelskému utkání. Pořád se o něco hraje, každý chce vyhrát a je to prestižní mezinárodní zápas. Hráči do toho jdou naplno a podle toho pak hokej vypadá. Jsem rád, že můžeme hrát takové zápasy," liboval si Lubina.

Pro jeho slova se dalo najít v utkání hned několik důkazů. Tak třeba ve 13. minutě oba týmy během pár vteřin nastřelily tyčku. V 19. minutě zase střelec Martin Bartek tak důrazně bránil, až inkasoval trest 2+10 za naražení zezadu. ¨

V následné dvojnásobné švédské přesilovce se stejně jako ve stejné situaci ve druhé třetině brankář domácích Martin Růžička vytasil s několika brilantními zákroky a udržel hubený náskok Pardubic.

Ve třetí části ale i s pukem natlačil Růžičku do branky útočník hostů Joensuu. "Ten gól vůbec neměl platit," měl jasno Lubina. Jenže Pardubice z následného útoku využily brejk dva na jednoho a vítězství už nepustily. Díky němu mají šest bodů a nakročily k postupu do závěrečného turnaje soutěže, který se koná v Salcburku.