Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neurážejte našeho majitele, poprosil manažer Pardubic kolegu z Hradce

  17:29aktualizováno  17:29
Zástupci pardubického a hradeckého hokejového klubu se dohodli, jak zabránit zvyšování napětí mezi oběma tábory fanoušků. Pokus šéfů z Pardubic přimět hradecké fandy, aby si nedělali legraci z majitele HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, však vyšel naprázdno.

Vlajka pardubických fandů skončila v rukou hradeckých ultras. Kluby se obávají odvety a eskalaci násilí. | foto: Fan Club HC Pardubice

Pardubická strana ústy generálního manažera Ondřeje Šebka apelovala na to, aby se hradečtí fandové mírnili při vytváření plakátů na vzájemné zápasy.

„Vůbec se nám nelíbil třeba ten s kamionem, na kterém bylo napsané Šmidberský a vyznačený směr Rusko. To našeho majitele uráželo,“ uvedl Šebek na obranu svého šéfa Romana Šmidberského. Kýženého výsledku ale nedosáhl.

„Neblázněte, to nemůžu zařídit. Přece nejde fandům přikazovat, co budou mít na svých plakátech,“ odvětil celkem logicky generální manažer Moutfieldu HK Aleš Kmoníček.

Hradecká strana zase chtěla, aby pardubičtí fanoušci stáhli trestní oznámení na ukradení dvou obřích vlajek. Ty přímo z posledního derby odnesl jeden z fandů Hradce.

„Už bych se k tomu nechtěl příliš vracet. Pardubická strana nám slíbila, že je to vyřešené a že žádné postihy nebudou. Jinak k celé akci s vlajkami řeknu jen to, že to byl nápad jedince, který mu až neskutečně vyšel. Prostě Pardubákům řekl, že jim vlajku pomůže uklidit,“ uvedl Michal Sochor, zástupce hradeckého fanklubu.

Přivezou fandy od nádraží až na stadion

Zástupci vedení pardubického a hradeckého hokejového klubu se dohodli na opatřeních, která mají zamezit dalšímu násilí na derby. Hlavním bodem bude deportace fandů od nádraží až na stadion. Poprvé se vyzkouší 14. prosince v Hradci Králové.

Taková praxe třeba při ostravských zápasech mezi Baníkem a Spartou Praha funguje už roky. Fanoušky hned na peróně převezmou policejní těžkooděnci a z nádraží je odvedou do připravených autobusů. Ty vlajkonoše odvezou až přímo na Bazaly.

V ulicích se tak neodehrávají žádné bitky. Teď bude podobná praxe fungovat i na hokejových zápasech mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.

„Chceme tímto zamezit případným výtržnostem mimo stadion. Celé opatření bude doplněné o to, že s fandy hostujícího mužstva pojede vždy pořadatelská služba jejich klubu. Ta bude fungovat jako jakýsi antikonflitní tým,“ uvedl Ondřej Šebek po středečním společném jednání klubů.

S generálním manažerem Moutfieldu HK Alešem Kmoníčkem vymysleli i další opatření, která by měla zklidnit atmosféru na vypjatých zápasech.

Majitelé permanentek dostanou náhradu

Tak například v Pardubicích bude na příští derby rozšířen sektor určený pro příznivce Hradce, tak aby jeho fanoušci neseděli i mezi těmi pardubickými, tak jak tomu bylo v minulosti.

„Tím pádem bude vše daleko lépe kontrolovatelné. Jinak samozřejmě nabídneme našim majitelům permanentek, kteří mají u kotle Hradce svá místa, adekvátní náhradu - vstupenky do jiných sektorů,“ uvedl Šebek.

Bezpečnostní schůzky se účastnili i zástupci obou fanklubů. Ten hradecký, Michal Sochor, je rád, že se manažeři snaží něco udělat pro větší bezpečí na hokeji. Ale zároveň upozorňuje, že nebude vůbec snadné zajistit, aby opatření fungovala.

„Je fajn, že se něco dělá. Mám tříletého syna a vadí mně, že ho nemohu vzít na derby. Na druhou stranu si tady můžeme podepisovat, co chceme, ale pokud třeba vývoj zápasu nebude pro jednu ze stran přívětivý, dají se očekávat další problémy v hledišti. To se uhlídat prostě nedá,“ uvedl Sochor.

To ostatně přiznávají i oba manažeři. Jenže poté, co poslední derby, které se hrálo posledního října v Pardubicích, doprovázely rvačky, pálení šál a další výtržnosti, kluby něco dělat musí. „Chceme zastavit další eskalaci násilí,“ dodal Kmoníček.

 Nejčtenější

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...VIDEO: Pardubické letiště okupantům odolávalo, i díky šrotu na ranveji

Letiště v Pardubicích.

Pardubické letiště dnes využívají především turisté. Civilním účelům ale začalo sloužit až v roce 1995. Do té doby...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

VIDEO: Hřebeč je děravý kopec. Vydal více než dva miliony tun surovin

Důlní závod v dobách, kdy fungoval, tedy před rokem 1991.

Málokdo si při cestách z Čech na Moravu přes Moravskou Třebovou po obávané „pětatřicítce“ uvědomuje, že při zdolávání...

Další z rubriky

Vdávala se narychlo den po příjezdu tanků, rodina se bála stanného práva

Paní Jozífová se svými háčkovanými svatebními šaty z roku 1968.

Jsou to krásné šaty. Ostatně svatební. Sice tak nevypadají, ale jsou „dobové“. Navíc na jednu výraznou historickou dobu...

Řidič a malý chlapec zahynuli při nárazu automobilu do stromu

Ilustrační snímek

Tragická nehoda se stala po poledni na výpadovce na Hradec Králové na okraji Pardubic. Osobní auto, v němž cestoval...

Bojiště u Králík ožije tanky i gripeny, Cihelna tu bude už po jednadvacáté

Historická technika během přehlídky.

V Králíkách začíná v pátek Cihelna 2018, už 21. ročník vojensko-historické akce, připomínající obranu státu v minulosti...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz