Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Místo konce povýšení. Rohlík má v Dynamu novou funkci, Heřman odchází

  11:34aktualizováno  11:34
Hokejové Dynamo má nové šéfy i styl vedení. Valná hromada schválila hned několik podstatných změn, z nichž největší je překvapivá. Šéfem představenstva organizace bude generální manažer a hlavní trenér extraligového mužstva Pavel Rohlík.

Pavel Rohlík | foto: Profimedia.cz

Pardubičtí radní sice v pondělí odpoledne odhlasovali, že by Pavel Rohlík měl skončit v pozici generálního manažera HC Dynamo Pardubice, ale odpoledne se stal na valné hromadě klubu pravý opak. Zástupci akcionářů v čele s většinovým majitelem Romanem Šmidberským odhlasovali posun Rohlíka na post šéfa představenstva. Na něm vystřídá právě zakladatele úspěšné autodopravy.

„Smyslem změn je to, že nyní akcionáři budou uplatňovat svá vlastnická práva z dozorčí rady. Právě do ní přechází i Roman Šmidberský,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje a strategie na pardubickém magistrátu Miroslav Čada s tím, že město bude v dozorčí radě zastupovat primátor Martin Charvát a jeho první náměstek Jiří Rozinek.

Dozorčí rada bude celkem sedmičlenná. Sestavu doplňuje Marek Nezveda z ČSOB Pojišťovny, menšinový akcionář Jaroslav Šuda, manželka majitele klubu Lenka Šmidberská a Pavla Endlová, která působí například v Nadaci Lenky a Romana Šmidberských. Z výčtu je patrné, že po dlouhých letech skončil v nejužším vedení bývalý hráč a prezident klubu Ondřej Heřman. Přitom právě jeho jméno fanoušci často spojovali s trvající krizí Dynama.

Vedení klubu má být pružnější

Představenstvo bude nově pouze tříčlenné a bude ho řídit Pavel Rohlík. Dalšími členy budou lidé ze sekretariátu klubu. „Tento způsob řízení, kdy operativa padá do rukou představenstva, které se zodpovídá dozorčí radě, je efektivnější a pružnější,“ uvedl už dříve k přechodu na tzv. německý model řízení firmy Pavel Rohlík.

Pružnost může fungovat i v tom, že nyní bude mnohem jednodušší odvolat i samotného Rohlíka. Stačí k tomu vlastně jen čtyři hlasy v dozorčí radě.

„Případné změny v představenstvu lze v tomto modelu řízení dělat rychleji. Nemusí se totiž kvůli nim scházet valná hromada,“ potvrzuje Miroslav Čada.

Přitom právě radní na své pondělní schůzi schválili návrh radního Františka Weisbauera, který požadoval rychlý konec Rohlíka a vypsání výběrového řízení na jeho pozici.

„Je to jasný vzkaz do klubu i fanouškům, že nejsme se stávající situací v hokeji vůbec spokojeni a že budeme tlačit na její vylepšení,“ uvedl náměstek primátora Jan Řehounek z hnutí ANO, který však hned jedním dechem dodal, že všechny změny musí odsouhlasit i většinový majitel Šmidberský.

Ten zatím evidentně za Pavlem Rohlíkem stojí, takže hlasování radních znamenalo v praxi jen to, že politici ukázali svou nespokojenost s výsledky extraligového mužstva a tím si vlastně umyli i ruce před veřejností. „Víc v tuto chvíli dělat nemůžeme,“ doplnil Řehounek.

Veškeré změny, které se v aktuálně předposledním týmu extraligy udály, nechce zatím nikdo z klubu komentovat. „Počkáme, až bude celá věc procesně a právně uzavřená. Pak budeme fanoušky informovat,“ uvedl mluvčí HC Dynamo Pardubice Jan Hrabal.

V neposlední řadě se na valné hromadě řešila i ekonomika klubu. Ačkoliv v minulém ročníku se Dynamo jen těsně vyhnulo baráži, finančně rok nedopadl právě špatně.

„Akcionáři odsouhlasili zisk 1,4 milionu za celý minulý rok, který bude použit na úhradu ztrát z minulých sezon,“ doplnil Čada.Nejčtenější

Řidič a malý chlapec zahynuli při nárazu automobilu do stromu

Nehoda u pardubického Globusu skončila tragicky. (17.8.2018)

Tragická nehoda se stala po poledni na výpadovce na Hradec Králové na okraji Pardubic. Osobní auto, v němž cestoval...

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...VIDEO: Pardubické letiště okupantům odolávalo, i díky šrotu na ranveji

Letiště v Pardubicích.

Pardubické letiště dnes využívají především turisté. Civilním účelům ale začalo sloužit až v roce 1995. Do té doby...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

VIDEO: Hřebeč je děravý kopec. Vydal více než dva miliony tun surovin

Důlní závod v dobách, kdy fungoval, tedy před rokem 1991.

Málokdo si při cestách z Čech na Moravu přes Moravskou Třebovou po obávané „pětatřicítce“ uvědomuje, že při zdolávání...

Další z rubriky

VIDEO: U Svitav testovali nový vlak pro Británii. Jel až stošedesátkou

Ačkoli se nové vlaky testují ve Velimi, tato souprava se cvičně proháněla na...

Výjimečnou příležitost vidět na kolejích vlak, který bude sloužit cestujícím ve Velké Británii, měli minulý týden...

Hejtman chce zastavit výběrové řízení na výstavbu pavilonu psychiatrie

Nemocnice v Pardubicích.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) požádal vedení společnosti Nemocnice Pardubického kraje, aby...

Řidič a malý chlapec zahynuli při nárazu automobilu do stromu

Nehoda u pardubického Globusu skončila tragicky. (17.8.2018)

Tragická nehoda se stala po poledni na výpadovce na Hradec Králové na okraji Pardubic. Osobní auto, v němž cestoval...

Grafton Recruitment Praha
OPERÁTOŘI VÝROBY | START-UP | SMĚNNÝ PROVOZ

Grafton Recruitment Praha
Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz