Slávisté Lukáš Palko (vpravo) a Hocine Ragued se snaží zblokovat střelu jednoho z pardubických fotbalistů. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Fotbalové Pardubice v bojovnosti vyškolily Letohrad

• 0
Souboj extřetiligového mužstva s tím, který ji v současnosti hraje. I taková je příprava fotbalistů Pardubic a Letohradu dva týdny před startem soutěží. O víkendu si to oba ambiciózní kluby rozdaly mezi sebou. A že se bývalý slavný tým z Letohradu nemůže vyrovnat svému nástupci? Alespoň bojovností tomu tak bylo.

Přesto jen chtít tentokrát nestačilo a jindy velmi ofenzivně hrající svěřenci letohradského kouče Jaroslava Veselého podlehli po bídném výkonu v útoku na hřišti Pardubic 0:2.

"Náš výkon byl špatný, bez pohybu, důrazu a plnění elementárních taktických činností. Slušnější měřítko sneslo pouze několik hráčů," zlobil se na klubovém webu Jaroslav Veselý, který by zklamaný především z přístupu k utkání.
Přišlo to v nejméně vhodný moment.

V době, kdy chce Letohrad útočit na mistrovský titul v divizi a vrátit si třetiligovou příslušnost. První poločas ještě hosté odbránili bez gólu a odolávali útočnému náporu domácích, kteří mají jinak v přípravě oproti soutěžním zápasům problémy s koncovkou.

"Spíš je to ale tím, že nám nesedí hra na umělé trávě. Proto jich možná tolik nedáváme," hodnotil utkání ze svého pohledu kouč pardubických fotbalistů Martin Svědík.

A jestliže do druhé půle své ovečky nabádal k vyšším obrátkám v ofenzivě, podařilo se. Stačilo deset minut a první gól vstřelil Přibyl. I když jeho gól padá na vrub hostujícího zadáka Řeháka, který si jeho vyraženou střelu srazil do sítě.

Jedinou a zřejmě nejvýraznější šanci si letohradští hráči schovali do 59. minuty, kdy se k příležitosti přes jinak výborně pracující defenzivu probil Semerák, ale branku nakonec ani neohrozil.

"Někteří hráči mi otevřeli oči svými výkony a přístupem. Je velmi mylná představa hráčů, že má někdo jisté místo v základní sestavě. Po nedělním utkání vážně začínám uvažovat o změnách v kádru, byť na poslední chvíli," zlobil se zase letohradský trenér Veselý.

V 75. minutě ho navíc rozčílila i nedůrazná hra vzadu, když Fikejzovu ránu do tyče poslal do branky Sklenář. Pardubice navíc během přípravy už čtyřikrát odehrály zápas s čistým kontem. "Já si takové statistiky v přípravě ani nevedu. Spíše to analyzuji až na základě mistrovských zápasů," upřesnil kouč.

Důležitějším aspektem pro něj je herní projev, který ještě stále nedoznal ideálu i vinou výpadku opor.