Útočník Sokola Pardubice Ivo Teichman

Útočník Sokola Pardubice Ivo Teichman | foto: Michal Klíma, MAFRA

Výhru pardubických florbalistů zařídil penaltový čaroděj Teichman

• 0
Nájezdy by jim šly. Florbalisté Sokola Pardubice v nich v úterý ve Zlíně proti Otrokovicím dokázali triumfovat letos už podruhé - předtím v polovině října stejným způsobem pokořili i pražské Bohemians. Vděčí za to především šikovným rukám útočníka Ivo Teichmana - 23letý křídelník si připsal vítěznou penaltu v obou uvedených případech.

Tentokrát jeho um rozhodl o výhře Sokola v televizním utkání v poměru 6:5; Pardubice jsou nyní sedmé v tabulce.

„Utkání s Otrokovicemi nám nesedlo, nesplnili jsme klíčové úkoly, které jsme si stanovili před utkáním,“ uvedl nicméně pro web České florbalové unie pardubický asistent Adam Filip. A dodal: „Jsme rádi, že jsme utkání zvládli alespoň na nájezdy.“ V samém úvodu utkání celkům chyběla preciznost v zakončení. Pardubice šly do vedení v 7. minutě po standardní situaci. Tu rozehrál Burian na Zozuláka, jehož ránu tečoval Teichman. Nedlouho potom srovnal domácí Martin Nagy. Kanonýr Zozulák, jenž minule gólem v prodloužení „umrtvil“ Liberec, však po kolmé přihrávce pardubického kapitána Brychty drobný náskok okamžitě vybojoval zpátky.

Ve druhé periodě se Otrokovice opět dotáhly díky Bouškovi, ale stejný hráč následně fauloval a přesilovku Pardubic proměnil Krajcigr. A v témže duchu to mělo pokračovat až do konce normální hrací doby. Domácí Kostka využil standardku - 3:3. Pardubický obránce Ďopan potrestal vyloučení Otrokovic - 3:4.
Sovják využil početní výhodu pořádajícího týmu - 4:4. Ďopan se v zápase prosadil po pasu Buriana - 4:5... Když už se zdálo, že si hosté odvezou tříbodové vítězství, rozradostnil tři stovky diváků v hale opět Sovják. Trefil se pouhé dvě vteřiny před koncem při power play Otrokovic.

„Hloupými chybami ze standardních situací jsme dostali góly, které soupeře vracely do hry,“ komentoval to kouč Filip.

V prodloužení žádná branka nepadla, přestože gólové šance si dokázaly vypracovat jak Otrokovice, tak Sokol. V nájezdech sice domácí našli odpověď na zásah Buriana z první série, ale na Teichmanovu „šibenici“ ze třetí už nikoliv.