Pardubický kraj dal filmařům 750 tisíc na komedii Karla Janáka

  7:49aktualizováno  7:49
Pokud vydrží diváci v kině po uvedení nové komedie Karla Janáka až do závěrečných titulků, měl by se mezi mecenáši filmu objevit také Pardubický kraj. A na významném místě. Na podporu filmu, který se bude kompletně natáčet v září a říjnu v okolí Pardubic a Chrudimi, hejtmanství uvolnilo 750 tisíc korun.

Film Jan Palach se natáčel na pardubickém Pernštýnském náměstí. | foto: Martin Veselý, MAFRA

„Celý film se bude odehrávat v našem regionu, proto jsme přislíbili tuto finanční účast,“ řekl hejtman pardubického kraje Martin Netolický.

Pokud by se někomu zdálo, že se peníze, které kraj filmařům poskytne, dají lépe využít v regionu jinak, hejtmanství se domnívá, že cestovní ruch, který naláká nejen štáb, ale poté i návštěvníky, kteří vyhledávají filmová místa, má potenciál ve filmových lokacích.

„Naše destinační společnost se proto snaží s tímto fenoménem pracovat a návštěvníkům kraje jednotlivá místa propagovat. Oproti filmu Já, Olga Hepnarová, se jedná o zcela odlišný typ projektu. Toto bude romantická komedie režiséra Karla Janáka, který se proslavil například Snowboarďáky či Rafťáky. Cílem je tak zasáhnout co největší cílovou skupinu diváků,“ uvedl Netolický.

Nutno říct, že krajští politici již delší dobu podporují vznik audiovizuálních děl v regionu.

„V letošním roce jsme rozdělili třikrát 200 tisíc korun na projekty lokálního charakteru. Filmová tvorba spojená s regionem je důležitá nejen pro propagaci samotných destinací, ale také proto, že při pobytu štábu podpoří místní ekonomiku,“ řekl radní pro cestovní ruch René Živný.

Fotogalerie

Vznik filmu přibližuje Ondřej Kulhánek z distribuční společnosti Bontonfilm.

„Našim cílem je v případě tohoto filmu zasáhnout co nejširší spektrum diváků, jelikož se jedná o romantickou komedii a jméno režiséra Karla Janáka vždy bylo a je zárukou kvalitní zábavy. Předpokládáme, že bychom po finálních úpravách scénáře mohli natáčet v průběhu října a září s tím, že v březnu bychom chtěli jít s filmem do kin. Partnerem filmu je také TV NOVA, která by jej měla odvysílat koncem příštího roku,“ uvedl Kulhánek.

Dá se říci, že poslední dobou se filmařům v kraji docela líbí. V týdnu měl premiéru film Jan Palach režiséra Roberta Sedláčka, který z pardubického Pernštýnského náměstí udělal pražský Václavák.

Přeloučská sokolovna zase posloužila režisérovi Radimu Špačkovi při natáčení filmu Zlatý podraz. V kinech se objeví v říjnu. V Žamberku a v Ústí nad Orlicí se v minulých měsících natáčely záběry do osmidílného seriálu České televize s názvem Průšvihy první republiky, první díl se na obrazovkách objeví také o letošním říjnu.

Autor:

Nejčtenější

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Srážka vlaku s člověkem omezila provoz na koridoru u Pardubic

Ilustrační snímek

Neštěstí v kolejišti zkomplikovalo v páteční odpolední špičce cestu vlaky z Prahy na Moravu po koridoru. Mezi Přeloučí...

Svitavské ulice se náhle noří do tmy, na nádraží je lepší jít s baterkou

Potemnělé ulice ve Svitavách v těchto dnech osvěcovala jen dálková světla aut.

Kdo se v těchto dnech chystá ve večerních hodinách vlakem do Svitav, měl by se vybavit dobrou baterkou nebo svítilnou v...

Cedule označující nikoli Havlovo náměstí zmizela, starosta by ho chtěl

Cedule už z litomyšlského informačního centra zmizela.

Toto není náměstí Václava Havla, říkala ještě donedávna cedule poblíž litomyšlského zámku. Tabulku, která zpravidla...

Při čelním střetu zemřeli dva lidé na okraji Pardubic, zřejmě nepřipoutaní

Účastníci nehody nebyli podle hasičů připoutaní.

Spolujezdec ze staršího BMW a řidič dalšího osobního vozu značky Kia zemřeli před šestou ranní v Doubravicích na okraji...

Další z rubriky

Nové sochy září na šedém morovém sloupu, do několika let se prý sladí

Ukotvení morového sloupu.

Jeden z nejhodnotnějších morových sloupů v České republice je po šesti letech opraven. Jen pár hodin před nedělním...

VIDEO: Na pardubické náměstí dorazil vánoční strom z Rybitví

Pardubice a vánoční strom

Vánoční dominanta Pernštýnského náměstí dorazila na své místo. Do Pardubic přijel vánoční strom.

Pardubičtí politici podepsali koaliční smlouvu, TOP 09 vyčkává

Radnice v Pardubicích.

Řada pardubických politiků se dostala do paradoxní situace. Zatímco šéfové ODS, KDU-ČSL a TOP 09 v Praze tvrdě tlačí na...

Najdete na iDNES.cz