Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Společnost ERA dodá 110 vysílačů na letiště v Bruselu

  11:09aktualizováno  11:09
Pardubická firma ERA zvítězila v tendru na dodání 110 kusů vysílačů, které pomohou řídit pozemní provoz vozidel na letišti v Bruselu. Zakázku vypsanou belgickou organizací řízení letového provozu Belgocontrol v hodnotě několika set tisíc eur vyhrála ERA po roce náročného výběrového řízení.

Vysílače Squid vylepšují bezpečnost pozemního provozu na letištích. Jsou umístěny jako majáčky na střechách všech vozidel, která se pohybují v areálu letiště a vysílají informace o jejich přesné poloze. | foto: archiv společnosti ERA

"Je to zakázka obrovská svým významem, porazili jsme konkurenci na jejich vlastní půdě a dobře si našlápli k získání dalších objednávek našich výrobků pro jiná letiště v Belgii," řekl generální ředitel ERA Viktor Sotona.

Fotogalerie

ERA v tendru na dodávku vysílačů zvítězila, přestože na bruselském letišti již používají primární systém od konkurenčního dodavatele.

Belgie je navíc sídelní země organizace Eurocontrol, podle jejíchž regulí postupují všechny orgány řízení letového provozu v rámci Evropské unie.

Společnost ERA

Vyrábí technologie pro řízení letového provozu ve vzduchu i provoz na civilních letištích a pro potřeby armádních a bezpečnostních složek. Společnost má více než 100 zákazníků z řad organizací řízení letového provozu, letišť a vojenských sil v USA, Evropě, na Středním Východě, v Africe, Jižní Americe a v Asii. Valnou většinu své produkce vyváží.

Vysílač Squid je vlastním vynálezem společnosti, který se osvědčil na desítkách letišť včetně těch v Amsterdamu, Londýně, Frankfurtu, Moskvě či ve Washingtonu.

"Firma ERA vyhrála, protože nejlépe splnila zadaná kritéria poptávky. Vysílač Squid nabídl přesně ty vlastnosti, které jsme očekávali," řekla Karen Scheir z Belgocontrolu.

Tyto vysílače výrazně vylepšují bezpečnost pozemního provozu na letištích. Jsou umístěny jako majáčky na střechách všech vozidel, která se pohybují v areálu letiště a vysílají informace o jejich přesné poloze.

Belgocontrol je nezávislá veřejná společnost řídící bezpečnost leteckého provozu v nevojenském vzdušném prostoru belgického státu. Organizace poskytuje všechny základní služby, aby byla zachována bezpečnost letecké dopravy při její vzrůstající kapacitě.

Autor:


Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

VIDEO: Pardubické letiště okupantům odolávalo, i díky šrotu na ranveji

Letiště v Pardubicích.

Pardubické letiště dnes využívají především turisté. Civilním účelům ale začalo sloužit až v roce 1995. Do té doby...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

Další z rubriky

Kraj prověří v nemocnicích firmy podezřelé z korupce lobbistou Horáčkem

Nemocnice v Pardubicích.

Společnost První chráněná dílna, kterou vlastní ve vazbě sedící lobbista Tomáš Horáček stíhaný za úplatky, vydírání a...

Policie pátrá po dvojici mužů, kteří vyhrožovali ženě zabitím a okradli ji

Kriminalisté pátrají po dvojici mladých mužů, kteří na nábřeží Závodu míru v...

Kriminalisté se zabývají případem loupeže v Pardubicích. Dvojice mladých mužů na nábřeží Závodu míru okradla 59letou...

Projektant zřícené střechy chybu přiznal, pak otočil, tvrdí u soudu svědek

Obžalovaný projektant Pavel Škorpil (vlevo) se svým advokátem před budovou...

Okresní soud v Ústí nad Orlicí začal ve čtvrtek znovu projednávat loňský pád střechy sportovní haly v České Třebové. A...

Najdete na iDNES.cz