Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chtěl ji prý připravit na sex. Otčíma soudí za zneužívání nezletilé

  14:31aktualizováno  14:31
Krajský soud v Pardubicích začal projednávat případ jednadvacetileté ženy, kterou podle žalobce jako nezletilou zneužíval její otčím. Ten podle výpovědi poškozené dívce sám navrhl, že ji zasvětí do sexuálního života.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Jako teenagerka byla poškozená žena spíš tichá. Když se jí pak začali líbit kluci, začala si dělat dívčí starosti, zda to s kluky bude umět. Trápilo ji hlavně, jak se k nim chovat a jak vstoupit do intimního života.

Podle žalobce jí tehdy nabídl pomoc pohotový nevlastní otec, kterému je nyní čtyřicet let. Jeho identitu nelze zveřejnit kvůli ochraně poškozené dívky.

Ta dnes vypověděla, že tehdy jí otčím sám navrhl, že bude hrát roli jejího chlapce. Později dívce tvrdil, že hlazení a mazlení nebude klukovi stačit a došlo k orálnímu sexu.

„Pak říkal, že to nestačí, že se to musí zdokonalovat, v den mých patnáctých narozenin to bylo naostro,“ popsala u soudu poškozená žena, kterou soud s ohledem na její vztah k obžalovanému vyslýchal na dálku. 

Poškozená seděla v jiné místnosti v přítomnosti své důvěrnice z Bílého kruhu bezpečí a další pracovnice krajského soudu. Předseda senátu Roman Drahný ji viděl, ovšem ostatní přítomní slyšeli pouze její hlas.

Otčímovi byla po vůli i třikrát do týdne

Dále vypověděla, že otčímovi byla po vůli i třikrát týdně a jeho nátlak nezvládala. Zneužívání podle ní trvalo pět let. Dívka pak utekla k vlastnímu otci, přestože po rozvodu rodičů ji soud svěřil matce.

„Dělala jsem to pro mamku, chtěla jsem ji uchránit. Je to můj nejbližší člověk. Měla nás s bratrem ráda, ale pro svého současného manžela by udělala cokoliv,“ uvedla dívka.

A odmítla, že by se nyní s matkou mohla vidět. „Mám ji ráda, ale nevím, jestli bych to zvládla, třeba za nějaký čas,“ uvedla.

Ze spisu vyplývá, že poškozená se z dlouhodobé újmy na zdraví nemůže vzpamatovat, hůře navazuje kontakty, nedůvěřuje lidem. Se zneužíváním se nejprve svěřila své kamarádce a poté její matce. Ta tehdy žila s otcem poškozené. Až tehdy se dostala k policii a k soudu.

Přesné odpovědi, které soudci mladá žena podávala, se nezdály obhájci obžalovaného. „Nepřipravovala jste se na dnešek nějak speciálně, že si vše tak pamatujete?“ ptal se advokát.

„Kdyby se vám to stalo taky, tak byste si to taky pamatoval,“ odvětila dívka. Po otčímovi požaduje 700 tisíc korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Obžalovanému hrozí až dvanáct let vězení

Obžalovaný muž jakoukoli vinu odmítá. K sexuálním incidentům i k výpovědi poškozené se odmítl vyjádřit. „Od začátku vinu odmítám,“ řekl pouze.

Podle něj mají s matkou poškozené pěkné manželství. „S její dcerou jsme měli krásný vztah. Podle mě celá situace vznikla z toho, jak jsem ji odřízl od matky,“ vypověděl obžalovaný.

Když se totiž dívka krátce před osmnáctými narozeninami rozhodla zůstat u biologického otce, obžalovaný vyměnil u telefonů SIM karty a přerušil kontakt mezi matkou a dcerou.

„Moje žena se trápila a brečela. Řekl jsem její dceři: Ty brečíš, ona taky. Vybrala sis biologického tátu, tak si ho nech,“ vysvětlil obžalovaný u soudu zpřetrhané vazby mezi dcerou a matkou.

Muřži hrozí až dvanáct let vězení. Kromě pohlavního zneužívání ho žalobce viní ještě ze sexuálního nátlaku, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z ohrožování výchovy dítěte. Verdikt v případu zatím nepadl.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Témata: Pardubický kraj

Nejčtenější

Basketbalisté zdolali Rusko a přiblížili se historickému postupu na MS

Tomáš Satoranský se snaží vyzrát na ruskou obranu. Sleduje ho spoluhráč z...

Čeští basketbalisté zdolali v kvalifikaci o mistrovství světa Rusko v dramatickém duelu 80:78 a znovu se přiblížili...

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...

Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Další z rubriky

Dabovat Funese po Filipovském bylo kamikaze, říká oceněný Krampol

Jiří Krampol převzal v Přelouči cenu za dlouhodobé herecké mistrovství společně...

Herec Jiří Krampol obdržel při udílení dabingových Cen Františka Filipovského v Přelouči společně s kolegyní Jaroslavou...

Skauti v Hlinsku slaví sto let. A také své válečné hrdiny

Výstava o historii skautů v Městském muzeu Hlinsko potrvá do 11.listopadu 2018.

Hlinečtí skauti slaví sto let od založení výstavou. Přibližuje dějiny hnutí, stejně jako klíčové momenty hlineckého...

Manažeři v kauze kladrubského hřebčína stanou po pěti letech u soudu

Zástupci dánského království vybírali starokladrubského bělouše pro dánský dvůr,

Půl roku se soudce probíral spisem v kauze kladrubského hřebčína. Sedmnáct obviněných manažerů stavebních firem se mělo...

Najdete na iDNES.cz