Chtěl ji prý připravit na sex. Otčíma soudí za zneužívání nezletilé

  14:31aktualizováno  14:31
Krajský soud v Pardubicích začal projednávat případ jednadvacetileté ženy, kterou podle žalobce jako nezletilou zneužíval její otčím. Ten podle výpovědi poškozené dívce sám navrhl, že ji zasvětí do sexuálního života.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Jako teenagerka byla poškozená žena spíš tichá. Když se jí pak začali líbit kluci, začala si dělat dívčí starosti, zda to s kluky bude umět. Trápilo ji hlavně, jak se k nim chovat a jak vstoupit do intimního života.

Podle žalobce jí tehdy nabídl pomoc pohotový nevlastní otec, kterému je nyní čtyřicet let. Jeho identitu nelze zveřejnit kvůli ochraně poškozené dívky.

Ta dnes vypověděla, že tehdy jí otčím sám navrhl, že bude hrát roli jejího chlapce. Později dívce tvrdil, že hlazení a mazlení nebude klukovi stačit a došlo k orálnímu sexu.

„Pak říkal, že to nestačí, že se to musí zdokonalovat, v den mých patnáctých narozenin to bylo naostro,“ popsala u soudu poškozená žena, kterou soud s ohledem na její vztah k obžalovanému vyslýchal na dálku. 

Poškozená seděla v jiné místnosti v přítomnosti své důvěrnice z Bílého kruhu bezpečí a další pracovnice krajského soudu. Předseda senátu Roman Drahný ji viděl, ovšem ostatní přítomní slyšeli pouze její hlas.

Otčímovi byla po vůli i třikrát do týdne

Dále vypověděla, že otčímovi byla po vůli i třikrát týdně a jeho nátlak nezvládala. Zneužívání podle ní trvalo pět let. Dívka pak utekla k vlastnímu otci, přestože po rozvodu rodičů ji soud svěřil matce.

„Dělala jsem to pro mamku, chtěla jsem ji uchránit. Je to můj nejbližší člověk. Měla nás s bratrem ráda, ale pro svého současného manžela by udělala cokoliv,“ uvedla dívka.

A odmítla, že by se nyní s matkou mohla vidět. „Mám ji ráda, ale nevím, jestli bych to zvládla, třeba za nějaký čas,“ uvedla.

Ze spisu vyplývá, že poškozená se z dlouhodobé újmy na zdraví nemůže vzpamatovat, hůře navazuje kontakty, nedůvěřuje lidem. Se zneužíváním se nejprve svěřila své kamarádce a poté její matce. Ta tehdy žila s otcem poškozené. Až tehdy se dostala k policii a k soudu.

Přesné odpovědi, které soudci mladá žena podávala, se nezdály obhájci obžalovaného. „Nepřipravovala jste se na dnešek nějak speciálně, že si vše tak pamatujete?“ ptal se advokát.

„Kdyby se vám to stalo taky, tak byste si to taky pamatoval,“ odvětila dívka. Po otčímovi požaduje 700 tisíc korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Obžalovanému hrozí až dvanáct let vězení

Obžalovaný muž jakoukoli vinu odmítá. K sexuálním incidentům i k výpovědi poškozené se odmítl vyjádřit. „Od začátku vinu odmítám,“ řekl pouze.

Podle něj mají s matkou poškozené pěkné manželství. „S její dcerou jsme měli krásný vztah. Podle mě celá situace vznikla z toho, jak jsem ji odřízl od matky,“ vypověděl obžalovaný.

Když se totiž dívka krátce před osmnáctými narozeninami rozhodla zůstat u biologického otce, obžalovaný vyměnil u telefonů SIM karty a přerušil kontakt mezi matkou a dcerou.

„Moje žena se trápila a brečela. Řekl jsem její dceři: Ty brečíš, ona taky. Vybrala sis biologického tátu, tak si ho nech,“ vysvětlil obžalovaný u soudu zpřetrhané vazby mezi dcerou a matkou.

Muřži hrozí až dvanáct let vězení. Kromě pohlavního zneužívání ho žalobce viní ještě ze sexuálního nátlaku, těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z ohrožování výchovy dítěte. Verdikt v případu zatím nepadl.

Autor:
Témata: Pardubický kraj

Nejčtenější

Rajčata zaplevelila koryto řeky ve Svitavách, právě dozrávají

V korytu rostou nejrůznější druhy rajčat. jen si vybrat - cherry, keříková či...

Koryto řeky Svitavy připomíná v těchto dnech rajčatovou plantáž. Rostliny vyrašily mezi velkými „šutry“ na břehu...

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Velkolepá podívaná na trase z Košic do Prahy

Výhled z lokomotivy Siemens Vectron společnosti Regiojet v čele vlaku RJ 1012...

Nový seriál iDNES.cz zahajujeme přelomovým videem českého internetu. Jako vůbec první jsme natočili kompletní cestu...

Zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni, zabavila i auta

Královehradecká zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni

Orlickoústečtí kriminalisté zaměření na drogovou trestnou činnost ve spolupráci s královéhradeckou zásahovkou udeřili v...

Dvaaosmdesátiletá řidička převrátila „stodvacítku“ na střechu

Policisté vyčíslili škodu na Škodě 120L na deset tisíc korun.

Dvaaosmdesátiletá řidička nezvládla v úterý odpoledne řízení své škodovky u Kostěnic na Pardubicku. Pro těžce zraněnou...

Žák zdemoloval dveře, lavice i podlahu, podle znalce byl nepříčetný

Ilustrační snímek

Vykopnuté dveře na dámské toaletě, zdemolované lavice i proražené linoleum na podlaze. To je necelý výčet řádění...

Další z rubriky

Při čelním střetu zemřeli dva lidé na okraji Pardubic, zřejmě nepřipoutaní

Účastníci nehody nebyli podle hasičů připoutaní.

Spolujezdec ze staršího BMW a řidič dalšího osobního vozu značky Kia zemřeli před šestou ranní v Doubravicích na okraji...

V Pardubicích i Svitavách zvýší bezpečnost dopravy nové kruhové objezdy

Do půlky listopadu budou silničáři opravovat kruhovou křižovatku v Přelouči.

V kraji přibudou kruhové křižovatky. Nejnověji začala jedna taková vznikat v Pardubicích u základny záchranné služby,...

Svitavy nechtějí tuny soli uprostřed sídliště v Lánech

Sůl na sídlišti Lány ve Svitavách.

Před pár dny bývalá uhelná hala uprostřed svitavského sídliště v Lánech praskla a ven se vyvalila sůl. Firma Sovis tam...

Najdete na iDNES.cz