Diskuze

Kraj oslavil 15 let. Gymnázia přežila, turisté přijíždí, dálnice chybí

Před patnácti lety začal fungovat Pardubický kraj. Rozpůlení východních Čech přineslo větší prestiž novému krajskému městu, ale Pardubice si příliš nepomohly.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

Ještě horší než ta líčená "realita" je ovšem ten článek samotný.Rv

0 0
možnosti
MP

Hradec na tom, že mu byl přiklepnut během jedné noci podstatně vydělal a Pardubice na to velice doplatily. Chyba také je v tom, že v Hradci mají pružnější vedení a to jak za komunistů, tak po revoluci. Pardubice jsou personálně na tom hůř a to nyní jak na kraji, tak na magistrátu.

0 0
možnosti
LM

Myslím, že je úplně jedno, zda je jeden kraj nebo dva.

Blbý na tom je jen jediné. Že se někteří trubci snaží rádoby "bojovat" hloupými narážkami buť na Hradečáky, nebo obráceně na Pardubičáky.

Na tomto je vidět, jak jsou někteří lidé omezení.

0 0
možnosti
ON

Pan autor má evidentně mezery ve vzdělání. Pardubický kraj existoval už dávno. Zrušili ho až bolševici v roce 1960. A z Hradce udělali rudý pomník, který tehdejší průmyslové Pardubice dotovaly. Část toho rudého je bohužel v Hradci patrná dodnes.

P.S. Jsem Pražák, takže to vidím z odstupu.

6 0
možnosti
JJ

Nebýt přesunu kraje do Hradce v roce 1960, měly by dnes Pardubice 130 tisíc obyvatel a Hradec 60 tisíc. Po roce 1960 se Hradec začal rozvíjet na úkor Pardubic, kde se dělalo jenom to nejnutnější. Lázně zůstaly nedostavěné, investiční výstavba se omezila na stavbu panelových sídlišť, zámek málem spadl, dokonce i hotel, který byl investičně připraven pro Pardubice jako náhrada za Veselku, byl nakonec postaven v Hradci (Černigov).

Dnes se situace pro Pardubice přece jenom trochu zlepšila, i když dopravní síť ve městě není dořešena dodnes. Ale řevnivost mezi Hradcem a Pardubicemi v době, kdy vlakem i autem se z jednoho města do druhého dostanete za 15 minut, je nesmysl. Já jsem žil v obou městech, jedno mé dítě je Pardubák, jedno Hradečák, a vím, že obě města mají svoje přednosti i nedostatky.

6 1
možnosti
JK

J30i65ř90í 29K40o21u84b35a

1. 1. 2016 12:50

Otázkou samozřejmě je, co z toho nerealizovaného by bylo, kdyby bývalý kraj zůstal celý:nic, a nebylo by ani to málo, co se udělalo. Je za tech 15 let vidět, že kraj není dojnou krávou pro Pardubice. Ty naopak dotují služby pro své satelity, které se ale do počtu jejich obyvatel nepočítají. Kouzlem nechtěného se do článku dostala i upomínka na princip bývalého kraje: ten tady byl především pro bývalé krajské město, ne pro kraj sám, takže pan Vogel je asi s tím městem spojen, když lituje. Naopak rozdělení byl jeden z mála spravedlivých kroků, kterých politici byli schopni. Variantou je už jen zachování velkého kraje se střídáním centra po rozumně dlouhou dobu.

3 0
možnosti
TL

Píše se o kraji, nebo o městech? Proč je zmíněna část obchvatu Chrudimi a není zmíněna kupříkladu přestavba křižovatky U Trojice či Třídy míru?

K nemocnicím - chybí zmínka o novém multioborovém pavilonu v nemocnici Pardubice a o zavírání oddělení v těch ostatních. Proč?

0 1
možnosti
JF

J11i39ř91í 47F94o64g36e48l

1. 1. 2016 10:08

Rozdělení Východočeského kraje na dva je i po letech na pár facek.

3 5
možnosti
Foto

Proč? Fakt by mne to zajímalo, co se tak zásadního stalo.

1 1
možnosti
TJ

Pardubický kraj se i kvůli tomu za pravicových vlád výrazně zadlužil. I když hejtmanství vedou už druhé volební období sociální demokraté, hospodaří rozumně a šetří.

Zdroj:http://pardubice.idnes.cz/kraj-ma-za-sebou-patnact-let-existence-dxd-/pardubice-zpravy.aspx?c=A151230_152546_pardubice-zpravy_msv

Takže pravice rozhazuje a sociální demokraté šetří? A nemělo by to podle pravicové mantry naopak?

1 0
možnosti
TL

Vysvětlení je prosté: skutečná pravice tu neexistuje.

2 0
možnosti