Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pardubičtí nechtějí výcvikové centrum NATO. Armáda své zájmy ubrání

Nejen mezinárodní prestiž a milionové injekce přináší Pardubicím plánované výcvikové centrum pro piloty vrtulníků z NATO. Rozhodnutí města vyhovět armádě a školit piloty aliance s sebou nese i problémy. Lidem žijícím v okolí pardubického letiště se totiž zřízení střediska nelíbí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

PepekVyskoc007

Jak dlouho bydli ti odpurci na Dukle nebo v Civicich?

Samozrejme jsou proti, protoze jim to srazi cenu pozemku/nemovitosti. To je jako se ptat duchodcu, co rikaji na zvysovani cen. Za chvili prestane fungovat Paramo, ted jeste letiste pojede na pul plynu, to by byly dary z nebes. Z srackovitych lokalit najednou "klidne bydleni  v centru". To letiste je tam uz dost dlouho. Koupili si baraky/byty u letiste, tak at se nedivi. nekdo ma zase u baraku rusnou krizovatku nebo nebo placek s hudebni produkci. A komu to vadi a zije tam dlouhou, mel se dost casu pakovat jinam.

0/0
5.6.2012 16:01

GenEtt

Já bydlím od letiště daleko

tak by mi to mohlo být jedno, ale pravda je, že tohle nikdy nebylo vrtulníkový letiště a ty lidi chápu. Ten rámus, co dokážou tyhle střepy vyprodukovat je neskutečnej, otravnej, na zblbnutí, zvlášť když s tím ty zelený palice visí na jednom místě místo toho, aby zmizeli někam nad lesy a pole. To se s letadly fakt nedá srovnat. Ať si to dají do Přerova nebo kam vlastně patří a moc by mě zajímalo, kterýho pitomce napadlo nacpat vrulníky do Pardubic, když ten pekáč může přistát a startovat normálně z trávy někde mimo civilizaci. Jenže tam asi nejsou diskotéky, bary a bordely, co vojáčci Rv

+2/0
4.6.2012 19:51

Daňový soumar

Vojenský teror

Armáda, která naposledy samostatně bojovala v listopadu 1620, se svým nesmyslným "letectvem" terorizuje 200 000 obyvatel ve východních Čechách. Nadlimitním hlukem ničí lidem zdraví a majetky.

Proč ci od nich nechají kálet na hlavu?

+1/0
4.6.2012 17:57

WIND OF CHANGE

Re: Vojenský teror

Jsem Pardubách a co mě vadí je toxický a karcinogení smrad z Semtína a Parama a přehuštěná smradlavá autodoprava - o letišti téměř nevím!!

0/0
4.6.2012 17:59

verkas

Re: Vojenský teror

No, já bydlím taky v Pardubicích a přehuštěná smradlavá doprava mi nevadí, u nás je klid. O pravidlech se zřízením výcvikového centra NATO bych rád diskutoval.

0/0
4.6.2012 18:04

WIND OF CHANGE

Re: Vojenský teror

No tak vidíš - je to asi věc toho kde bydlíme - já bydlím v centru a ta doprava mě štve, ale byt jsem tam kupoval a věděl jsem do čeho jdu

0/0
4.6.2012 18:08

ArthurH

Re: Vojenský teror

Rozdíl je v tom, že přesto, že primárně pro někoho není doprava problém, nebude se jistě zastávat jejího navyšování na úkor kvality života obyvatel města. A to je přesně to, co vy děláte ohledně provozu na letišti. "Mě to nevadí, takže je to v pořádku". Letiště není od dob Kašpara na stejném místě, ale světě div se, přemístilo se, když se z Dukly stala čtvrť k bydlení. Bratři Wrightove provedli první let s letadlem teroku 1903 a letiště je na svém místě od roku 1932. To jen až budete malé chtít něco povyprávět. Aby třeba ostatním potom neříkala, že v Parduicích máme letiště už 150 let.

0/0
4.6.2012 21:27

ArthurH

Re: Vojenský teror

S letadlem těžším než vzduch tam mělo být... Čili ne s kluzákem.

0/0
4.6.2012 21:28

verkas

Kde to žijeme?

Armáda se s městem nemusí vůbec bavit? To jsou něco víc? Jako bychom se vrátili v čase. Chápu, že to výcvikové centrum někde být musí a že leliště pro Pardubice tak docela nevýhodné není, ale co třeba nějaká kompenzace pro lidi v nejzasaženější oblasti? Co takhle nezvyšovat jim neustále daň z nemovitosti - například. O tom od starostlivého města nepadlo ani slovo - zatím.

+4/0
4.6.2012 17:28

WIND OF CHANGE

Re: Kde to žijeme?

Letiště tam je od nepaměti a za komunistů nikdo ani nepípnul - lidi si tam přesto po revoluci stavěli nemovitosti a moc dobře věděli, že tam letiště bylo, je a bude ... a teď řvou? ... to mě přijde stejné pokrytectví jako si postavit v záplavové oblasti a pak řvát, že jim to spláchnulo barák !!

+1/0
4.6.2012 17:53

verkas

Re: Kde to žijeme?

Lidi možná jenom chtějí, aby se na ně bral ohled při tak závažných rozhodnutích, která se týkají kvality jejich životního prostředí. Co na tom vidíte tak zavrženíhodného? Máte z mého příspěvku pocit, že neuváženě řvu? Jediné o co nám jde je dialog, nikoliv ultimatum.

+1/0
4.6.2012 18:02

WIND OF CHANGE

Re: Kde to žijeme?

Chápu - mě letiště nevadí, ba naopak jsem z něj nadšenej, s malou tam jezdíme koukat na letadla a vrtulníky a místo do Prahy jezdíme na odlety z Pardubic

0/0
4.6.2012 18:09

kmozis

Re: Kde to žijeme?

No, proti letišti pokud vím nikdo neřve, lidem nevadí letadla, s těmi opravdu museli počítat, když se tam stěhovali nebo si tam stavěli domy. Lidem vadí tyhle nesmyslné helikoptéry i způsob, jak je to s nimi celé komunikováno.

0/0
4.6.2012 19:01

David H

určitě pro Pardubice přínos,

jednou jsme v NATO, tak nemůžeme pořád chtít aby všechno bylo jinde, aby nám to náhodou nějak nevadilo či dokonce neuškodilo - viz radar v Brdech....

+5/0
4.6.2012 11:52

ArthurH

Re: určitě pro Pardubice přínos,

Tak pokud si necháte dát do svého bydliště něco, co nějakým způsobem "dokonce uškodí", jen proto, že jsme v NATO, pak nezbývá než doufát, že takových jako vy je co nejméně.

+7/0
4.6.2012 13:03

David H

Re: určitě pro Pardubice přínos,

tak pokud je takových víc jako jste vy, tak vždy bude mít západní civilizace problém :-)

0/0
4.6.2012 13:09

Daňový soumar

Re: určitě pro Pardubice přínos,

a pokud je víc takových jako vy, mají problém všechny civilizace...

+7/0
4.6.2012 14:18

Zani

Re: určitě pro Pardubice přínos,

Od dob Jana Kašpara, je letiště skoro na tom samém místě. Kdo se za posledních 100 let nastěhoval do Pardubic, nastěhoval se do města s leteckým provozem. Kdo se tu narodil, jako já, ten by měl bejt zvyklej na daleko větší kravál z minulosti. Nějak si nepamatuju na protesty proti letišti, když za to hrozil kriminál. Já netvrdim, že ty bručáci jsou příjemný, ale nejsme v Kanadě, aby jsme tu měli tisíce kilometrů neobydlených lesů. Je rozhodně lepší pro NATO dělat něco , co doopravdy dobře umíme, než vydržovat třeba tanky a podobně.

+2/0
4.6.2012 16:14

ArthurH

Pardubice

Jinýmo slovy stále platí a bude platit, že si město nechá na hlavu s..t kvůli nicotnému a městu ani kraji nic nepřinášejícímu civilnímu provozu na letišti.

+4/0
4.6.2012 11:46

Tryskáček

Re: Pardubice

Civilní provoz je jednoznačný přínos nejen pro město, ale pro celou spádovou oblast regionu. Dává práci lidem přímo i nepřímo. Díky letišti se do našeho města rozhodlo zakotvit několik velkých firem (Foxconn, Ronal, Wolters packaging, Kiekert, Kimberly-Clark.....).

Vrtulníky mají otravný zvuk a to říkám i jako milovník letectví, ovšem je to cena za něco, co je přínosem pro náš region. Najděme v sobě kus soudnosti, zkusme zvážit priority. Každý má právo kdykoliv odejít, pokud se mu tady nelíbí. Já v Pardubicích zůstanu a naučím se s vrtulníky normálně žít...

+6/0
4.6.2012 13:31

gigi77

Re: Pardubice

R^

0/0
4.6.2012 14:30

verkas

Re: Pardubice

Hlavně je to přínos pro lidi, co tu v okolí žijí, že? Jednak by ta civilní letadla měla také občas lítat do civilizovanějších zemí Evropy a potom, když je to přínos pro region, měl by to ten region obyvatelům postiženým tím hlukem kompenzovat, například slevou na dani z nemovitosti. To proto, aby to nebyl přínos jen pro někoho a ostatní musí jen trpět.

+2/0
4.6.2012 17:43

magistr kelley

Re: Pardubice

Nechci v nejmenším polemizovat jestli vrtulníky ano či ne. Co mě ale vytáčí je ono "právo odejít", když se mi něco nelíbí. Mám právo nejít do restaurace na večeři pokud je zakouřená, mám právo se odstěhovat pokud se do sousedství nastěhovali nepřizpůsobiví snědí spoluobčané, mám právo zmizet z města (obce, samoty), když se v blízkosti koná patřičně hlučná hip-hop party, mám již zmíněné právo se odstěhovat když se mi do sousedství nastěhují vrtulníky. Jen jedno právo mi v tom závalu práv jaksi chybí - právo chtít, aby mi kuřáci, bordel dělající nepřizpůsobiví, lomozící zvukové aparatury, rámusící vrtulníky neotravovaly život.

+1/0
4.6.2012 21:09

ArthurH

Re: Pardubice

Jste si samozřejmě zcela jistý, že jmenované firmy by bez letiště šly investovat jinam. Letiště bylo jediné jejich hledisko a pokud ne jediné, zcela určitě právě to rozhodující.

0/0
4.6.2012 21:39

gigi77

Re: Pardubice

pán je zjevně odborník na kvantifikaci multiplikačního efektu plynoucího z existence fixní dopravní infrastruktury vyššího řádu, cestovního ruchu a zaměstnanosti v bezpečnostních složkách. ;-D

+1/0
4.6.2012 14:28

ArthurH

Re: Pardubice

Ve skutečnosti je pan odborník na něco jiného. Ovšem za posledních 20 let jsem efekty o kterých hovoříte nezpozoroval. Pokud jsou nepozorovatelné tak jejich kvantifikaci zvládne i laik jako jsem ja... Ale pokud vy máte nějaká data, ze kterých plyne něco jiného, prosím, sem s nimi.

0/0
4.6.2012 21:34

gigi77

Re: Pardubice

Patrně máte problém s pojmem  kauzalita. Pokud něco nedokážu pozorovat, pak nelze vyvozovat, že to neexistuje a pokud mě někdo upozorní na obrácenou logiku a chci po něm data, pak ho jen utvrzuji ve své empirické neschponosti nebo neochotě. Přepodkládán tedy, že vy podložíte své tvrzení daty, které ho potvrzují. Vy tvrdíte skutečnost a chcete po mě, abych já jí vyvrátil místo toho, aby jste jí sám podložil. Zatím jste dokázal, že jste odborník pouze na tzv trolling.  ;-D

0/0
5.6.2012 7:44

mikey1759

Bydlí u letiště, tak ať si nestěžují!

Vůbec tyhle pochybný sdružení nebrat vážně.

Pro Pardubice i pro ČR je to dobře, tak ať se pár rejpalů jde bodnout, nebo ať se přestěhují - nikdo je u letiště nedrží;-)

+2/0
4.6.2012 11:28

kmozis

Re: Bydlí u letiště, tak ať si nestěžují!

No, víš, já rozhodně nebydlím přímo u letiště a jak říkám, když startují nebo přistávají normální linková letadla (např. Boeing 737, Airbus A-320 apod.), není s tím vůbec žádný problém, stejně tak stíhačky. Ale tyhle staré vrtulníky, které měly být už dávno ve šrotu, létají lidem přímo nad hlavou, protože jim někdo vytyčil neznámo proč zrovna takovýhle okruh. Tvůj příspěvek mi připomíná typického českého respondenta: "vím o tom h...o, ale rozhodně se cítím kvalifikovaný k tomu vyjádřit svůj názor".

+3/0
4.6.2012 12:08

acpu

Re: Bydlí u letiště, tak ať si nestěžují!

Tyhle "staré" vrtulník jsou nové Mi-171, které jsou samozřejmě podobné těm původním Mi-17 či Mi-8 a rozhodně do šrotu nepatří, jinak by je Američani sami nenakoupili a nepoužívali (to je ten důvod proč se tu cvičí)...  Tím pádem nelze s tou poslední větou jinak než souhlasit...

+1/0
4.6.2012 13:27

kmozis

Re: Bydlí u letiště, tak ať si nestěžují!

Jsem v klidu, tyhle "nové" stroje, které se dělají z těch starých necek jen kvůli úsporám, za chvíli stejně skončí, jako celá afgánská mise i naše profi armáda. Třeba daj nějakej do muzea a budeš se moct na něj chodit dívat, když jsi takovej fanda do létání.

+2/0
4.6.2012 18:57

kmozis

Mi-17 vs. JAS-39

Já bydlím v Dražkovicích a fakt je, že když jsou u nás kvůli výluce v Časlavi např. dočasně Gripeny, tak je to menší zlo než tohle. Ta stíhačka se přežene a je hned pryč, kdežto tyhle šílené čmeláky s jejich prehistorickými motory pořád krouží dokola a to vibruje celý dům...

+5/0
4.6.2012 10:31

Venus_7

Re: Mi-17 vs. JAS-39

Souhlas, nemluvě o tom, že vrtulníky s oblibou létají večer po 20. hodině až do 22 hodin a je to takový kravál, že to budí děti, mimina brečí, nemůže být v pokoji otevřené okno atd.

+1/0
4.6.2012 16:38

WIND OF CHANGE

Re: Mi-17 vs. JAS-39

Jenom malej dotaz - když jsi stavěl či se stěhoval nebo narodil v Dražkovicíh - bylo tam už letiště? ... pokud teda nejsi 150 letý praděd, tak jsi splnil vše výše uvedené a tak si nemáš co stěžovat!!

0/0
4.6.2012 17:57

kmozis

Re: Mi-17 vs. JAS-39

Ano, letiště tu už bylo, ale tyhle šílené vrtulníky ne, asi sis nepřečetl, co jsem psal, viď?

+1/0
4.6.2012 18:45

bonbony

Re: Mi-17 vs. JAS-39

To je zajímavá úvaha. Takže příště se musíš narodit někde jinde, ale aby jsi se netrefil třeba někde u Ruzyně. Ty létající hlučné stroje nedodržují letové výšky, koridory a někdy ani časy. Naprostá ignorace AČR . Nejlepší je na tom, že to vše provozuje soukromá společnost LOM Praha. Výcvik vrtulníků se na pardubickém letišti začal někdy cca před 5ti lety což bylo něco nového a armáda se nikoho neptala.

0/0
4.6.2012 22:55Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.