Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Čtenáři chtějí pardubickou pěší zónu bez MHD, politici opět rozhodnou

Pardubické zastupitelstvo bude na úterním zasedání během krátké doby podruhé, a celkově už počtvrté hlasovat, zda bude na třídě Míru výlučně pěší zóna, nebo ne. Lidé si to přejí, jak naznačila i anketa na iDNES.cz. Nejspíš ale vyhraje varianta se zachováním hromadné dopravy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zdenanek

Žoldáci

Co mohou občané Pardubic očekávat od politické soldatesky podporované svými nenasytnými chlebodárci a to zejména modrým ptactvem. Stačí se podívat 22 let zpět, co bylo vybudováno v Pardubicích a za jakých podmínek. Prakticky nic. Radní nehájí zájmy občanů Pardubic, ale jen své vlastní a úzké skupiny vlivných lidí - je zbytečné dále jmenovat. Kde by ti někteří radní mohli vlastnit takové majetky - opět je zbytečné jmenovat. A jak jsou všechny ty projekty připraveny?? Co se týče Třídy Míru tak nebude nic - projekt není a nebyl, Tyršovy sady - prokaučováno, přednádraží - zbožné přání paní primátorky ( místo bufetu je z poloviny kasino, druhá polovina prázdná, omítka opadává, na stropě fleky - teče tam .... aaaaa). Hlavně, že někdy a za nekřesťanské peníze občanů bude slavnostně otevřen předražený aqupark. A bude dotovaný. Máme být v Pardubicích na co hrdi.

+1/0
24.1.2012 19:47

__anart__

Dotaz na pány odborníky Bajera, Lejhance a Hrubého

Zkusme uvěřit pánům odborníkům přes pěší zóny Lejhancovi, Bajerovi a Hrubému, kteří tvrdí, že pěší zóna bez MHD a parkujících aut způsobí mrtvé centrum města.

Pokud tomu tak je, tak stejně mrtvá centra měst musíme přeci nalézt i v jiných krajských městech v ČR.

V posledních letech jsem navštívil snad všechna krajská města v zemi. Viděl jsem krásné pěší zóny v jejich centrech. Neviděl jsem, že by tam mezi lidmi jezdily trolejbusy či jiná MHD. Zato jsem viděl lavičky, zeleň a korzující lidi. Okolo pak prosperující obchůdky. Nikde před nimi neparkovaly vozy pánů majitelů... Fakt nikde! Podobně tomu bylo i v zahraničí.

Asi už špatně vidím, že vážení příznivci pěší zóny s trolejbusy, zaparkovanými auty a asfaltem bez zeleně a laviček...

Teď vážně: Kde v krajských městech ČR způsobila pěší zóna bez MHD vylidnění centra? Pane Bajere a spol, neposílejte mě prosím korzovat Tyršovými sady, parky v jiných krajským městech mají také. Nedaleko od pěších zón bez MHD.

+3/0
24.1.2012 15:17

Beter

Re: Dotaz na pány odborníky Bajera, Lejhance a Hrubého

Můžu Vás poprosit, napíšete kde konkrétně v krajských městech v ČR mají jaké pěší zóny? Děkuji.

0/0
24.1.2012 15:22

__anart__

Re: Dotaz na pány odborníky Bajera, Lejhance a Hrubého

"Naši" zastupitelé již právě odhlasovali "pěší" zónu s trolejbusy, cyklisty a chodci přesně dle požadavků urbanistů Bajera, Lejhance a Hrubého.

Sice se jim to povedlo až na potřetí, ale co...

Můžete být spokojen.

----

Nikde v žádném krajském ani jiném městě v ČR ani v Evropě nemají pěší zónu bez MHD. Tam, kde ji náhodou měli, tam ji zrušili, protože tam bylo mrtvo. Konečně spokojeni, pánové Bajere, Lejhanče, Hrubý, celá pardubická ODS a pan Beter?

0/0
24.1.2012 17:12

Beter

Re: Dotaz na pány odborníky Bajera, Lejhance a Hrubého

Můžu Vás poprosit, napíšete kde konkrétně v krajských městech v ČR mají jaké pěší zóny? Děkuji.

0/0
24.1.2012 21:24

satn

Re: Dotaz na pány odborníky Bajera, Lejhance a Hrubého

Proč takovýmto tónem se obouvat do výše zmíněných obchodníků a podnikatelů? Jsou jedni z mála na TM, kteří tam dlouhodobě úspěšně podnikají na rozdíl od nedávno sebraného zlatníka. Pánové Lejhanec a Bajer vytvořili něco, co má nejen v pardubickém měřítku úroveň a turistický potenciál. Oni situaci okolo pěší zóny na TM vidí tak, jak se vyjádřili. Na rozdíl od politiků, jteří toho v Pardubicích mnoho pozitivního a hodnotného nevytvořili.

0/0
24.1.2012 17:46

__anart__

Re: Dotaz na pány odborníky Bajera, Lejhance a Hrubého

Pánové Lejhanec, Bajer a Hrubý veřejně podpořili třídu Míru jako "pěší" zónu s MHD a možností parkování automobilů. Půl hodiny parkování zdarma a pak za poplatek.

Můj příspěvek nezpochybňoval obchodní a podnikatelské schopnosti uvedených mužů.

O urbanistických schopnostech těchto vlivných členů ODS mám určitou pochybnost. Zejména pak po přečtení jejich rozhovoru pro pardubickou MFDnes, kde propagovali parkování aut na třídě Míru.

0/0
24.1.2012 17:55

tucnak v exilu

"Demoktracie"

Hlasujeme tak dlouho, dokud se to paní Fraňkové nebude líbit tak, jak ona chce. Navíc, kdyby se udělala pěší zóna, tak kde by si pak pan Bajer vystavoval to svoje nablýskané autíčko?

PS: nejjednodušší řešení by bylo oba projekty zveřejnit na internetu, ale né jen dvě tři fotky z photoshopu, ale celý projekt, jak tomu bylo s Tyršovými sady, ať se každý může přesvědčit na vlastní oči, co se mu líbí víc, a pak hlasovat v referendu :)

+2/0
24.1.2012 14:57

bimok

víte co?!

Víte co!? Stěhuji se z tohoto zkomírajícího města. Ty bandy za 20 let co byly a jsou u kormidla nestály za nic, a ta banda nynější, ač jsem si myslel, že konečně se bude něco pozitivního dít, jako pro občany tohoto města-kraje, tak hrajou taky hry-malá, nebo velká domů. Kam se podívám nic neudělali pořádeně, pokud vůbec něco. Nazdar.

+4/0
24.1.2012 13:45

richardhorak

S dovolením ...

http://richardhorak.blog.idnes.cz/c/240711/Budeme-hlasovat-tolikrat-dokud-to-neodhlasujeme-tak-jak-chceme.html

+1/0
24.1.2012 11:16

mKoukol

A co cyklisté?

Představa pěší zóny na třídě Míru je značně idealistická. Každý vidí plno kaváren, obchůdků, galerií, ale nikdo se neptá, kdo tam ty kavárny bude provozovat a hlavně… kdo tam bude utrácet a kolik. Všechno to je pouze otázka peněz, nic víc. I kdyby vznikla čistě pěší zóna, kvůli nedostatku peněz a všudypřítomné korupci by to byl určitě jen paskvil, kde by nebyly žádné kavárničky, obchůdky, natož nějaké galerie. Prostě by vznikl jen širokánský chodník.

Ale o čem se vůbec nemluví… jak by to bylo s cyklisty? Těžko si lze představit, že by mohl být povolený jejich pohyb po pěší zóně. V případě zákazu by to jistě spousta cyklistů porušovala (komu by se chtělo třídu Míru objíždět).

Mnohem lepší než ankety by bylo představit projekty obou táborů o budoucí podobě třídy Míru (i když i v tomto případě hrozí, že jako u rekonstrukce bazénu, by se představil nefinancovatelný projekt v nejdražší variantě).

+1/0
24.1.2012 10:59

richardhorak

Re: A co cyklisté?

Máte to tam šefiku jasně napsané:

"Varianty jsou dvě. Buď z třídy po nákladné rekonstrukci za

150 milionů korun tradiční pěší zóna pro chodce a cyklisty, anebo se po

ní nadále budou prohánět vozy městské hromadné dopravy."

0/0
24.1.2012 11:22

mKoukol

Re: A co cyklisté?

No právě. Ale jak by společný provoz chodců s cyklisty vypadal, se vůbec nemluví. Přitom cyklisté vadí mnohem víc, než trolejbusy.

+1/0
24.1.2012 11:44

richardhorak

Re: A co cyklisté?

Já si nemyslím, že cyklisté překáží. Na pěší zónu cyklisté jednoznačně patří ...

0/0
24.1.2012 11:49

blanka

Bavila jsem se o tom s moji babickou

ktera pry zazila zivou pesi zonu bez dopravy, plnou kavaren a prijemnych obchudku a tak...to je z TM ted, to je hruza, plno heren, podradnych obchodu, cukrarna vzdy plna, Bajer vzdy plny...zadna zahradka se tam dat neda, zadna galerie, kde by se clovek pokochal umenim, takze jsem take pro!!!!

+2/0
24.1.2012 9:54

mKoukol

Re: Bavila jsem se o tom s moji babickou

Byla jste někdy na Perštýnském náměstí? Tam máte pěší zónu s mnoha zahrádkami, kavárnami a navíc s malebnou kulisou historických domů. Pokud se projdete od náměstí k zámku, můžete se kochat nádhernou atmosférou starých uliček a zákoutí… jako za časů vaší babičky.

0/0
24.1.2012 11:05

blanka

Re: Bavila jsem se o tom s moji babickou

mluvíme o zóně TM...

0/0
24.1.2012 13:08

mMANGO

Re: Bavila jsem se o tom s moji babickou

už vidím vás a babičku,jak se z Polabin jdete "kochat " uměním na pěší zonu

0/0
24.1.2012 11:18

blanka

Re: Bavila jsem se o tom s moji babickou

co je vam do toho, cim ja se kocham nebo ne, piste k veci

0/0
24.1.2012 13:08

mMANGO

Re: Bavila jsem se o tom s moji babickou

nějak nechápete,že právě k věci píši.A tak ještě jednou : říkam,že vy s babičkou nejste ten typ, co se  bude chodit

kochat uměním do galerie,nehledě k tomu, jestli víte,že tady už nějaké jsou.To jsou všechno bláboly, kam by každý chodil, kdyby..A že tedy nikoho nevidím na Pern a Karlovině, zvl.v galeriích.

0/0
24.1.2012 13:35

Beter

Re: Bavila jsem se o tom s moji babickou

Kdy a kde babička zažila živou pěší zónu bez dopravy, plnou kaváren a příjemných obchůdků a tak?

0/0
24.1.2012 13:42Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.