Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Hlasování o trolejbusech v centru Pardubic se nelíbilo všem, bude nové

Část politiků na pardubické radnici se chystá vyvolat nové hlasování o zachování trolejbusového provozu na jinak pěší třídě Míru v centru města. Nelíbí se jim, že poslední, historicky už třetí hlasování na toto téma určilo, že bulvár bude jen pro pěší. A tak chtějí hlasovat počtvrté.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zdenanek

Fraňková

Co Vy si o tom vlastně myslíte ? Hlavně ten klobouk na VP a příště na ZP???. Bravo, máte být se svým "týmem" na co hrda. Takže budeme hlasovat do "alelujlia", až se to povede nebo nikoliv. Co jste zde v Pardubicích vlastně realizovali. Možná, že necháte zbourat Holečkovi vilu a křižovatka Pramo apod. se nezdaří.. Bohužel ani ten pěkný park Na špicio nedokážete zvelebit..

0/0
19.1.2012 0:07

ofo

trolejbusy nebrat

Například zrovna dnes jsem jel tím zeleným trolejbusem s reklamou na Lázně, co je na obrázku a byl to fakt zážitek - celý vibroval od kompresoru, takže cestující byli vyklepaný jak zorky...kdyby politici jezdili takovýmahle prostředkama, možná by věděli, jak je protivný přestupovat z  trolebusový zastávky u Grandu na autobusovou u divadla, takže kdyby jezdily autobusy i trolejbusy po stejný trase kolem zimáku, určitě by to nikomu nevadilo a ani by se nemusela opravovat Sladkovského ul. A ta spleť drátů nad hlavní třídou vypadá skoro jak někde ve 3. světe.

0/0
17.1.2012 16:47

tompce

Trolejbusy

Myslím,že by měli to hlasování rozšířit ještě o jednu trolejbusovou linku na Perštýnské náměstí. Krásná točna u kašny by tam určitě zvedla návštěvnost. Beztak už celá republika zná z Pardubic jen AFI hnus. Takže teď už se toho moc pokazit nedá. Rozvoj turistiky v Pardubicích dostává už řádně roků na prdel. A z města zeleně a sportu se stalo to,co se stalo. Kolize Velké a Zlaté to jen potvrzuje.

A to že paní doktorka dělá svým náměstkům šaška je všem jasné. Prostě budou hlasovat do té doby,dokud neuspokojí své sponzory. Bez ohledu na názory občanu města.

Možná už zapoměli,že žijí z peněz lidí,na které z vysoka kašlou.Rv

+1/0
14.1.2012 13:51

verkas

Re: Trolejbusy

Je to neuvěřitelné, ale ještě je stále co pokazit, ale seznam už se krátí....

0/0
14.1.2012 15:41

WIND OF CHANGE

Re: Trolejbusy

AFI jako Pardubákovi se mě velice líbí ... a za další, tady nejde o sponzory, ale o to, že na Třídě Míru mají domy a obchody radní a jejich kamarádíčci

0/0
14.1.2012 18:14

bartik09

Re: Trolejbusy

A ty toho trolejbusem najezdej...

0/0
16.1.2012 14:39

__anart__

Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

Žijeme v krajském městě, kde vedení radnice prodá pozemky izraelské firmě po třech stovkách za metr čtvereční na výstavbu supermarketu, který pak pojmenují PALÁC.

Žijeme v krajském městě, kde jsme si výstavbou tzv. PALÁCE nechali udělat z Masarykova náměstí frekventovanou ulici plnou betonu na kterou jsme si nechali kvůli tzv. PALÁCI přivést další dopravu a ještě ji v centru zahustit.

Žijeme v krajském městě, kde naši radní budou tak dlouho hlasovat o pěší zóně v centru na nyní odporné třídě Míru, až tam konečně odhlasují trolejbusy, protože vlivní členové ODS a jejich přátelé (Bajer, Lejhanec, Hrubý...) na třídě Míru podnikající si to tak přejí.

Názor občanů města či již 3 odhlasovaná usnesení pardubických radních nikoho nezajímají. Kšeft je kšeft, demokracie je jen zástěrka pro malé domů kamarádům.

Děkujeme za zbavení iluzí paní Fraňková. Kráčíte přesně ve šlépějích svého bývalého šéfa Demla. :( Prozraďte nám v Radničním zpravodaji, paní Fraňková, co vám říká demokracie, hlasování?

+5/0
13.1.2012 22:05

zdenanek

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

... ono je potřeba, aby jim tam vozili kávu, hodinky a zlato nebo housky 24 hodin denně. Paní Fraňková, co vy nato ? Občané Pardubic se při volbách spletli, takže budeme hlasovat znovu. To je demokracie. Vlastně ctihodnému panu Demlovi z ODS jste 4 roky věrně sloužila.

0/0
13.1.2012 22:41

rehek

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

Ano, tak nějak jsem to trochu cítil při psaní svého předchozího příspěvku.

Ale to přece, paní Fraňková, není pravda, že. Vždyť Vy, která podporujete řadu prospěšných projektů, podpoříte Kosatec, Sokoly, tu nemocnici nebo tam opravu silnice, Vy, která vystupuje na veřejnosti velmi seriózně, Vy přece taková nejste. Že? Vy se zastanete demokratických postupů při hlasování, a to, co jsem tuhle od Vás slyšel, to není pravda, že byste snad chtěli znovu hlasovat o mnohokrát potvrzených názorech většiny zastupitelů. Nerad bych přišel o iluze. Snažte se, prosím, paní Fraňková a moji milí zastupitelé, nebo vás budeme muset vyměnit.

+1/0
13.1.2012 22:48

rehek

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

A ještě dodávám: Ale za koho vyměnit?

0/0
14.1.2012 0:37

Beter

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

Bajer, Lejhanec, Hrubý... Nevím, jestli to jsou vlivní členové ODS, nebo jejich přátelé, ale na třídě Míru podnikají. A tak by měli mít hlavní slovo oni a v první řadě ti, kteří tam vlastní nemovitosti. Při vší úctě ne zástupy samozvaných odborníků na všechno z řad široké veřejnosti, kteří nemají nic jiného na starosti...

0/0
16.1.2012 11:13

__anart__

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

Beter tvrdí: Hlavní slovo o centru krajského města by měli mít tam podnikající vlastníci nemovitostí.

Pane Beter, to myslíte vážně? O demokracii jste někdy slyšel?

Opravdu má to, že Bajer, Lejhanec a Hrubý podnikají v nemovitostech okolo třídy Míru, dát těmto lidem tak nějak více hlasů v názoru na město, kde žijeme, než nám ostatním?

Prozraďte nám něco o sobě! Volič či člen ODS? Nebo snad jiná partaj?

Pánové Bajer, Lejhanec a Hrubý mají mít ve fungující společnosti stejně velký či malý vliv na vzhled centra města, jako kdokoli jiný ve městě žijící. Myslím tím fungující demokratickou společnost, ne tu pokroucenou dle představ diskutéra Beter.Rv

0/0
16.1.2012 21:11

Beter

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

Nejdříve prozraďte něco vy o sobě a teprve potom žádejte mně, abych prozrazoval.

Ano, o třídě Míru mají rozhodovat především ti, kterých se nejvíc týká. A to jsou v první řadě majitelé domů tam. A ti ve svém zájmu by měli dát na názor nájemců tam. Nájemce garsonky v Polabinách by naproti tomu měl mít odpovídající váhu při rozhodování, co bude na plácku před "jeho" panelákem.

0/0
17.1.2012 7:53

__anart__

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

Beter napsal: "Nejdříve prozraďte něco vy o sobě a teprve potom žádejte mně, abych prozrazoval." Tak tady to máte: Ačkoli jsem nájemce garsonky v Polabinách, tak vím, že se píše "potom žádejte MĚ..." a nikoli MNĚ, jak se pokoušíte tvrdit.

Ačkoli jsem nájemce garsonky v Polabinách, který NIKDY nebyl členem žádné politické strany, tak si myslím, že v demokracii mám naprosto stejnou váhu hlasu jako Vy, či páni podnikatelé Bajer, Lejhanec či Hrubý i přes to, že jde o vlivné členy vlivné politické strany.

Ačkoli jsem nájemce garsonky v Polabinách, tak si troufám tvrdit, že Beter si podivně vykládá nejen český pravopis, ale i pojem demokracie. Demokracii rozumíte, vážený Beter, zřejmě stejně jako pravopisu. Čím méně méně pokory k mateřskému jazyku, tím více arogance, že? Tak už se přiznejte, pane Beter: volič ODS, či dokonce vlivný člen? Budete asi fanoušek pana profesora V. Klause, CSc. že??

0/0
17.1.2012 18:38

Beter

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

S mě jste mně to natřel. 1:0 pro zajíce. Tak tedy o mně. Zaměstnaný, vlastník 3+1, 400 m od třídy Míru. Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany a z ODS je mi na zvracení. Narozdíl od vás se nedomnívám, že mě to kvalifikuje k rozhodování o odborných problémech. Souhlasím s vámi, když dva hlupáci přehlasují jednoho chytrého, je to demokracie. Narozdíl od vás se nedomnívám, že to je šťastné. Znovu opakuji, o třídě Míru mají rozhodovat ti, kterých se to životně týká. Ti, kteří tam mají domy.Ti totiž ponesou následky rozhodování. Neponesete je vy, ani já. A ani páni radní. Až se budete důstojně procházet po pěší zóně na mrtvé třídě Míru a spadne vám na hlavu kus neudržované střechy, protože nájemci utekli a na údržbu není, budete vinit sebe, jakožto osobu odpovědnou za ten stav? Ne! Budete vinit Bajera, Lejhance a Hrubého! Běžte se procházet na Karlovinu, nebo na Pernštýnské náměstí, nebo pro vaše zdraví nejlépe do Jiřinek. Tam trolejbusy nejezdí.

0/0
18.1.2012 8:58

__anart__

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

Beter, díky za korektní reakci. Zřejmě se shodneme v názoru na ODS, dle všeho se neshodneme v tom, zda mají mít vlivní na třídě Míru podnikající pánové Bajer, Hrubý a Lejhanec rozhodující slovo o centru krajského města.

Vy tvrdíte, že o třídě Míru mají rozhodovat ti, kterých se to bytostně týká. Chápete to tak, že jde o lidi tam podnikající.

Souhlasím s Vámi v oné první větě. Chápu ji však tak, že se centrum krajského města bytostně týká všech lidí v něm bydlících.

Dále se také domnívám, že o centru města mají rozhodovat ti, co jeho rekonstrukci zaplatí. To jsou daňoví poplatníci.

Ještě si také dovoluji domnívat, že by politici měli plnit své předvolební sliby. Postoj jednotlivých politických stran k tomu, zda by měla na třídě Míru jezdit MHD či ne lze snad ještě nalézt na webu Sedmicka.cz. Tento časopis se před volbami ptal leadrů všech politických stran, zda chtějí třídu Míru s MHD či bez ní. Současné zastupitelstvo má jednoznačnou převahu těch, co byli proti MHD na třídě Míru.

0/0
18.1.2012 20:50

Beter

Re: Nerozhoduje hlasování, rozhodují Bajer, Lejhanec, Hrubý...

Také díky za korektní odpověď. Ještě jednou upřesním, myslím si, že rozhodovat by neměli přímo ti, kteří tam podnikají, rozhodovat by měli ti, kteří tam vlastní domy. A ti by těm, kteří tam podnikají, měli pozorně naslouchat (nejsem si vůbec jistý, že to jsou vždy jedni a titíž). Těch se to totiž týká přímo existenčně. Nás ostatních se to existenčně určitě netýká. My kvůli tomu ani nezchudneme, ani nezbohatneme, myslím hmotně. Oni ano. No, vím, že tak to asi nepůjde, když máme tu demokracii, tak když už tady tedy máme zvolené zastupitelstvo, námi zvolené zastupitelstvo, ať tedy rozhodne ono. A ať je za svoje rozhodnutí odpovědné. Alespoň morálně, když žádnou jinou odpovědnost nemá. Bylo by fajn, kdyby rozhodlo hned napoprvé a tak, aby byli všichni spokojení. No, co už... Ale, když bude rozhodovat široká veřejnost, nebude odpovědný vůbec nikdo, vůbec nijak. Nashledanou u příštího článku.

0/0
19.1.2012 8:05

rehek

Pěšky nebo trolejem?

Moji milí zastupitelé, neděláte si z nás, občanů kašpárky? Nemáte nás za bezduché postavy platící stále se zvyšující daně u nemovitostí? Nechcete nám nakukat, že třikrát hlasovat o jedné a té samé věci je normální? Nemyslíte si, že když o tom budete hlasovat počtvrté, že si nás nakloníte a poženeme se pro vás hlasovat znovu a znovu? Vážně nejsme tupánci, kteří nevědí, co chtějí. A když se řekne PĚŠÍ ZÓNA, myslím, že naprostá většina občanů, tedy voličů dobře ví, co to znamená. To je oblast, kde doprava se děje po svých, tedy pěšky. Ne po kolech (to by byla silnice) ale pěšky. Pěšky. Pěšky, ne trolejbusem. Proberte se prosím, moji milí zastupitelé, jste zde pro nás, pro občany. Tak prosím, pro nás něco dělejte a nehandrkujte se o nesmyslech. Potom ušetříte pár peněz na nepatrně zvýšené náklady na provoz trolejbusů, pokud neprojedou celou Třídou Míru. Přeji vám zdravý rozum, trochu selského rozumu a budeme se všichni mít dobře.

+2/0
13.1.2012 17:12

Beter

Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a

o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu)

Provoz v obytné a pěší zóně

§ 39

(1) Obytná zóna je zastavěná oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou „Obytná zóna“ a konec je označen dopravní značkou „Konec obytné zóny“.

(2) Pěší zóna je oblast, jejíž začátek je označen dopravní značkou „Pěší zóna“ a konec je označen dopravní značkou „Konec pěší zóny“.

0/0
16.1.2012 11:19

Beter

Re: Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a

(3) V obytné a pěší zóně smějí chodci užívat pozemní komunikaci v celé její šířce, přičemž se na ně nevztahuje § 53. Hry dětí na pozemní komunikaci jsou dovoleny jen v obytné zóně.

(4) Do pěší zóny je povolen vjezd jen vozidlům vyznačeným ve spodní části dopravní značky podle odstavce 2.

(5) V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km.h-1. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.

(6) Za účelem organizování dopravy může obec v obecně závazné vyhlášce obce vydané v přenesené působnosti vymezit místní komunikace nebo jejich úseky v obytné zóně, které nelze užít ke stání nákladního vozidla 2) nebo jízdní soupravy.2)

0/0
16.1.2012 11:20

Beter

Re: Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a

(7) V obytné zóně a pěší zóně musí chodci umožnit vozidlům jízdu. To platí i pro děti hrající si v obytné zóně.

§ 40

Není-li v tomto oddílu stanoveno jinak, platí pro provoz v obytné zóně a pěší zóně ostatní ustanovení tohoto zákona.

PĚŠÍ ZÓNA je možná něco úplně jiného, než si myslí ti, kdo si myslí, že jsou naprostá většina občanů, tedy voličů a dobře vědí, co to znamená. Přeji vám zdravý rozum, trochu selského rozumu a budeme se všichni mít dobře.

0/0
16.1.2012 11:23

mKoukol

Opravdu je pěší zóna nejlepší řešení?

Pardubice už jednu pěší zónu mají na Karlovině – je to nepříliš vlídně vypadající prostor s ohyzdnou žlutou betonovou dlažbou. Pokud by něco takového mělo vzniknout na třídě Míru (a asi by kvůli nedostatku peněz vzniklo), to ať po třídě Míru raději jezdí i auta.

Jinak třída Míru je pro pěší zónu zbytečně široká – tolik lidí po ní nechodí. Navíc se tady pořád píše o trolejbusech, ale mnohem horší jsou cyklisté, kterých je víc, jezdí rychle a navíc nejsou vůbec slyšet. Ty by se také z třídy Míru vyloučili? Nebylo by rozumnější pouze rozšířit chodníky a uprostřed udělat úzkou cestu, po které by mohlo jezdit MHD a cyklisti, a která by se dala jednoduše a hlavně bezpečně přecházet?

Mimochodem, vyloučením MHD z třídy Míru se tato třída ještě více umrtví a pro obchody to bude dokonale smrtící rána.

+2/0
13.1.2012 10:24

GenEtt

Re: Opravdu je pěší zóna nejlepší řešení?

Pěší zóna se dá udělat i k všeobecné spokojenosti, nemusíme chodit daleko, třeba v Mechově mají docela povedenou podle mého názoru.

+2/0
13.1.2012 12:42

81honza

Re: Opravdu je pěší zóna nejlepší řešení?

kterou pěší zonu na karlovině myslíš?

0/0
13.1.2012 14:20

WIND OF CHANGE

Re: Opravdu je pěší zóna nejlepší řešení?

Melete nesmysly - již dost dlouho je na Třídu míru zakázáno vjet, vyjma vyjímek pro zásobování, MHD ... pokud bude třída jen pěší - obchodům to neuškodí, ba naopak hezky udělaný prostor přitáhne více lidí, nehledě na to, ýe se po třídě nebudou 80km/h prohánět taxíky a Bandovci s Kotlárama ve svých BMW nebo Mercedesech

0/0
14.1.2012 18:20

Manasinho

referendum

Ať udělají referendum co chtějí lidé a ne radnice-příště volte lidi jinak

+2/0
13.1.2012 9:43

magistr kelley

Tomu říkám demokracie

Předesílám, že se nepřikláním ani na jednu stranu. Jedna věc mě na té naší demokracii fascinuje. Demokraticky je odhlasováno, že MHD z budoucí pěší zóny zmizí. Momentálně vládnoucí garnituře se to nelíbí, tak si vydupe další a další hlasování, až nakonec prosadí svoje. Demokraticky. Nebo spíš Fraňkokraticky?

+3/0
13.1.2012 9:29

zdenanek

Re: Tomu říkám demokracie

...... Fraňkokraticky !!!!! Jako ostatně vše v Pardubicích za současné radnice.

0/0
13.1.2012 19:06

mikey1759

Zadny hnusny trolejbusy, please!!!

Tesil jsem se, ze s rodinnou budeme opravdu korzovat po krasne a opravene Tride Miru....prochazet se mezi stromy a vybirat si u ktere zahradky se zastavime na kafe ci zmrzlinu.

Zadny Pardubak nechce dopravu na Tride Miru.Odkaz na duchodce, ze to budou mit dal na mhd je zavadejici, protoze otazka polozena stylem "nebude Vam vadit vzdalenejsi mhd" je o nicem.

Prosim udelejte rekonstrukci poradne (bez dopravy a trolejbusovych dratu) a ve spravnem poradi, at se to za pul roku nerozebira kvuli plynu a pak zase kvuli vodovodu atd.  At zijou PardubiceEU!!R^[>-]

+2/0
13.1.2012 9:25

M. Blomkvist

Re: Zadny hnusny trolejbusy, please!!!

A jak si to představuješ se zahrádkama v období od října do dubna? To se pak ta ulice bude jmenovat Mrtvá Třída?

0/0
13.1.2012 9:47

mKoukol

Re: Zadny hnusny trolejbusy, please!!!

Jste zřejmě velký idealista – to, co popisujete je jen hezká utopie. Jinak pokud chcete vybírat, u které zahrádky se máte zastavit na kafe, stačí dojít na Perštýnské náměstí, které je hned vedle třídy Míru. Je pouze pro pěší a má úchvatnou atmosféru včetně postranních uliček k zámku. Tam popíjet kávu na zahrádce je požitek, což by na třídě Míru (která byla vždy obchodní třídou) asi nebyl…

0/0
13.1.2012 10:37

mMANGO

Re: Zadny hnusny trolejbusy, please!!!

..

mikey1759....Tesil jsem se, ze s rodinnou budeme opravdu korzovat po krasne a opravene Tride Miru....prochazet se mezi stromy a vybirat si u ktere zahradky se zastavime na kafe ci zmrzlinu

tak běžte korzovat s rodinou na Karlovinu a procházejte se mezi stromy, místa je tam dost a není žádné MHD

0/0
13.1.2012 12:18

__anart__

Re: Zadny hnusny trolejbusy, please!!!

Pernštýnské náměstí není žádná pěší zóna, to je historické náměstí z části přeměněné na parkoviště krytých vozů některých lepších z nás.

Karlovina je spíše vykachlíkovaný prostor nepříjemný pro pobyt než příjemná pěší zóna. Tuším, že to byla místní starostka Tomanová (ODS), kdo prosadil tuto odpudivou kachlíkárnu s minimem zeleně. Pokud si pamatuji, tak proti tomuto pojetí "vyřešení" onoho prostoru lidé protestovali, ale UMO 1 stejně prosadilo svou. Ne ne, Karlovina fakt není místo, které by mělo být příkladem šťastného řešení příjemného místa pro příjemný pobyt procházejících.

Karlovina je spíše než vítězstvím občanů triumfem dodavatele dlaždiček. Pravdu o skutečné motivaci tehdejšího vedení UMO 1 asi znají jen oni.

Říkám to už dávno, každý takový "architektonický" počin má být opatřen velkou kovovou cedulí, kde budou na věčné časy vykována jména toho, kdo to projektoval a kdo to prosadil. Podobnou desku bych uvítal na ANTI "paláci". Tam by nesměla chybět jména Stříteského a Demla.

0/0
15.1.2012 18:08

ivusakzkrabice

ach jo!

to je děs. místo pěší zóny zase zmizelo pár obchodů, svět se zavřel do betonové krabice zvané afi. já bych to afi zbourala, když sem se kdysi koukala na první jeho plány, tak tam byly fontánky, obchody/kavárny otevřené do ulice, aby prostor komunikoval s městem, stal se pravý opak, vše je uzavřené uvnitř, vše proti současné osvědčené logice recyklace měst a další obět je třída Míru, aspon tam mohly být kavárny, sezení venku, místo pro setkávání lidí na ulici, které poslední dobou volnočasově umírají.. tak trolejbusy nemusí úplně zmizet, tak můžu ve směru od nádra vjet do třídy a opouštět ji Sladkovského na Sukovku, rozdíl mezi zastávkami u Grandu a u Zelené brány (náměstí republiky) je už naprosto minimální. a půlka třídy Míru by konečně mohla být pěší zónou, vždyt i tohle by fakt stačilo! vždyt i ten držkují Bajer na tom vydělá, když si vyhodí zahrádku ještě do ulice, i ostatní obchody se by přes léto mohly otevřít ven, třeba prodej knih, novin, prostě všeho, co se tam ted nabízí

+5/0
13.1.2012 8:08

GenEtt

Re: ach jo!

takhle by se mi to taky líbilo. Ve světě je běžné, že se prodává spousta věcí do z obchodu do ulice. Tady by to ale asi lidi rozkradli..

0/0
13.1.2012 9:19

s(h)arka

kašpařiiiiiiii

když sem napíšu názor, tak mi snad nemůže ani cenzor strhnout dukáty,protože kdyby si to přečetl,spíš by mi za pravdu nějaké přidal....

0/0
13.1.2012 6:48

tucnak v exilu

Prosím o pomoc

Zdravý selský rozume, prosím tě o pomoc. Mohl by si navštívit pardubickou radnici? :-)

+3/0
12.1.2012 23:38

magistr kelley

Re: Prosím o pomoc

Nemohl,selský rozum není ani masochista ani sebevrah.

0/0
13.1.2012 8:05

zdenanek

Re: Prosím o pomoc

... selský rozum na radnici a v Pardubicích ?? Vždyť to jsou samí Ing, MUDr, JUDr, kde o žádného sedláka nenarazíš. Jen vzdělanci, kde pro samého inteligenta není kam odplivnout.

0/0
13.1.2012 19:12

pepazdepaa

Trolejbusy

V tomto okamžiku jde už jen o peníze. O evropské peníze. Třída Míru bez trolejbusů nemá šanci - majitelé nemovitostí na Třídě Míru zablokují stavební řízení a akce se nestihne realizovat do konce roku 2013. Protože není k dispozici jiný dostatečně připravený projekt, tak bere Fraňková za vděk alespoň kompromisem - Třída míru se zrekonstruuje a trolejbusy se mohou vyhodit později (teda doufám). Mimochodem Třída Míru bez MHD byla odhlasována již v roce 2002, takže 8 let na projektu "makala" ODS. Teď když končí všechny termíny dotací jen nová koalice sklízí úrodu....;-)

0/0
12.1.2012 21:19

Venus_7

Ještě by mě zajímalo,

proč kvůli tomu byla někdy vloni veřejná rozprava, aby se k tomu vyjádřili i obyvatelé?? Jen šaškárna a divadýlko? A zajímá radnici vůbec, že možná tak 90 % lidí z Pardubic je proti trolejbusům na tř. Míru? Naopak, tu ver..ž na radnici zajímá možná tak vlastní koryto. Kolik kapříků z toho primátorce připluje? ;-O  Přece to nedělá kvůli pár důchodcům, kteří to nechtějí mít daleko do pekárny.

+3/0
12.1.2012 20:54

Venus_7

Re: Ještě by mě zajímalo,

Ale vzhledem k tomu, že ještě nedávno na radnici zcela vážně vymýšleli tunel u Zelené brány, tak už se vlastně nedivím vůbec ničemu.... :-/Rv

+1/0
12.1.2012 20:56

mMANGO

Re: Ještě by mě zajímalo,

nevím, jak jste přišel na 90 % pardubičáků.Pěší zonu máte na Karlovině a jestli chce z našich peněz někdo umrtvit další kus Pardubic..

+1/0
12.1.2012 22:53

meri1

Fraňková

Tak jestli náhodou nedostala Fraňková zaplaceno za to, aby tam trolejbusy zůstaly!!!! Jinak nechápu, proč tak strašně moc Fraňková ty trolejbusy chce. Kvůli 2 zastávkám!!! Hrůza . Fraňkové by zrovna moc prospělo, kdyby chodila pěšky:-)R^

+1/0
12.1.2012 19:58

zdenanek

Re: Fraňková

A to chce kdo ?? DPMP ??

0/0
12.1.2012 20:01

zdenanek

Re: Fraňková

To je jen taková kreatúra na radnici. Hlavně ten výcvik afghánských pilotů na letšti. To tak Pardubice za ty peníze vytrhne.RvRvRv

0/0
12.1.2012 20:10

zdenanek

Třída Míru

Hlasování na radnici nevedlo v Pardubicích nikdy k ničemu, byť xkrát opakované. Podívejte se na to chátrající město. Pokud zůstane na Třídě Míru MHD, stanoviště a provoz taxi, tak nehovořme o pěší zóně a nechme vše, jako obvykle, při starém. Máte vůbec projekt ? Sedíte tam všichni jako žába na prameni a pro občany jste jen vyžírkové. A to v čele s ctihodnou paní primátorkou, která jen píše do Radničního zpravodaje. Ten poslední projev mě opravdu dojal. Raději ten Zpravodaj zrušte. Je to stejně blábol a reklama.

+2/0
12.1.2012 18:47

naparoubek

Tak si to shrňme...

1) Město chce proklestit Tyršovy sady, neb skrz ně není vidět na zámek a turisté tam tak nedojdou.

Po civilizovaně se tvářící promenádě by se jim jistě kráčelo snáze. (1:0 pro pěší zónu)

2) Lidé chodí pouze do AFI, poněvadž tam mohou zajet autem.

Při naprostém vyloučení dopravy budou moci vzniknout "záchytná parkoviště" z Pernerovky, Sladkovského či Na Hrádku a nebude třeba ani jezdit výtahem. (2:0)

3) Na Třídě míru fouká a praží.

+2/0
12.1.2012 18:16

naparoubek

Re: Tak si to shrňme...

Pokud nechcete bulvár rovnou zastřešit pak k Magnu I. a plánovanému

Magnu II. přihoďte Magnum III. a větrolam (a sluncolam) od západu bude

komplet. (3:0)

4) Nikdo se nechce promenovat centrem města ve zplodinách, smogu a poletavém prachu. X Výborně - utlumme motozávodníky a zasaďme něco zeleně. (4:0)

5) Bez MHD bude na Třídě míru pusto. X A proč je zde tedy leckdy tolik chodců, že se vyplatí jít raději Smilovkou? (5:0)

+2/0
12.1.2012 18:17

zdenanek

Re: Tak si to shrňme...

Radnice nechce vůbec nic. Ta chce Pardubice definitivně zruinovat. Ale že se jí to daří ???

0/0
12.1.2012 18:57Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.