Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Začala debata o pěší zóně v centru Pardubic, lidé se přou o trolejbusy

Pardubičtí radní v pondělí odpoledne vyslechli názory lidí na zřízení pěší zóny v podstatné části třídy Míru v centru města. Už nyní tak vědí, že jakoukoliv variantou naštvou část obyvatel. Jedni si představují třídu Míru jako klidnou pěší zónu, druzí bojují za zachování trolejbusových linek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zdenanek

Třída Míru

...........už se toho oddiskutovalo na toto téma mnoho. Ale to, co jsem se dočetl v sobotních Pardubkách , mi vzalo dech. Kruhák před Zelenou branou, ze Sukovy třídy parkoviště a na Třídě Míru budeme mezi lavičkami pro odpočinek jezdit trolejbusy přes výhybnu. Skutečně něco nevídaného. Pokud chceme zachovat klidovou zónu resp. pěší zónu, tak bez dopravy. To ale na radnici nechce nikdo pochopit. Hlavně studie, projekty apod.. Jako rodilému Pardubákovi je mi z toho nevolno. Nepleťte si mě prosím s těmi spolky na radnici jako Sdružení pro Pardubice a Pardubáci. To jsou takoví samozvanci.

+2/0
20.11.2011 18:29

jaryk1

Já si myslím,

0/0
20.11.2011 16:34

jaryk1

Re: Já si myslím,

že radnice nemá už peníze na nic, tak nemá cenu se zabývat takovými chimérami jako zakopání čtyřproudové ulice pod zem. TM už nic nezachrání je tam pusto a prázdno, protože lidi nemaj prachy a ne kvůli trolejbusům.

0/0
20.11.2011 16:36

zdenanek

Re: Já si myslím,

Radnice peníze má, ale neví komu je přihrát.

0/0
20.11.2011 23:07

jaryk1

Re: Já si myslím,

to jo, ale z úvěrů ;-D

0/0
22.11.2011 9:04

zdenanek

Třída Míru

Jak jsem předpokládal, Třída Míru je téma už tabu a budeme se zde zabývat audity na téma bufet v aréně resp. přestavba Pasáže apod.. Ze zkušeností vím, že audity něco stojí, a kdo je prováděl se nedozvíme. Opět kapsa daňového poplatníka. Vše kolem trolejbusů je jen zástěrka pro další tunel. Ani nevím, jak to vše pochválit. Takže si radnice může udělat tunel a točnu na Perštyňáku.

0/0
18.11.2011 20:03

B.C.L.

Točna na Perštýnské náměstí

Zdánlivě banální problém s trolejbusy vyvstal až poté, kdy se lidem nechalo vybrat jestli je tam zastávky chtějí nebo ne. Opravdu souhlasím s názorem, že ve slově pěší zóna nikde slovo autobus nebo trolejbus není ani náznakem. Buď chceme pěší zónu nebo ne.

… jestli ovšem zůstane v "naší zóně" hromadná doprava, doporučuji zavést točnu na Perštýnském náměstí abychom v důchodu mohli vystupovat i tam. A ať radní mají pár drátů pod okny.

+2/0
15.11.2011 21:26

meri1

Třída Míru

Když vidím fotku třídy Miru s těmi trolejbusy, tak musím uznat, že je to hrůza!! Všude samé dráty.  Jsem také pro, udělat jen pěší zonu bez trolejbusů. Když jdete na Pernštýnské náměstí, tak taky musíte pěšky, protože není nikde na náměstí zastávka.

+1/0
15.11.2011 11:53

Beter

Re: Třída Míru

No a proto na Prnštýnské náměstí nikdo nejde.

0/0
15.11.2011 12:01

meri1

Re: Třída Míru

Tak vy říkáte, že na Pernštýnské náměstí nikdo nechodi?? Kvůli MHD? ;-D A co ulice 17. listopadu? 1. zastávka MHD je hned za podjezdem a další až u AFI. Koukal jsem na mapu a vzdálenost mezi zastávkami je přibližně stejná, jako cela třída Miru. Nemám pocit, že by na 17. listopadu nikdo nechodil, protože tam není MHD.;-)

0/0
15.11.2011 12:37

Darik H

tř. Míru a ekonomické aktivity

Domnívám se, že tř. Míru je skutečně "mrtvá", jak to psal kolega níže.

V PU není taková poptávka, aby uživila tolik obchodů, kaváren, restaurací a podobně.

Sice může vzniknout pěší zóna, ale otázkou je, kdo ji bude využívat.

+2/0
15.11.2011 7:55

s(h)arka

Re: tř. Míru a ekonomické aktivity

když tam bude zeleň v zimě stánky se svaří´ákem a vánoční náladou..tak všichni..jen aby se nemuseli tísnit v ANTIPALACI

+1/0
15.11.2011 10:19

Beter

Re: tř. Míru a ekonomické aktivity

Myslíte, že lidé se tísní v AFI, protože na třídě Míru jezdí trolejbusy? Já myslím, že ne. Myslím, že se tísní proto, že tam je parkoviště, Tesco, spousta zbytečných obchodů, pár užitečných obchodů, neprší tam, nefouká tam, nemrzne tam, hezky tam hrají.....

0/0
15.11.2011 11:59

s(h)arka

třída Míru pouze pro pěší

zásobování v noci, autům zákaz, pouze Policie,hasiči a Sanitky....Plyn ... troleje můžou jezdit Sukovkou na nám. Republiky....nebo k Mekáči....zbytek se dá dojít vcelku pohodlně.....na Sukovce zastávka u  Plynostavu, u konzervatoře a pak u Grandu. to musí stačit....

+1/0
15.11.2011 7:33

jaryk1

Re: třída Míru pouze pro pěší

zásobování v noci je blbost - to může mít tak herna ne obchod. Skuste zavolat do OLMy ať vám přivezou 20 jogurtů o půl jedný v noci;-O

0/0
20.11.2011 16:27

strepar

Trolejbusy nebo kola nebo pěšáci

K těm trolejbusům snad jen tolik,že si kromě několika linek,jezdících obousměrně po jednom pruhu s využitím"výhýben",si umím představit jak elektrozásobovací minivlak,tak vyhlídkový elektrobus,obojí zakomponované do běžné trolejové dopravy. Volně pobíhající děti jsou pitomost a nezodpovědnost rodičů,V okolí je dostatek zelených ploch-tedy,pokud  náměstek Brendl nechá vymlátit stromy v Tyrších za blbých 200 litrů,které zkasíruje neznámo kdo:-P  No,cyklisti a inlajnáři se stanou lovci pěšáků ,zatímco dosud jsou cyklisti loveni auty.Halt každej chvilku tahá pilku:-):-)

+1/0
15.11.2011 0:07

naparoubek

Návrh kompromisního řešení

Mohl bych si stěžovat, že mně pod okny jezdí doprava Chrudim - Hradec i Praha - Olomouc, navíc i všechny linky MHD co jich v centru je, a já přitom chodím pěšky. Mohl bych si stěžovat, že nemám kde parkovat, neb v nemovitosti nemáme hernu ani café a tak je nemohu "zásobovat" svým Audi 8 či SUV. Mohl bych si stěžovat, jak nemohu větrat kvůli prachu nebo opilcům, kteří v létě zkouší ozvěnu od chrámů nákupu chorály nehledanými. Mohl bych si stěžovat na sladký zápach linoucí se z emerických hemburgrů. Mohl bych si stěžovat na zdejší pseudomotorkáře, kteří musí túrovat svoje vehikly na semaforech. Mohl bych si stěžovat na pojízdné diskotéky. Mohl bych si stěžovat, že občas musím na velekřižovatce uskakovat před vozidly, byť jsem řádně počkal na zelenou. Mohl bych si stěžovat, že už z okna nevidím ani jeden vzrostlý strom a ještě před pár lety jsem jich napočítal desítky. ...

+1/0
14.11.2011 21:17

naparoubek

Návrh kompromisního řešení II.

... Mohl bych si stěžovat, že nechci chodit po chodníku vlevo, poněvadž se bojím, že mně někdo vjede na paty nebo dostanu za uši trolejbusovým zrcátkem. Mohl bych si stěžovat, že se mně mimopardubičtí známí smějí, že bydlím na Ukrajině.

Mohl bych si stěžovat - ale nebudu.

Do AFI chodím pro mléko. V Magnu jsem ještě nebyl. Když je nám všem chodník úzký, natočím se bokem. Posedět do přírody chodím do Tyršových sadů či na zámek, neboť to tam i voní.

Třídu Míru bych si přál mít zcela, to jest na 480 metrech od Kulaťáku k podchodu, ZCELA BEZ dopravy. Včetně MHD. Což samozřejmě neprotlačím, takže přistoupím na kompromis: úklid v Tyršácích, úklid na Stalince a zřizení regulérní (sezónní) tržnice na chystaném náměstíčku před Mléčným barem.

Děkuji, neodejdu.

0/0
14.11.2011 21:27

pmejsi

Re: Návrh kompromisního řešení II.

Naprosto s Vámi souhlasím... Tř. Míru by měla být CELÁ! pěší zónou (bez MHD) se zelení a zahrádkami u restaurací + sezónní tržnice na náměstíčku před Mlíčňákem a myslím, že tam byla zamýšlená i nějaká fontána s "potokem". Podle mě by se lidé rádi vrátili za klidem, posezením venku, pivkem a zelení ...z Afáče na Tř. Míru.R^

+1/0
15.11.2011 9:16

Beter

Re: Návrh kompromisního řešení II.

Jsou dvě možnosti, buďto pěší zóna, nebo alespoň poslední zbytky života. Klid, posezení venku, pivko, zeleň, máte např. na Pernštýnském náměstí a není tam ani noha. Na třídě Míru nebude taky ani noha, až zmizí MHD. Z AFI se nikdo nevrátí.

0/0
15.11.2011 11:43

pif11

Re: Návrh kompromisního řešení II.

A vy si tam tu restauraci otevřete?! Pokud vím, zatím tam jsou pouze herny a bary.

0/0
15.11.2011 12:08

__anart__

Velice legračně znějí důvody zastánců MHD na PĚŠÍ zóně

Velice legračně znějí důvody, proč by měly zůstat trolejbusy na třídě Míru:

"Když bude nehoda na Sukově třídě, tak je třeba nechat třídu Míru jako záložní trasu." (pan Pelikán, šéf DPMP). ---> Jiné trasy trolejbusů také mají záložní trasy? Kudy vede, pane Pelikáne, záložní trasa trolejbusů, když se stane nehoda na 17. listopadu, na Palackého či u divadla na náměstí Republiky?

"Líbí se jim (návštěvníkům města), že všude, i na třídu Míru, v klidu dojedou trolejbusem" (anonymní důchodkyně z dnešní debaty). ---> Milá paní, zrušením MHD na třídě Míru dojde k přesunu jediné stanice MHD o cca 80 metrů. Jaký další umělý problém si vymyslíte?

"Odstraněním MHD bude z třídy Míru mrtvá zóna" (nekonečně opakovaný nesmysl). ---> Vážení lidoví "odborníci" na pěší zóny, podívejte se, prosím, po okolních městech v Česku a v okolí a vyprávějte nám o tom, jak se z pěších zón bez MHD staly mrtvé zóny. Potom můžete zkusit tu o Jeníčkovi a Mařence. Ta je podobně věrohodná, jako vaše argumenty.

+4/0
14.11.2011 20:27

__anart__

Re: Velice legračně znějí důvody zastánců MHD na PĚŠÍ zóně

Milá paní seniorko, šťastná, že trolejbusy Vás v Pardubicích dovezou i ke Grandu a přímo před pekařství pana Hrubého, vážený pane Pelikáne, řediteli DPMP, milý pane Miloslave Šimku a vy všichni další, kteří tak nějak toužíte po tom, aby doprava nikdy nezmizela z třídy Míru, vy někde ve slovech "PĚŠÍ ZÓNA" vidíte napsáno TROLEJBUS?Rv

+2/0
14.11.2011 20:30

Petr_F

Re: Velice legračně znějí důvody zastánců MHD na PĚŠÍ zóně

Také jsem tam byl. Když tak ta seniorka z Dubiny vykládala o tom, jak si může vystoupit u každého obchodu, napadlo mne jak to asi dělá? Pokud mne paměť neklame, tak za jízdy šlo naposledy vystupovat ze starých pražských tramvají s plošinou. Ale z trolejbusu, to tu ještě nebylo.

Jinak pan ředitel Pelikán by, jako městský zaměstnanec, neměl vůbec prezentovat své názory. Ten by měl pouze splnit úkol.

Úsměvný byl také názor jistého jedince, který prohlašoval, že pražské Václavské náměstí je mrtvé území. Možná tam nikdy nebyl. Já se Václaváku vyhýbám právě proto, abych se nemusel prodírat davem.

Pak už jsem to nevydržel a musel jsem pryč. Díky nadměrnému počtu účastníků řízení to, obávám se, bude nekonečný příběh.

+1/0
14.11.2011 21:15

Beter

Re: Velice legračně znějí důvody zastánců MHD na PĚŠÍ zóně

Až bude v Pardubicích 300.000 turistů za měsíc, tak se budete třídě Míru vyhýbat, jako tomu Václaváku. S trolejbusama, jako bez nich. Dřív ale ne.

0/0
15.11.2011 11:50

zdenanek

Re: Velice legračně znějí důvody zastánců MHD na PĚŠÍ zóně

Tady v Pardubicích na MHD máme ale odborníků. Naprosto souhlasím s názorem. Pěší zóna je pěší zóna. MHD tam nemá co dělat. Ale ti radní jen diskutují. Dejte návrh s rozpočtem a budeme vidět Zatím jsme ztratili asi 22 let a to bude pozítří. A koneckonců, ta třída 17.listopadu by si také zasloužila alespoň ty nové chodníky.;-);-)

+1/0
15.11.2011 20:09

zdenanek

Třída Míru

věčně diskutované téma a spousta názorů. Nechápu, proč by na pěší měla zůstat MHD. Sedm nebo dvě linky to je kočkopes k ničemu. V tomto paní primátorka chybuje. Pak už to pěší zóna nebude. Co je vystavěno kolem, tak s tím se už musíme smířit. Takže můj názor je : totálně vymítit MHD vč. úseku Masarykovo nám. - Smilova a vést po Sukově třídě. Těch pár metrů chůze nikoho nespasí. Ze Třídy Míru pak udělat klidovou zónu s dostatkem zeleně. A pak se uvidí. Život by se tam měl natáhnout přirozenou cestou. Ty zdevastované a zaplivané chodníky vč. "útulku" mezi poštou a Wurstovými by měly zmizet.

+3/0
14.11.2011 19:50

acpu

Centrum Pardubic

Pro mne osobně je největším překvapením (příjemným) jednání radnice, která se otevírá diskuzi. Proto jim přeji aby tak jednali i nadále... Co se týče pěší zóny na Třídě Míru, podle mneje tam už celkem zbytečná, protože je opravdu Třída Míru centrem Pardubic, ve kterém se scházejí lidé? Možná že dříve byla, ale veškeré její možnosti doslova zabila stavba objektu zvaného kdovíproč Magnum, který dle vyjádření architekta je protiváhou Zelené brány, což jsou jen takové prezentační kecy. Bohužel se postavil na místě, kde měl být svým způsobem park, otevřená plocha, náměstí. Třídě Míru tím chybí pádem chybí klidová zóna, je to jen taková pochnurná ulice. Kolik je tam restaurací, které by ten prostor využily? Řekl bych že méně než zlatnictví.  Dovede si ji někdo představit jako živé centrum, ve dne i v noci? Mně to jde těžko...

+1/0
14.11.2011 11:37

Beter

Re: Centrum Pardubic

Třídu Míru zabila stavba objektu AFI palác (zvaného proto, protože majitelem je AFI Europe http://www.afi-europe.eu/corporate-management.aspx ). AFI palác odvedl z třídy Míru život a už ho tam nevrátí. A poslední zbytky života by z třídy Míru mohly vymizet spolu s těmi trolejbusy.

+1/0
14.11.2011 16:31

s(h)arka

Re: Centrum Pardubic

ošizený ANTIPALÁC.....mělo by se to zbourat a udělat tam nádherný park...když už se neupravuje nám Čs.Legií...

+1/0
15.11.2011 7:36

jollyjokes

Re: Centrum Pardubic

Magnum je hezká architektura, která odděluje třídu Míru od rušné hradecké silnice. Ten prostor byl koneckonců Veselkou uzavřen odjakživa. Slova o protiváze Zelené bráně jsou namístě, protože tam, kde stojí Magnum, kdysi stávala předměstská brána. Nejvíc ublížil třídě Míru AFI palác. Ale i tak ji lze zachovat jako centrum. Jenom je třeba změnit skladbu obchodů a třídu rekonstruovat. Pěší zónu se vzrostlou zelení, restauračními zahrádkami a hracími prvky pro děti z části od lékárny k Zelené bráně lze snadno udělat. Ale pouze s vyloučením MHD. Aby mezi stromy, zahrádkami a hřišti jezdily trolejbusy, to je naprostý nesmysl.

+4/0
14.11.2011 16:45

norma37

Re: Centrum Pardubic

V te uzsi casti se tam ty trolejbusy budou cpat tezko. Nechala bych tam do budoucna pruh na instalovani male pendlovaci nizkopodlazni tramvaje, mohla by  zajizdet az pred infocentrum pod branou, aby to duchodci meli bliz na zastavku pred kostelem : )Ted na to penize nebudou, ale treba nekdy v budoucnu jo.

+1/0
14.11.2011 17:29

Petr_F

Re: Centrum Pardubic

V omezené míře bych souhlasil s tím, že Magnum je hezká architektura. Byla by, pokud by byla tato stavba postavena podle původního projektu a stála by jinde. Takto je to hezký dům na nevhodném místě. AFI palác, to je kapitola sama pro sebe. V první řadě šlo o spekulativní zhodnocení pozemků a stavební zakázku. V civilizovaných městech stojí takovéto stavby kdesi na periferii. Dnes se mluví často v tom smyslu, že tento AFI palác konzumu se vlastně stal centrem města. To by pžipadá naprosto tragické a pro Pardubice naprosto degradující. Skutečným, přirozeným centrem Pardubic, pokud vůbec nějaké mají, je právě osa tvořená ulicí Palackého, dnešní tř. Míru (lepší by bylo vrátit se k původnímu názvu Wilsonova), Zelená brána a Perštýnské náměstí. A s tímto je třeba pracovat. A když nejde víc, tak alespoň v úseku od křižovatky s ulicí Sladkovského po Grand, což je mimochodem také pěkný malér, vytvořit opravdu klidovou zónu s maximálním omezením dopravy.

+2/0
14.11.2011 17:58

s(h)arka

Re: Centrum Pardubic

jenže Veselka, tam vypadala líp.....a skvěle se tam vařilo....;-)

+1/0
15.11.2011 7:37

jaryk1

Re: Centrum Pardubic

jj Veselka měla smysl pro lidi, centrum od rána do noci, Magnum je nesmysl

0/0
20.11.2011 16:42

zdenanek

Re: Centrum Pardubic

Magnum jsou hadry a nesmyslné kanceláře. Veselka byl život.

0/0
21.11.2011 18:08Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.