Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Hejtman Martínek chce před volbami vyměnit radní z vlastní strany

Pardubický hejtman Radko Martínek se rok před krajskými volbami snaží o změny v týmu nejbližších spolupracovníků. Překvapivě ale míří do vlastní strany, ČSSD. Prohlásil, že radní pro zdravotnictví Markéta Tauberová na svoji práci nestačí a měla by skončit. Ona ale nesouhlasí, prý plnila jen jeho pokyny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

David H

no fakt je

že když ho vidím před těmi dětmi, s kružítkem, s těma jeho kecama, za naše peníze, jak žvaní ty svoje hovadiny, tak nějak nevím, ale asi by to měla být vlastenecká povinnost....ho tím kružítkem....

0/0
16.11.2011 0:00

David H

víš jak skončíš

jako učitel na malotřídce jednotřídce beztřídce...kdo by od tebe chtěl něco vědět hejtmane..jak vznešený titul pro závistivce a rozhazovače cizích peněz..kdo ti dal právo se s...t do všeho co jsi na vlastní ..vlastní!!! odpovědnost dokázal?? odpověz hejtmane čehosi..tvůj úřad k čemu nám je....nýmande

0/0
15.11.2011 23:56

David H

no a jestli nevíš

Martínku co je to nýmand..to je nikdo..neschopný budižkničemu..jen díky papouškování keců jakési strany dosazený někam, kde škodí...ale střez se neschopný učiteli...i na tebe dojde

0/0
15.11.2011 23:50

David H

no nevím,

k čemu je Martínek a k čemu je Tauberová..že by něco jako řídili nebo ovlivňovali nebo tak---nebo něco ku...vili asi jo..to by jim šlo, soudě z těch všech jejich keců, šíleně se bojí těch kdo podnikají za sebe a za své to by byla jízda co Martínku..učiteli státní neschopný nýmande

0/0
15.11.2011 23:46

meri1

McTuzemák

Koukám, že nejlepší obrana je útok?! Fakultní nemocnice do toho nepleť, ty jsou dotovaný státem, čili ministerstvem. Máš asi kvalitní zdroj informací, tak dobře, nejvíc zadlužená je krajská nemocnice ve Zlíně a pak krajská nemocnice v Pardubicích. To se teda není čím chlubit.!!  Taubrová je zodpovědná za zdravotnictví v kraji, čili za dobrý chod nemocnice, to mi nevymluvíš!! Ano v čem máš pravdu, Janeček udělal hodně chyb, ale co Taubrová?? Pokud plní jen příkazy Martínka, jak tvrdí, tak je asi něco špatně. Jo a co se týká volby ředitele, tak si zjisti, jakého kandidáta chtěla Taubrová, to by teda byla výhra!! Podívej, já taky nemám rád Martínka, nesedí mi jako člověk a ani jako hejtman. Taubrová je hodná ženská, ale jako radní pro zdravotnictví je slabá. Každý z nás je nahraditelný. Končím, k tomuto tématu diskutovat už nechci, nebaví mě to. Čau.

0/0
15.11.2011 8:17

meri1

Akro

Sejmi si z očí růžové brýle!! Chceš příklad? Tak třeba, že Pardubická nemocnice je nejvíc zadlužená nemocnice v České republice!! Stále se jen veřejnosti mlžilo a mlžilo, v jak katastrofálním stavu nemocnice je. To jsme se začali dozvídat až, když na post ředitele byl dosazen odborář Gottvald, který podle mě vůbec netušil do jakého průseru se pouští a bylo od něj velmi hloupé, že do toho šel. Před ním inženýr Šimurda tak ten byl jen na okrasu a co se mu podařilo? Ještě víc zadlužit nemocnici . A kdo byl jeho přímým nadřízeným? Taubrová!!

0/0
14.11.2011 8:48

McTuzemák

Re: Akro

A co kdybys místo prohejtmanských blábolení raději zapojil do činnosti mozek?Pardubická nemocnice není ani zdaleka nejzadluženější nemocnicí v ČR. Daleko hůř na tom z velkých nemocnic jsou například FN Olomouc a krajská nemocnice ve Zlíně. Ověř si data, než začneš plácat nesmysly. Kromě toho fakultní nemocnice mají úplně jiné úhradové stropy a indexy než pardubická nemocnice. Bez nich by byly úplně v ..... Za druhé, na minusovém hospodaření 100mil. Kč v roce 2010 se z 50% (!!!) podílel kraj díky nesmyslné hladině úhrad za LSPP a nájemného za budovy. A tento režim nenastavila Tauberová, ale Janeček. Za třetí Gottvalda dosadil na ředitelský post Martínek, Tauberová byla tvrdě proti a snaha o její odvolání je mimo jiné msta za tuto vzpurnost. Za čtvrté, nastuduj si českou legislativu na téma volené krajské posty a krajský úřad a též obchodní zákoník. Radní NENÍ přímým nadřízeným žádného ředitele nemocnice v kraji. Nemocncie jsou akciovky se svými představenstvy. Tam radní nejsou.

0/0
14.11.2011 21:25

meri1

Klid??

Tak jestli jsem Radko nebo Tichý;-D, tak "akro" je Novohdradský nebo Svoboda, kteří patří do skupiny Taubrových! Proto ta obhajoba Taubrové a záchranné služby;-D.

0/0
13.11.2011 20:36

akro

Re: Klid??

Nikoliv. Nemám s politikou absolutně nic společného, s modrou, oranžovou, rudou ani zelenou. Jen vnímám, kdo je na kraji k něčemu a kdo jen škodí. A pokud jde o záchranku, tak ta je v pořádku. Dokaž opak. A najdi mi aspoň jednoho dalšího člena rady z oranžového týmu, který našel odvahu se hejtmanově samovládě vzepřít. Netvrdím, že Tauberová je vrchol dokonalosti v řízení krajského zdravotnictví. Po destruktorovi Janečkovi je to ale výrazný krok dopředu, tím spíš, že musí fungovat pod tímto hejtmanem. A co jí lze vyčítat, a právem, to tu zatím nezaznělo.

0/0
13.11.2011 21:19

meri1

Taubrová??

Tak Taubrová je prý schopná?? To je fakt k smíchu!! ;-D Napište mi  jednu pozitivní věc, kterou za ty 3 roky udělala?!

0/0
13.11.2011 19:02

McTuzemák

Re: Taubrová??

Tak například to, že se vzepřela hejtmanovi a dokonce opakovaně. Z celého oranžového týmu jako jediná.

0/0
13.11.2011 19:59

DSSČ_aneb_rozum_naruby

Re: Taubrová??

Klid, jen by mě zajímalo, který z exotů je meri1.  Radko nebo Tichý? ty nám byl oba čert dlužen. Naštěstí klaunují oba jen do příštích voleb.

0/0
13.11.2011 20:14

akro

Re: Taubrová??

Rozdělil bych to, do čeho mohla mluvit a to, do čeho ji generalissimuss mluvit nenechal. Do té první patří například to, že je v celém kraji v pořádku záchranná služba. Že se napravily některé nesmysly ve vztazích kraje a nemocnic, zejména nemocnice v Pardubicích, které napáchal ještě Janeček. Podařilo se jí zabránit hejtmanovi v šíleném nápadu svěřit pardubickou nemocnici Agelu. Pomohla chrudimskému řediteli Vondráčkovi zavést dobře hrazenou DIP/DOIP, což přináší cca 10 mil. ročně. Pardubický kraj byl díky Tauberové mezi prvními, kdo přestal doplácet (proti vůli hejtmana) regulační poplatky. A našlo by se toho o dost víc. Na to, pod kým tam slouží, toho není málo.

0/0
13.11.2011 20:25

Rado66

A co jste čekali, bláhoví???

Tak to snad není nic neobvyklého, že neschopní se zbavují schopných, ne? U tohoto hejtmana by to snad nemělo nikoho překvapit.

0/0
12.11.2011 18:01

MOPO

Re: A co jste čekali, bláhoví???

Radko Martínek je jedinej hejtman, který řídí všechno..od školství až po zdravotnictví...na všech místech jsou "odborníci"..viz školství a zdravotnictví....RvRv

0/0
14.11.2011 16:13

meri1

No konečně!!!

Konečně jí vyhodí!! Za 3 roky ve funkci nic nepředvedla, jen zadlužila zdravotnictví v kraji. Nic dobrého neudělala. Ať se vrátí zpátky do lékárny, tam je její místo!! Pokup plnila jen Martínkovi pokyny je to její blbost a ukazuje to, že je vlastně hloupá. V tom případě je dobře, že končí!!!

0/0
12.11.2011 7:15

akro

Re: No konečně!!!

Nauč se česky abis nepsal česki.

Asi netušíš, jak to funguje pod nadvládou Martínka. Už na ministerstvu pro místní rozvoj  se choval jako neomezený vládce a na kraji je to ještě horší. Nakonec tady vidíš, kam vede neposlušnost radní resp. její odklon od absolutního přizvukování nekompetentnímu vládci.

0/0
12.11.2011 17:48

Bohdanečák

Tauberovic klan......

Každý z Pardubic ví, kde všude sedí pan a paní Tauberovi a co všechno už "dokázali"...:-/ Ona na kraji a on na městě

0/0
11.11.2011 12:37

akro

Re: Tauberovic klan......

Taubera ponechme stranou, jeho působení na radnici je nemastné neslané. Zatímco hejtman zdravotnictví nerozumí (ale čemu on vlastně rozumí?), pokouší se setřelit radní, která ví o čem zdravotnictví je. Vzpomeňme si na naivní výkřiky pana hejtmana na téma soukromých pracovišť v nemocnici a následně veletoč a vyjednáváni s Agelem o postoupení celé nemocnice. Tauberová byla proti. Horlivé prosazování odboráře Gottvalda na post ředitele, dokonce původně bez výběrového řízení. Tauberová byla proti... Problémem krajského zdravotnictví není Tauberová ale hejtman. Potřebuje se jí zbavit aby si tam dosadil svého věrného asistenta.

0/0
11.11.2011 15:34

vylíčil

Re: Tauberovic klan......

Jo jo je to tak. Celý náš kraj ví jak je Martínek jedna ruka s Agelem a jeho podržtaška Netolický to vše jen řídil. Čistý to hejtman, jen ta pravda z něj nějak nekape.No a Netolický? Ten kdyby Martínek neodstřeloval Tauberovou tak se radním nikdy nestane, prostě na to chlapeček nemá. Martínek se obklopil jen lumpy a vyžírkami, někteří mají bohužel i hodně pochybnou minulost za socialismu. Martínek na Moravu!!!

+1/0
11.11.2011 15:40

McTuzemák

Re: Tauberovic klan......

To, že Pardubický kraj má nikoli nejslabšího hejtmana ze všech (v tom vyhráli kolegové severně od nás), ale nejméně kompetentního a bohužel o to aktivnějšího, to je smutné. Exportovat ho na východ je jistě správná cesta, jen nevím, jestli si bratři Moravané zaslouží takovou pohromu, když na Ukrajině je tak krásná příroda a lidé panu Martínkovi ideově velmi blízcí.

0/0
11.11.2011 15:52

Chytrý kluk Joey

No a to nějak nechápu, proč je teda radní?

Když teda čistě plní jen jeho pokyny.... Jinak ať se klidně vyhodí navzájem, jsou odporní všichni a nejvíc ta podivná kreatura Martínek, ten je podezřelej už od pohledu. Být žák v jeho třídě, tak ho mlátím po hlavě od rána do večera. R^

+1/0
11.11.2011 11:38

M. Blomkvist

Martínek zpět na Moravu

Martínek by měl urychleně táhnout učitelovat zpět do Moravské Třebové, na zdravotnictví se podepsal především on (i když ti koumesové z ODS nebyli o moc lepší).

0/0
11.11.2011 11:27

í-mejlka

Re: Martínek zpět na Moravu

Jenom pro informaci - Moravská Třebová je již od pozemkové reformy v polovině minulého století součástí Východních Čech.

0/0
11.11.2011 12:16

M. Blomkvist

Re: Martínek zpět na Moravu

Vím o tom. Ovšem po vzniku krajů právě pan Martínek vykřikoval, že moravskotřebovsko má být připojeno k Olomouckému kraji. Tudíž ten nadpis má vztah k páně Martínkovic výroku.

0/0
11.11.2011 14:51

í-mejlka

Re: Martínek zpět na Moravu

Pane! Moc vás prosím - nevracejte nám ho!!!

0/0
11.11.2011 15:18

akro

Re: Martínek zpět na Moravu

Už se neúspěšně pokusil sestřelit radní Pernicovou, dokonce v době kdy ležela v nemocnici, a ještě k tomu za věci, které rozhodl sám. Te´d se situace opakuje. nebylo by nejrozumnější, kdyby si socani sestřelili napřed Martínka a odeslali ho důchodu? Nepochybně by kraj začal fungovat o dost líp a kompetentní lidi by hned měli prostor pro svou práci.

0/0
11.11.2011 15:37

McTuzemák

Re: Martínek zpět na Moravu

Je to hrdina, když jde napřed po nemocné a pak po jediné schopné, kterou v týmu má. Jeho snaha zamířit do senátu mě sice naplňuje úlevou, že už nebude škodit kraji, ale měl by zamířit výš. V Bruselu by byl přeci jen ještě dál od nás. A čím bude Radko dál, tím se kraji povede líp. Pokud jde o Tauberovou, tam se nebojím, že by krajští zastupitelé měli tak málo rozumu, že by dali přednost hejtmanovi před ní. I když v lebkách volených orgánů se odehrává leccos. Velmi se těším na tu ostudu, až tuhle bitvu Martínek prohraje.

0/0
11.11.2011 16:01Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.