Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Gripeny létají moc často a nízko, stěžuje si stále víc lidí v Pardubicích

Obyvatelům okolí pardubického letiště dochází trpělivost s letními návštěvami gripenů. Elitní armádní letka už třetí rok po sobě tráví léto na východě Čech kvůli opravám základny v Čáslavi. Letos je však stížností na hlučný provoz mnohem víc. Město přitom v podstatě nemá páky, jak armádu donutit ke zlepšení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tomes75

názor

1) Už aby Gripeny vrátili , je to drahá hračka pro pár pilotů a lidí z pozemního personálu.

2) Lidem na Dukle a v Čivicích vzkazuji. NIKDO VÁS NENUTÍ BYDLET U LETIŠTĚ ! NECHÁPU BLÁZNY KTEŘÍ JSOU SCHOPNÍ KOUPIT SI RD U LATIŠTĚ A ZAPLATIT 2-3-5MIL.

3) Vlády, nechali jste ležet letiště v Milovicích, tam by nikomu nevadil hluk. Možná by si chrochtali jaký je tam ticho proti době, kdy tam litali rusási.

0/0
28.7.2011 16:26

RadekS

Re: názor

Ad 1) Vám by nevadilo žít ve státě, který se nedokáže postarat o vlastní bezpečnost?

Ad 3) Letiště Milovice nepatří a pokud vím ani nepatřilo po odchodu sovětů České armádě, je ve vlastnictví Středočeského kraje. Navíc i toto letiště je v obydlené oblasti (Straky, Milovice, Boží dar...) takže i zdejším obyvatelům by zřejmě provoz dnes vadil stejně jako v Pardubicích.

0/0
29.7.2011 17:27

braka

Armáda nebo radnice ..

Pane Šmahel u armády, nebo na radnici tam je to netrápí jako vás!!

0/0
26.7.2011 9:00

kolacek

Letiště v Pardubicích bude jednou zrušeno.

Armádo, přestěhuj zdejší výcvikovou základnu a opusť Pardubice. Stejně máš letišť více než potřebuješ a Pardubice jsou tím nejlepším adeptem na zrušení. Ušetříš nám peníze na daních. Uznej už konečně, že provozovat takovéto letiště 4 km od centra stotisícového města je v civilizovaných poměrech neúnosné. Nedej na naléhání zdejších politiků. Chtějí vojenský provoz zachovat, protože civilní letiště na něm parazituje a bez něj by šlo do kopru hned za pár měsíců.

Vy civilové zvolení do čela města, přestaňte opakovat chyby svých předchůdců. Usilujte o zrušení vojenského letiště, které nejen obtěžuje obyvatele Pardubic hlukem, ale zejména zcela zásadním způsobem omezuje územní rozvoj města. Přestaňte nám předvádět ty trapné a nedůstojné hrátky na způsob "s vojáky jednáme, tlačíme na ně, ale oni si dělají co chtějí" a zatlačte na ně opravdu. Ono však seriózně tlačit nejde, když jim musíte být vděčni, že nepřímo dotují civilní provoz, že?

Ať už to letiště táhne do paďous!

+3/0
26.7.2011 8:19

mravca

Čáslav

Zajímavé, že nikdy nenapíšou článek o Čáslavi :) bydlím v Čáslavi i v Pardubicích a musím říct, že v Pardubicích je to mnohem méně slyšet. Navíc ty letadla jenom odstartují a letí pryč, tak těch pár sekund nikdo nevydrží?

0/0
25.7.2011 17:27

Andreas.Maier

Re: Čáslav

R^ přesně tak

0/0
25.7.2011 17:32

Andreas.Maier

však oni

si ve Starých Čivicích zvyknou :-P

+1/0
25.7.2011 16:05

Andrew_cz

dukla

Bydlim na Dukle a proti rachotu co tu byl za komancu je to slabota. Na nervy mi to sice leze, ale nic co by se nedalo zvladnout. Mozna by jenom stacilo byt trochu tolerantnejsi a kdovi treba nam jednou vycviceni piloti prijdou vhod [>-]V

+2/0
25.7.2011 15:29

ArthurH

Re: dukla

Další, je to možné? Zvládnout se dá kde co a horší může být spousta věcí, třeba když vám někdo praští u ucha činely, asi to bude větší rachot, takže pokud se vám to líbí, nechávejte si těmi čineli u ucha mlátit, já budu raději předkládat ostatním argumenty o (ne)smyslupolnosti letiště tak, aby se nad tím tématem lidé zamysleli. Nemluvě o naprosto zcela nezbytně nutném nalétavání při návratu na základnu prudkou levotočivou zatáčkou o poloměru pár set metrů, což od pilotů chápu jako plivanec a rozhodně mě to nepřinutí k tomu, být tolerantnější.

+1/0
25.7.2011 15:46

Andrew_cz

Re: dukla

Ano dalsi, tudiz je to mozne. Levotocivou zatacku pred pristanim jiste piloti delaji aby rozcilili Artura co hopsa vzteky na zemi. Verim, ze jste si takhle aktivne stezoval i za minuleho rezimu a ze jste pouze nedrzel hubu a krok jako ostatni ovce. Jinak Rv

+1/0
25.7.2011 15:57

ArthurH

Re: dukla

Já narozdíl od mnoha jiných lidí vím, že nejsem centrem vesmíru a že piloti to nedělají kvůli mně. Dokonce se ani na zemi nevztekám když se to děje, dokážu totiž ovládat narozdíl od mnoha jiných lidí celkem bez problémů své emoce, zvednu hlavu k obloze a přemýšlím proč tomu tak je. Pomůžete mi s tím? Za minulého režimu, ikdyž ho pamatuji, jsem si aktivně nestěžoval, doufám ale, že mě to nevylučuje s této diskuse navždy, nebo ano?

0/0
26.7.2011 7:44

Zani

Já teda nevim

Ale před 100 lety ze Svítkova odstartoval Jan Kašpar. Od té doby je Svítkov obec s letištěm, které jak známo dělá kravál. Stěžovat si teda může jen ten, kdo se tam narodil před více než sto lety. Když nechci mít za dveřma rachot, nepostavím si barák u letiště , ne? Za bolševika to bylo mnohem horší ! Taky by  mohli občani udělat sbírku a postavit někde letiště nové.

+1/0
25.7.2011 14:50

ArthurH

Re: Já teda nevim

Aaaaa, pán/paní je zřejmě znalec (doporučuji si něco přečíst a pak šířit moudra o tom odkud kdo odstartoval, dále potom by to chtělo nějaké čtení z katastru nemovitostí).

Jak už tady několik diskutérů zmínilo - časy se prostě mění. Že to bývalo i horší je argumentačně ubohé, stejně jako, že když tady jednou letiště je, musí tady být napořád, viz již dříve zmíněné obchvaty.

A konečně - já platím daně, takže sbírku na letiště právě dělám. Ale nechci a nemusel bych, kdyby letiště bylo zrušeno, armáda jich má i tak dost a ušetří tím z té Vaší sbírky (říkejme tomu výnosy z daní) půl miliardy (http://www.radio.cz/cz/rubrika/udalosti/redukcni-kura-v-armade).

+1/0
25.7.2011 15:16

Andreas.Maier

Re: Já teda nevim

úchvatné :-)

0/0
25.7.2011 16:08

Zani

Re: Já teda nevim

Pán není odborník, pán je z Pardubic. J.Kašpar startoval z dostihového závodiště v Popkovicích, což je téměř stejné místo na kterém stojí letíště.:-) Znáte někoho kdo si pamatuje dobu, kdy tam bylo ticho? Ti pod drnem se nepočítaj. Ano časy se mění, ale v Česku je valná většina voj. letišť postavená u měst. Stavět nová nemá smysl, stejně tam jsou vesnice. Já netvrdím , že ten kravál při startu je nějak extra příjemnej, ale když se hnojí pole močkou, taky smrdí. To trostě k letadlům patří. Možná kdyby startovali tak často jako před 30ti lety , tak by si nikdo nestěžival.

0/0
25.7.2011 16:51

Andreas.Maier

Re: Já teda nevim

před 30 lety to asi pán nepamatuje

0/0
25.7.2011 17:34

kolacek

Re: Já teda nevim

Já teda vím. Jakou sbírku na nové letiště, když postačí, když armáda odejde z toho pardubického. Stejně chce nějaká letiště opustit, proč by to nemohly být Pardubice?

+1/0
26.7.2011 8:21

Zani

Re: Já teda nevim

No tohle rozhodnutí musí udělat armáda, a ta má jistě přehled (doufám), co potřebuje a co ne. Rizhodně by to ale neměli ovlivňovat nějací demonstranti. Jestli je to letiště potřeba, je jednodušší odstěhovat pár nespokojeců, so se nastěhovali do města s letištěm a pak fňukaj. Ať táhnou do paďous.!!

0/0
26.7.2011 10:08

ArthurH

Re: Já teda nevim

Podle diskuse je to tak půl napůl, takže nevím, kde berete jistotu s pár nespokojenci, které označujete za demonstranty. Pokud vím, žádná demonstrace se nikde nekoná, jedná se stále jen o diskusi. Stejně tak já bych mohl, kdybych se snížil na Vaši úroveň napsat, ať letiště táhne do paďous, těch pár pracovních míst, které tady vytváří ať si vezme s sebou. Naopak vojáci jsou povětšinou přistěhovalci.

Kompenzace od armády, nebo kohokoliv jiného, kterou dáváte za vzor z Německa, se v Čechách bohužel někdo těžko dočká. To by nejprve někdo vůbec musel uznat, že hluk může obtěžovat, ale když to není schopen uznat ani obyvatel města (jako třeba Vy), těžko k tomu motivovat armádu.

Ekonomicky letiště nemá smysl a já nehodlám ze svých daní podporovat něco, co mě navíc obtěžuje. Raději bych své peníze z daní směřoval na užitečné projekty, které přinesou prospěch co nejvíce lidem a to letiště ať chcete nebo ne zkrátka není.

0/0
26.7.2011 10:48

Zani

Re: Já teda nevim

Demonstranti byli míněni obrazně.:-) Do Paďous  posílal letiště bloger koláček, tak jsem tam poslal jeho. Něco jiného je kompenzace od soukromé firmy, a něco jiného je letiště nutné pro obranu státu. Já samozřejmě uznávám, že hluk může někoho obtěžovat. Ale zase si říkám, Pardubice, to je prostě letecká tradice, a až bude možné startovat bez forsáže s naloženým érem, budu taky armádu nutit, aby to tak dělala. Ale zatím to asi nejde. Možná by stálo za to, zjistit, jestli by prodloužením dráhy, odpadla nutnost forsáže.

0/0
26.7.2011 13:37

ArthurH

Re: Já teda nevim

Letiště Pardubice není nutné pro obranu státu, na tom se doufám shodneme vzhledem k tomu, že domovská základna stíhacího letectva je a bude v Chotusicích, když už do ní armáda za posledních několik let investovala tolik peněz.

http://www.nenalet.cz/novinky/gripeny-do-pardubic-.html - Je to sice postarší článek, ale to doufám na umění pilotů mělo spíše pozitivní vliv než naopak. Nevím, zda letouny startují s forsáží nebo ne, podle oranžovožlutého zabarvení v oblasti výfuku soudím, že ano. Zda je to nezbytně nutné také nevím, odhaduji, že při normálních meteorologických podmínkách by forsáž neměla být nutná, stejně jako diskutovaná zatáčka při návratu na základnu.

0/0
26.7.2011 13:53

Zani

Re: Já teda nevim

Přílet na letiště levou záčkou, je vlastně mezinárodní standart. Ale na zeleném předměstí by Vás asi trápila spíš pravá. To by Vám letěli nad hlavou.;-D

0/0
26.7.2011 15:27

ArthurH

Re: Já teda nevim

Zajímavé, včera i dnes několikero přistání různých letounů (včetně Gripenů ve formaci dvou) a nikdy nebyl použit Váš "mezinárodní standard" levotočitvou zatáčkou. Asi se zase o takový standard nejedná a až vůbec není vyžadován, že? Ale vy si jistě dokážete překroutit další pravdu podle svého. Co se týče hluku, ten při zatáčce samozřejmě není největší ve směru pod letounem, ale ve směru jeho výfuku, tudíž u Gripenu ve směru trupu.

0/0
29.7.2011 10:06

Zani

Re: Já teda nevim

Já na ně koukám z balkonu z Dubiny, a vidim je vždycky dělat levotočivou zatáčku. Ale ono záleží taky na počasí a větru. Navíc taky musej cvičit něco jinýho, není nic horšího, než pilot, kterej umí přistát jen z jednoho směru.

0/0
29.7.2011 10:57

ArthurH

Re: Já teda nevim

Počasí na letouny jako Gripen má jen pramalý vliv, to by jinak byly k ničemu. Dnes ani včera žádná levotočivá zatáčka, věřte, že mám lepší výhled (a nemusím se nutně nacházet na Zeleném předměstí, lidé také pracují a povětšinou se při tom nachází jinde než v místě bydliště).

Tu zatáčku až do včerejška dělali vždy, což je přesně v nesouladu s tím co píšete - dělají stále to samé, ale to je jedno, myslím, že argumentů jsem předložil dost, Vaše příspěvky kromě fandovství k letectví žádnou informaci nenesou. I znalosti ohledně letectví a jeho historie nebudou Vaší silnou stránkou. Letiště na současném místě není od dob Jana Kašpara, ale od počátku 30. let. Do té doby se Pardubičtí letci soustředili v areálu kolem současné vlečky, nebo nákladního nádraží, chcete-li. Letiště se nachází na katastru obce Popokovice.

0/0
29.7.2011 11:09

kolacek

Re: Já teda nevim

Právě tak. Ať si to rozhodnutí udělá armáda sama. Kdyby představitelé města počátkem devadesátých let netlačili na armádu, aby letiště v Pardubicích zachovala, tak ho tenkrát zrušila. Proč tehdy opouštěla mnohá letiště v polích mimo zástavbu? Protože Pardubičtí radní moc chtěli, ať zdejší letiště zůstane - pod bláhovou vidinou, že to bude znamenat nevídaný rozvoj Pardubic. Zachovat letiště v Pardubicích není rozumné rozhodnutí, je to rozhodnutí politické.

"Město bez letiště je odsouzeno k zániku." "Podívejte se na Chrudim, když v předminulém století odmítla stavbu dráhy a trať šla přes Pardubice. Stejně tak by dopadly Pardubice, kdybychom zde neměli letiště". Bože, to bylo podobných keců!!! A výsledek po dvaceti letech? Kravál a omezení územního rozvoje.

Takže ať táhne do paďous letiště, obyvatelé pak můžou zůstat.

+2/0
26.7.2011 10:56

Zani

Re: Já teda nevim

To jste si vybral ale špatný srovnání. Chrudim je sice hezké malé město bez vlaků a letadel. Ale chípl tam pes. polovina lidí jezdí do Pardubic do práce, protože bez dráhy se nerozvýjel průmysl. :-)

0/0
26.7.2011 13:14

HanaNovak1

letiště

Dobrý den, bydlím ve Svítkově a musím říci, že hluk, který nám letadla každý den (i o víkendech) zpříjemňují život je opravdu výživný a prosila bych starostku, aby neuváděla časová rozmezí letů, když si armáda létá kdy chce a zjevně si i může dělat co chce. Nezdá se mi bezpečné, aby se létalo nad obytnými částmi, na klidu a pohodě nadměrný hluk nejen ve večerních hodinách nepřídá a nehledě na to, že spaliny z leteckého benzínu nám ke zdraví také nepřispívají.

+1/0
25.7.2011 14:15

Andreas.Maier

Re: letiště

špatný výběr stavební parcely

0/0
25.7.2011 17:35

M. Blomkvist

hygiena

Zajímalo by mne, co dělají hygienici. Měření prachu v ovzduší, to ano, ale do měření úrovně hluku se jim nějak nechce. I když armáda nemusí brát ohled téměř na nic, tak základní zákony platné v této zemi snad porušovat nesmí. Takže by měli politici tlačit tímto směrem.

Jinak pokud jde o ty vrtulníky - jsem zvědav, jak to chtějí legalizovat. Počet civilních startů je na letišti je velmi limitován a firma LOM je normální podnik, nikoli armáda. Takže nevím, jak by tu chtěli cvičit lety na vrtulnících, když se musí vejít do počtu vzletů povolených pro civilní lety. Kdyby to cvičila armáda, to by byla jiná, do toho veřejnost kecat nemůže.

0/0
25.7.2011 13:32

ArthurH

Re: hygiena

Před třemi týdny jsem vznesl dotaz na magistrát, zda inicioval měření hladiny hluku hygenou. Doposud bez reakce, takže počítám, že stejně jako politici si i na hygieně zřejmě vybírají dovolenou?

Při legalizaci LOMu jistě armáda ráda vypomůže.

0/0
25.7.2011 13:42

ArthurH

Re: hygiena

http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstvi/_zprava/925394

0/0
25.7.2011 13:50

Tryskáček

Letiště je tu prostě součást města

Hluk tu je sice zvýšený, to je pravda, ale start trvá dvě minuty a je klid. Nejde o soustavné zatížení, které panuje kolem vlakového nádraží a centra města. Letiště je tu od dob Kašpara a dalo se předpokládat, že rozvoj bude pokračovat. Jestli někomu hluk vadí, proč tu bydlí? Kdyby mi vadil zápach z kravína, rozhodně nebudu celý život nadávat na krávy a hnůj, ale seberu se a odstěhuju.

Tento článek na mě působí, jako nějaká parodie. Kočky a psi hledají úkryt? No tak to jsem ve Svítkově nikdy nezažil. Pes si letadla ani nevšimne a to má uši v pořádku. Kočka spokojeně lenoší na verandě a ani neví, že něco startuje. Děti při zvuku startujícího letadla běží k oknu a rozhodně nemají strach, spíš to se zájmem pozorují.

+1/0
25.7.2011 12:19

Tryskáček

Re: Letiště je tu prostě součást města

Moji rodiče se sem nastěhovali před více jak 45 lety a o

letišti dobře věděli. Nikdy se ani jeden z nich nestěžoval. Prostě tu

je stejně tak, jako Paramo, Synthesia... Žijí s tímto faktem spokojeně a

řeší daleko příjemnější záležitosti. Zkrátka se našemu městu

přizpůsobili a naučili se v Pardubicích žít.

0/0
25.7.2011 12:22

ArthurH

Re: Letiště je tu prostě součást města

Vlaky také nejezdí pořád, dokonce i auta v noci nejezdí často. Proč dělat obchvaty měst, protihlukové bariéry? Protestoval jste proti spalovně? Zvyknout se dá na mnohem horší věci než je letiště, máme ale výsadu věci veřejné ovlivňovat ku svému prospěchu a nejen nechat se řídit jako stádo.

+1/0
25.7.2011 12:58

M. Blomkvist

Re: Letiště je tu prostě součást města

tvůj nick hovoří za vše.....

Argumenty typu, že tu je letiště od Kašpara a co se dalo předpokládat jsou směšné. Králové tady vládli někdy od 11 století a tak se dá předpokládat, že tu budou napořád???

Spokojeně se tu bude žít, když se budou dodržovat zákony a vyhlášky. Pokud jsou v územním plánu města zakresleny izofony, tak se holt tomu musí  piloti přizpůsobit a nalétávat dle jimi vytyčeného koridoru a v příslušné výšce. To se bohužel neděje.

+1/0
25.7.2011 13:39

nash

Re: Letiště je tu prostě součást města

A prave kvuli takovejm to v tomhle state vypada, tak jak vypada. Vsechno si nechat libit, klidne i porusovani vyhlasek a zakonu, to je opravdu parada, jeste se tim chlub.

+2/0
25.7.2011 14:19

Tryskáček

Re: Letiště je tu prostě součást města

Zrušte letiště - je to řev a smrad! Zrušte auta - pořád ohrožují chodce a smrdí, nedá se přejít silnice! Zrušte hypermarkety - ošklivé stavby a obchodníci z nás tahají peníze! Zrušte vlaky, zakažte sanitkám sirény, zakažte rádia a vůbec všechno, co vydává zvuk a ruší nás!!!

Rozbourejte hnusná paneláková sídliště, strhejte vedení vysokého napětí, co nezapadá do krajiny. A víte co...?

Vraťme se do jeskyní a na stromy a bude klid a mír.

Na světě se dějí jiná zvěrstva, kterými byste se měli zabývat a se kterými byste mohli něco udělat! Co třeba jen sbírat bobky po psech a třídit odpad? Sebrat papír ze země a nebýt lhostejný.

0/0
25.7.2011 14:49

ArthurH

Re: Letiště je tu prostě součást města

Vy jste zoufalec. To, že je někdo proti letišti znamená, že se nezabývá Vašimi jinými zvěrstvy, hází papírky po zemi a neuklízí po svém psu? 8-o Tady jste na diskusi týkající se problematiky HLUKU z LETIŠTĚ, až budou psát o psích výkalech, zvyšující se dopravě, hnusných panelákových sídlištích, pak budete na tom správném místě, ale SEM to rozhodně nepatří a Vy jste argumentačně naprosto mimo Rv.

+1/0
25.7.2011 15:19

ArthurH

2 vzlety, 8 procent

Pokud bude 8 procent nárůstu pohybů vrtulníků stejně pravdivá informace jako o dvou vzletech Gripenů pod velením NATO, pak bude pravda tak někde kolem procent pětadvaceti. Nebýt intervence Pardubických politiků v 90. letech, zřejmě jsme už v Pardubicích měli klid. Ale jejich nesmyslná vize civilního letiště zde, která se táhne jako nitka napříč všemi zvolenými zástupci, vojenské letiště zachránila. Nebýt této politické loby, nemuseli jsme mít s Gripeny, Mi-2, Mi-17, ani s často cvičícím AWACSem problém. Paradoxně jsou to tyto stroje, které nejvíc obyvatele obtěžují a přitom ikdyby civilní letiště městu vydělávalo a přínosem pro občany bylo (jako že není), z těchto vojenských užitek mít nikdy nebudeme.

+2/0
25.7.2011 11:37

dodo-dodo

Re: 2 vzlety, 8 procent

vojenske letiste je v pardubicich od nepameti, pokud se to nekomu nelibi, tak at se odstehuje, kdyby se najednou u pardubic postavilo letiste, tak bych negativni reakce pochopil, ale o letisti v pcich vsichni vedi;-D radeji preckam cca 1 minutu startu a pristani gripena, nez byt cely den u rusnejsi silnice, od ktere jde "hukot" aut cely den jo a pro deti je letadlo spestrenim a obzvlaste v lete, kdy litaji i dovolenkari;-D

0/0
25.7.2011 12:50

ArthurH

Re: 2 vzlety, 8 procent

Já zase nechápu, že někteří lidi si v přítomnosti letiště libují, narozdíl od vás ale místo vnucování názorů předkládám argumenty. S tím, že raději přečkám minutu (ona to ve skutečnosti minuta samozřejmě není, letadlo musí také pojíždět, ale podle toho, že o tom nevíte a nemnluvíte o hluku z vrtulníků soudím, že nebydlíte zase tak blízko) startu letadla, než bydlet u silnice souhlasím, stejně jako Vy budete jistě souhlasit s tím, že je lepší mít klid, než každý den těch několik minut vydržet, a v tom to právě je.

+1/0
25.7.2011 13:23

Zani

Re: 2 vzlety, 8 procent

Mě by fakt zajímalo, kde v Pardubicích bydlíte (čtvrť) a od kdy.:-)

0/0
25.7.2011 20:11

ArthurH

Re: 2 vzlety, 8 procent

Aha, takže argumentů už se zřejmě nedočkáme. Bydlím na Zeleném předměstí a to od mého odjakživa, dobu před 30 lety pamatuji. Stačí takto, nebo potřebujete i nějaké další nacionále k sestavení smysluplnější reakce?

0/0
26.7.2011 7:33

Zani

Re: 2 vzlety, 8 procent

No, já chtěl jenom vědět, jestli nejste sysel, co bydlí vedle dráhy, protože na zeleném předměstí nemůžete slyšet pojíždění. To není slyšet ani u ségry a ta bydlí u konečný trolejbusu č.5. Tedy skoro u dráhy. :-)

Já jsem se v Pce narodil a tak prostě vím, že k Pardubicím letadla patřej. Kdyby mi vadila, tak se odstěhuju.

0/0
26.7.2011 7:41

ArthurH

Re: 2 vzlety, 8 procent

No vidíte, každý třeba nemá takové možnosti jako máte Vy a nemůže se prostě sbalit a odstěhovat. Ať už z důvodů finančních, rodinných a nebo proto, že má Pardubice jednoduše rád, záleží mu na tom, kam se bude jejich vývoj ubírat a chtěl by bydlení v nich zlepšit (samozřejmě, že primárně pro sebe, ale kde se bydlí dobře jedinci je velký předpoklad, že i ostatní z toho budou mít prospěch). A teď ruku na srdce, zlepšilo by se bydlení v Pardubicích bez letadel? Kdyby se všichni sbalili a odstěhovali, je to snad to správné řešení pro město?

0/0
26.7.2011 7:55

Zani

Re: 2 vzlety, 8 procent

No právě, mě taky na Pardubicích záleží, takže chci, aby tu zůstala letecká škola, aby tu třeba byla základna pro AWACS, aby se konečně začalo trochu rozvíjet i civilní letectví. Jakmile totiž letiště jednou chcípne, je po něm. Za 20-30 let může bejt všechno jinak. Navíc ty Gripeny jsou u nás vždycky jen pár měsíců v roce. Nedávno jsem byl u známejch za Hambukem. Tam prodloužili dráhu pro A380, který se tam stavěj. Pane, ten když odstartoval, tak se rozbimbal zvon na kostelíku. Né z hluku, ale proudem vzduchu. A co? Tak jim firma zpevnila střechy a hotovo. Nikdo si nestěžoval, protože půlka obce to letadlo staví. 3 rodiny se odstěhovali a to bylo všechno.

0/0
26.7.2011 10:20

M. Blomkvist

Re: 2 vzlety, 8 procent

Letiště tu není od nepaměti, nýbrž maximálně od roku 1911, tzn. cca 100 let, i když se tomu kolem roku 1911 tak určitě nedalo říkat. Takže není jediný důvod, proč by se zase nedalo zrušit. Obzvlášť když Pardubice tady jsou už od roku 1295. R^ Tudíž tvoje argumenty trochu kulhají.

Drobné upozornění: se píše "zpestření";-D

0/0
25.7.2011 13:53

kolacek

Re: 2 vzlety, 8 procent

V normálním světě¨se letiště pro proudové stíhačky nestaví 4 km vedle centra stotisícového města. Ba co víc, v normálním světě by takovéto letiště (již dávno postavené) bylo již dávno opuštěno.

Ne tak v Pardubicích, kde místní politici místo toho, aby se starali o vzhled města a o to, aby se v něm lidem lépe žilo, usilují o zachování takovéto zrůdnosti v těsné blízkosti města.

To věčné opakování "letiště je prospěšné pro Pardubice" už mi leze krkem. Položte mi na stůl jediný důkaz.

Já zese opakuji "Letiště zásadně škodí Pardubicím". Mám pro to i argumenty: zásadně brání územnímu rozvoji celé oblasti a neúnosně obtěžuje obyvatele.

+2/0
26.7.2011 8:29

28.nick nepoučitelného diskutéra

Muzete bejt radi, ze nezkousi par metru nad mestem maximalku :-)

Po paty navsteve sklenare byste jeste vzpominali na to ticho, ktery tam mate ted.

0/0
25.7.2011 11:03Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.