Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lidé z Pardubic se bojí cvičení afghánských pilotů, přibude i hluku

Prázdninové mezinárodní cvičení pilotů pod hlavičkou NATO nedělá lidem z okolí pardubického letiště žádnou radost. Přibude hluku. Někteří obyvatelé se netají také obavami, jak se budou chovat za kniply helikoptér letci z Afghánistánu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

s(h)arka

bojím se afgánských pilotů

že si jeden z nich přiváže na tělo lítací vestičku a projde se po městě a udělá zastávku před odletem někde , kde je hodně lidí......;-(

0/0
25.6.2011 15:02

jawaprd

letiště Pardubice

Myslím,že letiště je ku prospěchu Pardubic,beztak tu remcají jen kňouralové s mindráky,nevím co vrtulník dělá za rámus...je daleko tišší než proudové stroje ...pokud vám toto vadí ,tak co potom automobilová doprava,kolem letiště jsou kol dokola frekventované silnice,kde projede za den x tisíc aut .....problém je asi někde jinde a ne v tom letišti ...... Jen se divím lidem co ví,že mají v okolí letiště a staví tam ...to letiště tu je od 1.republiky ...z doby kdy lidé byli hrdí na svou zem a armádu,škoda že to tady nefunguje jako GB,Kanadě apod. holt ta mentalita lidí je z dob socialismu dost deformovaná . K těm 100 000 lidí v Pardubicích ......to leda tak se všemi obcemi v okolí co pod město podstoupily a to je setsakra plocha a vzdálenost od letiště :D :D :D

0/0
24.6.2011 20:23

anncz

Re: letiště Pardubice

Osobni doprava je tam ztratova a je dotovana i z kapes lidi co jim ty stroje hluci nad hlavou. Kdyby tam vyrostla rezidencni zona, tak to bude 100x vice ku prospechu Pardubic nezli par soldatu a ztratove letiste.

0/0
24.6.2011 21:55

EBoBis

Pardubice

než letiště a vojenský provoz na něm, mi vadí doprava v Pardubicích ;-(...... To, že jsou v Pardubicích letadla, už si každý musel zvyknout. Je to součást města a více než vojenská letadla mi přijde otravné, když v neděli startují dopravní letadla. Na druhou stanu starousedlíky kolem ranveje i trochu chápu, ale koho ne, to jsou plakánkové z novostaveb. To se domnívali že se letiště zruší? ;-D;-D;-D

+1/0
24.6.2011 9:56

kolacek

Re: Pardubice

Proč by letiště nešlo zrušit? Třeba stačí, aby se za to představitelé města vážně zasadili - třeba kdyby se obyvatelé ozvali, že jim to vadí.

http://zpravy.idnes.cz/armadu-ceka-jedenact-klicovych-zmen-aby-prezila-prectete-si-je-p6k-/domaci.aspx?c=A110420_141500_domaci_jw

0/0
24.6.2011 12:05

verkas

Re: Pardubice

Bohužel v tomto případě obyvatelům nezbývá než trpět. U tohoto letiště bydlím a přiznám se, že dopravní letadla mi tolik nevadí, chápu je opravdu jako přínos městu, ale to vojenské, to bych poslala do háje. Obávám se ale, že jsou obě příliš provázaná a nářky obyvatel jsou bezpředmětné. Kdyby nám ale město jako satisfakci alespoň snížilo daň z nemovitosti, to by byl skutečný zájem o občany.

0/0
24.6.2011 15:33

kolacek

Re: Pardubice

Když si myslíte, že letiště městu přináší více prospěchu než negativních vlivů, prosím. Můžeme o tom klidně diskutovat s příslušnými argumenty. 

Myslím ale, že už je pryč doba, kdy nám nezbývalo než mlčet.

Můj názor je, že takovéto letiště uprostřed města výrazně škodí. Zatížení obyvatel hlukem je menší problém, než další negativní vlivy. Třeba omezení územního rozvoje.

Osvícení politici by podporovali zrušení letiště v Pardubicích a lobovali například za zjednodušení spojení na Ruzyňské letiště.

0/0
24.6.2011 16:13

verkas

Re: Pardubice

Ale k čemu mluvit když není nikdo, kdo by naslouchal, natož to řešil. Nakonec když se část obyvatel vzbouří, ta druhá část je za to odsoudí.

0/0
27.6.2011 13:54

Bohdanečák

Já to říkám furt

Zrušme armádu a budeme se tady mít jako v Kuvajtu ;-D

0/0
24.6.2011 9:23

M. Blomkvist

Re: Já to říkám furt

Armádu musí mít každý stát, i ten náš. Ostatně jedním z hlavních důvodů, proč se platí daně, je společná ochrana hranic a občanů, kteří na daném území žijí (to platilo jak za království, císařství i republiky). V našem státě má ovšem armáda mnoho izolovaných vojenských prostorů, kde si může své schopnosti cvičit a přitom bude rušit pár srnek. Namísto toho začnou dozblbnutí lítat nad stotisícovým městem a zatěžovat hlukem všechny občany. I ti chytráci, kteří tady píšou o nákupu nemovitostí blízko letiště apod. jsou zatěžováni tímto hlukem (samozřejmě pokud bydlí někde v Pardubicích). Ono se to na jejich zdraví, aniž si to uvědomují, už projevuje.

Otázkou je, jak kvalitně se opravuje letiště Čáslav, tam to předělávají každý rok!

Zástupci města by měli především hájit zájmy obyvatel, to však bohužel nedělají. Letiště městu nic nepřineslo, jen se tam furt posílají peníze. Teď se pošlou peníze i dostihovýmu spolku, ovšem ostatní akcionáři tam nemusejí dát nic. Je to tady na palici.

0/0
24.6.2011 9:41

kolacek

Re: Já to říkám furt

Počátkem devadesátých let bylo ve hře zrušení letiště a já se domnívám, že je to ve hře i nyní.

Viz Bílá kniha, více např. tady v bodě 6: http://zpravy.idnes.cz/armadu-ceka-jedenact-klicovych-zmen-aby-prezila-prectete-si-je-p6k-/domaci.aspx?c=A110420_141500_domaci_jw 

Zástupci města nám však donekonečna opakují, jak je výborné, že nebýt letiště ve městě, nebyl by tu FOXCONN, RONAL, PANASONIC a já nevím co všechno ještě a nasazují politické páky, aby letiště v Pardubicích zůstalo. Už mi to připadá jako taková mantra, důkazy nikdo nepřinesl.

Takže já zase tvrdím a budu tvrdit pořád: Pokud by politikům šlo o skutečný rozvoj Pardubic jako příjemného místa k životu jeho obyvatel a místa, kam budou návštěvníci rádi jezdit, budou se zasazovat o zrušení letiště. Protože škodí městu.

O penězích ani nemluvím.

0/0
24.6.2011 12:04

verkas

Děkuji radním,

bydlím ve Svítkově. Díky změnám v územním plánu staveniště, kam oko dohlédne už několik let, s tím související hluk a prach, kanalizace dokončena teprve v roce 2009, některé silnice a chodníky dosud opraveny nejsou, veřejné osvětlení z části také chybí, MHD jezdí v půlhodinovém intervalu a čím dál větší rámus z letiště, teď i Afghánci, ale daň z nemovitosti už stoupla na čtyřnásobek. A za co, proboha? Tohle je ostuda a bezohlednost.

0/0
23.6.2011 20:43

Warmil

11. září podruhé

Snad ti piloti nebudou žádní skrytí sebevrazi z Al-Kaidy

0/0
23.6.2011 19:27

dodo-dodo

Re: 11. září podruhé

a kam by to tak asi poslal s tim vrtulnikem, napa mne jedine AFi o vanocich;-D

0/0
24.6.2011 9:23

verkas

Re: 11. září podruhé

Nestrašte, tady je toho víc, raději nebudu jmenovat. Kdo tu bydlí, ten ví.

0/0
24.6.2011 15:35

s(h)arka

Re: 11. září podruhé

;-(jo, toho se taky bojím......

0/0
25.6.2011 15:04

kolacek

Budu to opakovat donekonečna a zas a znovu

Armáda už dávno přišla na to, že provozovat stíhačky bezprostředně vedle stotisícového města opravdu nejde. Jejich sídlo tak přesunula do Chotusic. Ale když už dává peníze na provoz letiště, nějak ho vyuižívat prostě musí. Tak se nikoho moc neptá a občas si tady Gripeny zalétají, občas je tady jiný program - třeba výcvik cizích pilotů.

Politici obhajující existenci letiště se vždy byli v prsa, jaký prospěch to přinese. Výsledek po 20 letech? Projděte se po centru Pardubic (jestli Třídu Míru lze ještě takto označit) a porovnejte s jinými sídly. Co z toho mají Pardubičtí občané? Pouze a jenom kravál.

Takže všechno, co se kolem letiště děje, je jenom důsledek chybných rozhodnutí z minula a nebude to jinak, dokud tu letiště bude.

Až se nějakým zázrakem najde politik s vizí opravdového rozvoje města, bude místo podpory usilovat o zrušení letiště. Hluk je sice nepříjemný, ale ZÁSADNÍ problém je, že letiště podstatně omezuje rozvoj Pardubic. Ať už to letiště konečně táhne do paďous!

+1/0
23.6.2011 18:33

Mariacek

Re: Budu to opakovat donekonečna a zas a znovu

Už asi 14 dnů tady jsou přesunuty Gripeny i L-159 z Čáslavi, kde se opravuje dráha. Všechny lety budou probíhat z Pardubic až do konce září, takže když k tomu připočtem Afgánce... R^

0/0
23.6.2011 21:23

dodo-dodo

Re: Budu to opakovat donekonečna a zas a znovu

a ted si pripoctete charterove lety z pardubic, obcas nejake to cargo letadlo pro foxconn, dopravu zasob z a zpet do zahranicnich misi a pokud jeste prileti na cviceni letadlo od CSA, tak to uz na vas museji jit mdloby;-D

bydlim vedle letiste a vubec mi to nevadi, tu chvilcku co udela gripen kraval preziju, kdyz seda dopravak, tak to ani neni slyset, stejne mi tam beci ovce, rehta kun a kvokaji slepice od starousedliku;-D

bydlel jsem na ne nejak zvlast vytizene silnici ve meste a bylo to peklo, kazdou chvili projelo auto pod oknama a diky tomu nebylo pri otevrenem okne slyset (hudna, Tv atd...) proste neustaly zesilujici se hluk

u letiste ma otevrene okno cely dena a nocR^

0/0
24.6.2011 9:30

anncz

Re: Budu to opakovat donekonečna a zas a znovu

Cargo pro Foxconn lita z Prahy.

0/0
24.6.2011 21:58

Kazeasch

A co jako čakali....

...když kupovali barák u letiště? Vůbec bych se s něma nebavil. Přece když kupuju barák u letiště, tak je mi jasný, že tam  bude kravál. Nebo si jako mysleli že jsou tam ty baráky tak levný protože je doplácí charita? Jestli jo, tak by asi měli fakt léčit. ;-D

+1/0
23.6.2011 16:06

kolacek

Re: A co jako čakali....

Buďte bez obav, Kazeasch.

Jestli tu letiště dále bude, léčit se určitě budou. Z toho kraválu pochází spousta potíží, to vám potvrdí čtyři lékaři z pěti.

0/0
23.6.2011 18:36

Mysel

Re: A co jako čakali....

Nechtel jste napsat, ze sedm z peti?

0/0
23.6.2011 19:05

kolacek

Re: A co jako čakali....

To jsem si netroufal.

0/0
24.6.2011 12:06

Lukas Suchanek

S vs Z

Pane redaktore:

Předložky s a z

Předložky s a z se v písmu rozlišují podle toho, s kterým pádem se ve větě pojí, a to bez zřetele k výslovnosti.

1. Se 7. pádem

Se 7. pádem se pojí předložka s (se). Např. s bratrem, s přítelem, s matkou, s prací, se psem, se strojem, s nimi, se mnou, s každým, se všemi.

0/0
23.6.2011 16:04

nathiel

Re: S vs Z

R^

0/0
24.6.2011 9:10

Yesname

Kdybyste si vzpomněli,

jak se spalo před 40 - 50 lety, když měli stíhači noční lety, tak byste si libovali, jaký je u vás klid. Nemošice? Ty jsou ještě dost daleko. Nám v oknech tehdy drnčelo celou noc sklo. No, nic ve zlém, ale připadá mi to, že si jen někdo potřebuje zbytečně zaprudit.

0/0
23.6.2011 15:53

kolacek

Re: Kdybyste si vzpomněli,

Já si na to dobře vzpomínám. Máte pravdu, že ten kravál byl naprosto příšerný. Ale to má snad být argument, že by se to mělo vrátit?

Ale Vy jenom žertujete, že? Vy jste mi ale pěkný čtverák, Yesname. Váš břitký humor nutno ocenit.

0/0
23.6.2011 18:42

dodo-dodo

paranoia

vazeni, kdyz uz tu vrtulnik nechcete, tak se ohanejte necim normalnim, jako je treba hluk a let v nizke letove hladine, ale je vzdy usmevne, ze se lide ohaneji bezpecnosti, to jako ten afganec, ktery chudak ani nevi, kde cesko lezi a co se tady deje, nema nic jineho na praci, nez ze by ten vrtulnik nekam poslal, co by z toho asi mel;-D nehlede na fakt, ze on tam je sam a tech instruktoru je tam vice, takze i kdyby mel kacirske myslenky, tak jeden prebere kontrolu na vrtulnikem a druhy ho uzemni;-D a pokud pan krici na deti jen proto, ze mu nad hlavou obcas proleti vrtulnik, mel by se jit lecit

0/0
23.6.2011 15:52

biggles

a čeho se bojej?

mají tam snad nějaký mrakodrapy? Nebo co si vlastně myslej že tam budou napravení kaiďáci nacvičovat... ;-D ;-D

0/0
23.6.2011 15:43Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.