Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Reklamní auta se řvoucími tlampači sužují obyvatele Pardubic

Pardubice křižují vozy s hlasitou reklamou. Stane se, že se potkají i tři hlasitá auta na jedné křižovatce. Reklamní vozy navíc jezdí stále dokola a řvoucí hudbou obtěžují obyvatele okolních domů či pracující v kancelářích. Město však proti nim nemá žádná omezení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

__anart__

Hloupí, neschopní nebo podplacení

Rada pro všechny, kteří tvrdí, že se s nevyžádaným hlukem z reklamních automobilů nedá nic dělat:

"Nařízení vlády č. 148/2006 Sb. stanoví maximální přípustné hodnoty hluku uvedené v dB. Základní limity pro venkovní hluk ze silniční dopravy: den (6:00-22:00): 55 dB noc (22:00-6:00): 45 dB"

V textu je přímo uvedeno MAXIMÁLNÍ přípustné hladiny zvuku, nikoli průměrně, jak se někteří snaží namluvit. Reklamní automobily s jistotou vyluzují hluk překračující povolených 55 dB.

Policie, hygienici a politici zde mají zákonnou normu, dle které jsou povinni konat. Přestaňte nám prosím lhát a vyžeňte řvoucí nezákonnou reklamu z města!

Více si přečtěte na http://hluk.eps.cz/hluk/kompas-obcana-obtezovaneho-hlukem/

0/0
18.5.2011 22:41

__anart__

Není zákon???

"Obecně platí, že rušení nočního klidu a obtěžování hlukem a vibracemi, které by mohlo narušit veřejný pořádek a vzbudit veřejné pohoršení, je regulováno § 47 odst. 1 písm. b) a c) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, a § 127 zákona č. 40/1064 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů. V takových případech je vhodné vzít v úvahu podle místních poměrů i to, zda jde o rušení ojedinělé, opakované, úmyslné apod. Pokud jde o dlouhodobý hluk a vibrace vyvolané výrobní nebo jinou podnikatelskou činností, je tato problematika upravena zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů – viz díl IV: Ochrana před hlukem, vibracemi a neionizujícím zářením."

zdroj: http://www.mvcr.cz/docDetail.aspx?docid=21413670&doctype=ART&chnum=2#4

0/0
18.5.2011 9:45

The Law in the Czech republic

Re: Není zákon???

Reklama z projíždějícího vozidla nejezdí v době nočního klidu ... písm b) rovnou vypusťte

0/0
18.5.2011 11:11

The Law in the Czech republic

Re: Není zákon???

Co takhle Pardubické letiště a startující letadla? .... to byste taky omezil zákonem ...

0/0
18.5.2011 11:14

__anart__

Re: Není zákon???

Zákon pochopitelně omezuje i hlasitost letadel, zdá se, že se pan "právník" poněkud odkopalRv

když vám dojdou argumenty (přičemž jste tu vlastně žádné nenapsal), tak mlžíte hlouposti a především nudíte nesmysly, kterými se snažíte legalizovat obtěžování občanů nevyžádanou hlukovou agresí, která je zakázána platnými zákony.

Vykládání zákonů vaším způsobem je jedním z velkých problémů této země.

0/0
18.5.2011 11:48

josefand

Řvoucí reklamy

Souhlasím s vyjádřením LindeCZ. A nešlo by také použít ustanovení o maximální hlučnosti motorového vozidla?

0/0
17.5.2011 9:00

The Law in the Czech republic

Re: Řvoucí reklamy

Běžte s tímhle na hygienu a udělejte ze sebe trubce ;-D

0/0
17.5.2011 10:19

SSLEEP

petice

tak udelejte petici stim ze kdo se podepise nebude reklamovane zbozi nebo akce kupovat... jinak se to resit neda pokud s reklamou nejezdi v noci

0/0
17.5.2011 0:41

:::.Radin

Re: petice

jak uvádějí v článku, jedná se převážně o reklamy na kocerty a různé podobné akce, tedy na čarodějnice pod kuňkou a pod. :-/

0/0
17.5.2011 8:24

Linde CZ

Tak verim ze v Pardubicich maji lide vejce, rajcata...

..nebo prosle jogurty. A hra muze zacit

0/0
16.5.2011 23:20

__anart__

Není na to zákon? Ale jděte!!!

Z uvedených prohlášení policistů, hygieniků a politiků vyplývá, že když s partou půjdu po Pernštýnském náměstí a po třídě Míru, budeme nehorázně řvát a ještě si k tomu pouštět kravál z přenosné audio soupravy, tak nikdo nemůže zasáhnout, protože vše je v pořádku.

Zodpovědní orgánové se tedy možná vymlouvají. Lze to dokázat tak, že se ti, kterým tato hluková reklamní agrese vadí, v komentářích pod tímto článkem domluví na místu, dni a čase, kdy si přinesou řehtačky, megafony, bubny, reprobedny a za společného vykřikování projdou centrem města a svou pokojnou procházku ukončí několika kolečky okolo sochy na Pernštýnském náměstí.

Snad si pak volení orgánové na vhodný zákon vzpomenou.

Co takhle čtvrtek 19. května 2011 v 16.30 sraz na Pernštýňáku? Píšťalky, megafony a řvoucí repráky s sebou. Když budeme chodit, tak nám nikdo nic nesmí udělat. V tomto článku to říkají místní politici i policie.

0/0
16.5.2011 20:47

The Law in the Czech republic

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

Vy byste pokutoval třeba i demonstranty ;-D ... řekněte za co a uveďte právní normu

0/0
16.5.2011 20:57

__anart__

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

Fakt si myslíte, že běžní lidé řvoucí stejně hlasitě (případně vyluzující hluk bubny či magnetofony obdobné hlasitosti) jako ona reklamní auta by bez zásahu orgánů prošli středem Pardubic?

0/0
16.5.2011 21:23

The Law in the Czech republic

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

Fanoušci hokeje a fotbalo ty městem jako neprocházejí za bubnování a skandování? ;-D

0/0
16.5.2011 21:28

__anart__

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

Hokej má v Pardubicích specifické postavení: viz milionové dotace pardubické radnice profesionálnímu hokejovému klubu.

Tvrdím, že běžný občan hlukově obtěžující srovnatelně se zmíněnými reklamními automobily či řvoucí obdobně jako hokejoví fanoušci, bude velice rychle řešen a utišen policií (městskou či státní).

Pro ony automobily s reklamami neplatí zákon o rušení veřejného pořádku?

I v jiných městech mohou takto agresivně narušovat veřejný prostor řvoucí reklamy z aut?

0/0
17.5.2011 9:18

The Law in the Czech republic

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

Já se stále ptám na právní normu a její vysvětlení ... a vy pořád kroužíte okolo ;-D

0/0
17.5.2011 10:17

__anart__

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

Opravdu neexistuje žádný zákon o rušení veřejného pořádku?

Nezmínil jsem tuto právní normu v minulém příspěvku? Tak jaké kroužení okolo?

Rv

0/0
17.5.2011 12:38

The Law in the Czech republic

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

Ne skutečně jste jen plácnul, protože pokud byste znal přestupkový zákon č. 200/1990 Sb. a pokud byste se snad chtěl opírat o přestupky proti veřejnému pořídku dle § 47, tak mě pak ale najděte konkrétní odstavec a písmeno znění, které se opírá o rušení pořádku hlasitou hudbou z jedoucího vozidla ;-D

0/0
17.5.2011 14:47

__anart__

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

urážíte a nudíte a šermujete tu paragrafy

doporučuji Vám drobný test: postavte se na Pernštýnské náměstí nebo třídu Míru, začněte tam řvát se stejnou hlasitostí jako ony reklamní automobily a zasahujícím policistům či strážníkům opakujte svá moudra o paragrafech

nechte si to natočit na video, dejte na YouTube a pak se napište link

pak se jistě všichni hluboce pokloníme Vašemu právnímu rozhledu...

(jinak se lze odůvodněně domnívat, že patříte do partičky těch, co odmítají či nechtějí zasahovat nebo těch, co v ulicích prudí svou agresivní reklamou) - akce takto propagované navrhuji zásadně ignorovat, jogurt či rajče na předním skle takovému automobilu jistě budou také slušet...

0/0
17.5.2011 20:31

The Law in the Czech republic

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

No tak nakonec mě nic nenapíšete - jak jsem čekal. Takže jsem se od vás nedočkal jediného konkrétního argumentu, pouze bláboly o ničem. Já vám říkám, ža automobil s aparaturou (pokud není noční klid) nikoho neomezuje - to byste musel žalovat na všechny co si pustí nahlas rádio v autě a především na vesnicích všechny co s amplionem nabízejí výkup kůží či králíků ;-D  Samozřejmě pokud s aparaturou zajedete na sídliště a necháte to tam řvát 20 minut, tak už porušení veřejného pořádádku teoreticky jde, ale když dotyčný s tím nebude souhlasit, tak to na Magistrátě shodí a to z toho důvodu, protože nejde prokázat společenská nebezpečnost - to by to musel změřit hygienik a to už máte i v článku jak to jde či nejde Rv

0/0
17.5.2011 21:45

__anart__

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

nález Ústavního soudu ČR:

Platí tedy, že obce nemohou paušálně zakázat používání hlučných zařízení, tzn. zakázat jejich používání po delší čas (např. celý pracovní den či dokonce po více po sobě jdoucích dní nebo celý víkend), mohou však používání těchto zařízení přiměřeně omezit (např. v ranních a večerních hodinách, po celý jeden den pracovního klidu za předpokladu, že je to kompenzováno možností užívat po celý další den víkendu apod.).

Obce mohou v obecně závazných vyhláškách stanovit při zachování principu proporcionality a rozumnosti úpravy povinnosti k zabránění nepřiměřenému obtěžování občanů veřejnou produkcí hudby.

zdroj: http://www.mvcr.cz/docDetail.aspx?docid=21413670&doctype=ART&chnum=2#4

0/0
18.5.2011 9:36

The Law in the Czech republic

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

PAne - ale tady přeci nejde o produkci hudby --- tady jde o reklamní vozidlo co jede a tudíž nikde nehlučí déle jak pár vteřin ... mě teda více obtěžují startující stíhačky než auto co projede a jde z ěnho reklama

0/0
18.5.2011 11:13

__anart__

Re: Není na to zákon? Ale jděte!!!

Jsem rád, že i Vy, horliví zástánče zákonů, přiznáváte, že se jedná o reklamní vozidlo a o reklamu jedoucí veřejným prostorem. Využití veřejného prostoru k reklamě jistě není možné zadarmo a musí být regulováno. Nechť si prosím zájemci o realizování zvukové agrese požádají a zaplatí na Magistrátu tyto své zvukové onanie a pak se radostně projíždějí městem.

Občan pak odmění schvalovatele tohoto obtěžování ve volbách.

To, že Vás obtěžuje hluk startující stíhačky, je zákonům, které tak rád citujete, úplně jedno. Výše hluku tété stíhačky je kodifikována zákonem. Chápe toto pan Zákon v ČR??

0/0
18.5.2011 13:38

The Law in the Czech republic

Horší jsou opilci a motorky bez tlumičů

Řvoucí reklamní auta mě vadí mnohonásobně méně než řvoucí mládež, táhnoucí opilá o víkendech z barů či řvoucí motorky s vylágrovanými výfuky ... ;-O

0/0
16.5.2011 19:27

jZ3

Jednoduché řešení

Nejdříve je potřeba zkontrolovat, zda ta jejich namontovaná zařízení mají veškeré potřebné homologace k provozu na komunikacích. Pokud by je náhodou měly, což pochybuju, tak automobily musí procházet hlukovými normami, které s těmi reproduktory takto určitě nesplňují. Ale chápu, že je jednodušší buzerovat a pokutovat cyklisty, kteří vypily jedno pivo.

0/0
16.5.2011 19:17

Fido

Re: Jednoduché řešení

Presne. Tohle me napadlo hned po par prvnich vetach. Jednak to neni homologovane a druhak to urcite nesplnuje hlukove limity. Stacilo by tyhle auta zastavit a poslat na technickou. Jenom by se muselo chtit.

0/0
16.5.2011 19:28

The Law in the Czech republic

Re: Jednoduché řešení

Můžete mě sdělit, co by na STK dělalo todle auto? ... ;-D ... měřili by tam snad emise reprobeden?

0/0
16.5.2011 19:31

spinavy_pradlo

Re: Jednoduché řešení

A co by jako na STK kontrolovali? Náklad na korbě??? To asi těžko, že!

0/0
16.5.2011 19:57

The Law in the Czech republic

Re: Jednoduché řešení

Jaká je nebezpečnost auto s amplionem a jaká s ožralým cyklistou? !!

0/0
16.5.2011 19:29

dodo-dodo

Re: Jednoduché řešení

s homologaci neuspejete, ten plakat a tlampace veze na korbe, takze se jedna o bezny naklad, pokud nebezpecne nepresahuje obvod auta a to nepresahuje, tak to vizit muze, to by vas pak mohl zastavit policajt, ze si vezete novou seedaci soupravu a taky na to nemate homologaci a tim padem to nema na aute co delat;-D

0/0
17.5.2011 9:18

lopenik III - duveryhodny ctenar

no...

jedno reseni me napada... ;-D

0/0
16.5.2011 18:57Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.