Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

MDŽ načíná další století. Lidé nakupují rok od roku víc, říká květinář

Dnes mají svátek všechny dívky a paní. Den žen se poprvé mezinárodně slavil v roce 1911. Zájem o připomínání MDŽ podle prodejců květin každý rok roste a pomalu se zbavuje alkoholového a karafiátového oparu spojeného s propagandou, která ho halila v době totality.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zůstaň nad věcí, baby

MDŽ 8.3. povstalo z mrtvých

to jsem ani už nedoufal...po rcoe 1990 prostě MDŽ bylo těžce pasé, pak tu byl nějakej vlažnej Den Matek a téměř dvacet let od revoluce je emdéžet zpět. Ale Marie Kabrhelová už neobživne.

0/0
11.3.2011 11:51

Sid2007

Wikipedia o International Women''s Day

http://en.wikipedia.org/wiki/International_Women%27s_Day

Od Kláry Zetkinové v roce 1911 až po den placeného volna dnečních žen v ČLR (ne pro utlačovatele,čínské muže:)

0/0
8.3.2011 15:36

Sid2007

BYZNIS + gendrova nerovnoprávnost = MDŽ se vrací

I na Západě vládnoucí elity, v rámci jimi vymyšlené, finančně a mocensky propagované a zajišťované POLITICKÉ KOREKTNOSTI (která má za cíl uklidnit masy, dát jejich skupinám "práva" vždy na úkor střední třídy, HLAVNĚ ale ne jakékoliv dělení bohatství s nejbohatšími nebo redistribuci bohatství) pilně označují ženy za OBĚTI sexismu a ženy jim na to (jako černoši, menšiny, atd.) s gustem, jako třeba lidé s "dělnickým původem" komunistům za ČSSR u nás  milerádi skočí a r)zné výhody (znovu na úkor spoluobčanů, středních třídy) dostávají.

Je vidět že u u nás je posametový pokrok: Zde podnikatel v květinářství vidí jak to funguje, kasa mu v den MDŽ radostně zvoní, dokonce to dotahuje Valentýna, také tržně lukrativní "pozornost" ženám.

Ženy jsou "utiskované", ale přesto v NEJDULEŽITĚJŠÍM ukazateli pokroku a blahobytu, délce života, "utlačovatele", muže daleko překonávají, m.j. si užívají penze 2x déle než muži. Naříkat si je ženská psychoterapie a vládnoucí kruhy i byznisy toho využívají.

0/0
8.3.2011 15:08

Sladek

Re: BYZNIS + gendrova nerovnoprávnost = MDŽ se vrací

Ja bych to uplne zrusil, je to jen prezitek z komunismu!  V US se o tom vubec nevi, neslavi a tak to ma byt.  Kdybych nepresel pres tento clanek, tak bych si ani nevzpomel. 

0/0
9.3.2011 1:28

expat47

Navrhuji

neslavit MDŽ pokud nebude ustaven a slaven MDM.........;-)

0/0
8.3.2011 11:46

Sid2007

Nemáš nárok!

Statistiky vyspělých tržních ekonomik m.j. dlouhodobě ukazují, že ženy ropzhodují o 80% peněz domácností. Proto je ztaké reklama směřovaná (kromě některých vyloženě "mužských" výrobků) na ženy. Ženy jsou také evolučně zranitelnější z hlediska společenských tlaků "být pozorné", tedy kupovat dárky a dářečky, uvařit něco podle nového receptu (tedy koupit na to suroviny), koupit sobě a dětem, babičce zase něco "módního" (zase komerční zájem byznisu, stále je něco nového a "in"), atd. atd.

Pro zaměstnavatele, ať již komunistické bossy nebo šéfy soukromých firem, ženy jsou také snátze manipulovatelní zaměstnanci, jak zkušenosti a odborné studie dokazují. A rozvod jen na základě nepodložených "nepřekonatelných rozporů", je také nástroj na zkrocení mužů a není divu že v tomto prostředí, navíc v naší oproti Západu, díky KOMUNISMU  3 až 4x více FEMINIZOVANÉ justici jsou to v asi 80% rozvodů ženy které je navrhují.

Takže žádný MDM a pokud bude, byznisově a mocensky jako Den otců živořit.

0/0
8.3.2011 15:17

KarelV

MDŽ svůj význam MÁ !!!

... přestože už u nás ženy nemusí usilovat o volební právo ... stále zůstává pro mnoho žen tento "svátek"  vyjádřením jejich nároku na uznání důležitosti jejich postavení v partnerském svazku, v rodině, jakož i v zaměstnání.

Stále je ještě dost mužů, kteří přehánějí (nepatřičně nadhodnocují) svou úlohu hlavy rodiny - a sice obzvl. v muslimském světě. - Protože se však muslimové rozšiřují po celém světě, musíme se touto problematikou zabývat. Ani u nás není už neobvyklý jev, že jde po ulici (nebo sedí ve voze MHD)  žena v šátku a za ní její "strážce, pán a vládce" si ji hlídá příp. jí uděluje uštěpačné pokyny... Rv 

Tím, že slavíme MDŽ, dáváme mj. celému světu najevo, že v naší zemi se k ženách chceme chovat úplně JINAK. [>-]

0/0
8.3.2011 9:19

KarelV

Re: MDŽ svůj význam MÁ !!!

Mimochodem - opačným pólem muslimského utlačování žen - je v našem světě kult vnucování nahoty. - Zde vidím význam MDŽ v tom, aby si ženy více vážily samy sebe, svého těla a nedávaly svou nahotu všanc čumilům celého světa (prostřednictvím netu). 

MDŽ by tedy měl být bojem za zdravé sebevědomí žen a dívek. Zdravé, nikoli nevázané, přebujelé, nemravné... (muži až na vyjímky také neběhají jen tak s bimbáskem po ulicích, obchodních domech a módních molech) ;-D ...

My, muži, máme možnost to ženám u příležitosti MDŽ nějak decentně (galantně)  připomenout ! ;-)

0/0
8.3.2011 9:38

KarelV

Re: MDŽ - holky, Můžete být Dnes jako Živel ...

... slavit  však lze dvěmi způsoby:  Buď venku, mezi lidmi, v krásných šatech  -  anebo v soukromí, eroticky, odhaleně ...  ;-) R^ V ....... Pozor NEZAMĚŇOVAT !   ;-D

0/0
8.3.2011 9:54

3ar

Re: MDŽ - holky, Můžete být Dnes jako Živel ...

Sakra ty seš ale uvědomělej.

0/0
8.3.2011 9:58

Sid2007

Naivní (ale byznisem + elitami podporovaná) interpretace

Ano, jen v KONZERVATIVNÍ části muslimského světa (a mezi ortodoxními Židy, Mormony a Born Again křesťany) je role žen stále brána podle biblických, koránových atd textů.

Zbytek, zejména západní civilizace "osvobodil" ženy a tak máme bezprecedentní míru rozvodovosti, už po dvě generace, se všemy problémy které m.j. děti rorvodů poznamenávají na celý život (včetně jejich vztahů a budoucích rodin). Osvobozené ženy navrhují, ženou to na rozvod v asi 80% royvodů, u nás, na Západě.

Ortodoxní Židé, Mormoni, atd. zajisté takový "pokrok" pro své rodiny a děti nechtějí. Ikdyž TRŽNĚ faktem je, že vysoká rovodovost je (z krátko a střednědobého hlediska, které byznis zajímají) lukrativní: Vyhozený manžel musí mít extra bydlení, často extra auto, internet, utratí se více na potraviny atd. Kdfyby se POLOVINA rozvedených, kteří sye znovu neožení nebo nežijí na HROPMÁDCE vrátila k ex, byl by to propad realitního trhu s spotředního zboží. TO NEMUŽEME v nadvýrobě tržní ekonomiky dovolit.

0/0
8.3.2011 15:26

rsdrjakubek

Kytičku pouze na svátek matek.

MDŽ, příležitost pro soudruhy, utopit splín v alkoholu.

0/0
8.3.2011 9:04

KarelV

Kytičku pouze na svátek matek ?

Žena s námi může bydlet a nemusí to být naše matka, dokonce ani matka našich dětí (mohli jsme se poznat jako rozvedení, každý už se svými dětmi) - přesto možná chceme své partnerce vyjádřit poděkování a úctu R^ ... a k tomu se nám nehodí nějaký importovaný puberťácký Valentýn - a tak MDŽ je pro nás to pravé ořechové !!! ....... (a vůbec - že ho slavili i komunisti - proto ještě nemusíme tímto dnem opovrhovat, ne?)  ;-)

0/0
8.3.2011 9:27

Tazwoman

Re: Kytičku pouze na svátek matek.

MDŽ se dá oslavit i bez napájení alkoholem.Jinak to bude zřejmě pro někoho dobrá výmluva,když nic nekoupí - svede se to na soudruhy . ;-D

0/0
8.3.2011 15:58

orinka3

informace o historii

V roce 1857 v USA v březnu stávkovaly ženy z textilek za zlepšení pracovních podmínek. Další stávkou, spojenou s tímto svátkem, byla stávka švadlen v New Yourku v roce 1908. Ženy tehdy požadovaly zkrácení pracovní doby, vyšší platy, hlasovací právo a ukončení zaměstnávání dětí.......atd.[]

0/0
8.3.2011 9:04

zluta ponorka v zakone

Valentym je o nicem

ale 8. brezna uz clovek tak nejak zacina tusit jaro;-)a co se tyka tech kecu o opijejicich se muzich a zenach chystajicich chlebicky, tak to je mravokarna agitka opsana z Rudeho prava, protoze co ja pamatuji oslavy z pulky 80. let, tak kolegyne a setricky nijakl pozadu nezustavaly:-)

0/0
8.3.2011 8:57

bejvoc4

Re: Valentym je o nicem

Já začínám tušit jaro s prvními minisukněmi a odhozenými sněhulemi. I když letos některé ty minisukně vytáhli asi předčasně, viz dnešní ráno s teplotou -4 a přece již jich pár bylo. ;-)

0/0
8.3.2011 10:14

bejvoc4

Proč neprotestují feministky, genderové slípky

a Eva Pallotová za MDM - Mezinárodní den mužů???? Chtějí přece rovnoprávnost, nebo se mýlím??? ;-D;-D

0/0
8.3.2011 8:51

rizo4

Re: Proč neprotestují feministky, genderové slípky

ja myslim, ze uz nejakej takovej den muzu je, dnes je kazdej den v roce asi 5 ruznych dni ke vsemoznym blbostem, den lidskych prav, den bez aut atd atd

0/0
8.3.2011 9:05

bejvoc4

Re: Proč neprotestují feministky, genderové slípky

Pravda, už jen čekám až bude den výkalu a vzhledem k tomu, že se vyhlašuje každý rok miss, muž roku, mamka roku, díte roku, herec (všech rolí i nerolí) roku, výrok roku, sporotvec roku, tenista roku, pes roku, televizní program roku, zpěvák roku, píseň roku, že se bude vyhlašovat i výkal roku. Pro cenzora: Nalistujte si laskavě ve slovníku spisovné češtiny výraz "výkal", ať zase netvrdíte, že jde o sprosté nebo urážející slovo. ;-D;-D;-D;-D

0/0
8.3.2011 10:12

Zůstaň nad věcí, baby

Re: Proč neprotestují feministky, genderové slípky

;-D;-Dtomu vašemu slovnímu průjmu sem se zasmál

0/0
11.3.2011 11:49

Michael Gardner

Můj dárek k MDŽ některým ženám,

moc bych si přál najít Irenu,které se měl na Varsku zhruba před 16 lety narodit chlapec.Policajti to šetřili a řekli,že nelegální adopce nejsou organizovaný zločin.Nikdo tenkrát nevolal "nejezděte"!Vím kde ten chlapec je.To je k MDŽ ode mne!!Nemám smajlík kytičky;-)EU

0/0
8.3.2011 8:47

jesterkasploutvema

soudruzi z něj dělají svůj svátek i dnes

Jak jinak si vysvětli, že jen v případě MDŽ se objeví letáky na plakatovacích plochách s přáním od KSČM...nikoilv však již na den matek?

MDŽ, podobně jako Valenýna nebo Halloween neuznávám a tedy neslavím - den matek a 1. máj ano!

0/0
8.3.2011 8:30

KarelV

Re: soudruzi ?

a on vás někdo nutí  MDŽ slavit? .... Však tu máme svobodu, ne?!  ;-)

0/0
8.3.2011 9:30

jesterkasploutvema

Re: soudruzi ?

A tvrdím někde něco podobného?

0/0
8.3.2011 12:49Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.