Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

S komunisty nepůjdeme v žádném případě, zaklíná se pardubická ODS

Lídr pardubické ODS Alexandr Krejčíř dnes odpoledne popřel, že by jeho strana jakkoliv spolupracovala na vytvoření koalice s KSČM. Zároveň řekl, že nejpřijatelnější je pro něj nyní široká koalice a lídr Pardubáků František Brendl je pro něj nevěrohodný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Quentin_T

Krejčíř získal o polovinu hlasů méně než vítěz voleb Kubát

Alexandr Krejčíř skončil mezi kandidáty ODS až na 4. místě, celkově pak v komunálních volbách se před něj dostalo 23 zvolených politiků. Proč má tento pán ambici být primátorem Pardubic, když voliči srozumitelně ukázali, že akceptují 23 jiných politiků více než Krejčíře?

Proč si ODS vybrala jako vyjednavače člověka, který ji dovedl až na třetí místo ve volbách a sám se propadl až na 4. místo? Rozhodla se tímto ODS pro další propad voličských preferencí, protože takto předvádí, že na výsledky voleb nehodlá brát ohled?

Respektuje SpP výsledek voleb a přání voličů, že primátora kandiduje toho, kdo z její strany získal nejvíce hlasů? Nebo SpP dokazuje, že jí praktiky ODS nejsou až tak cizí?

Uvědomuje si pan Krejčíř, že od voličů získal přibližně pouze polovinu hlasů, které získal Josef Kubát, celkový vítěz voleb?

0/0
22.10.2010 11:17

norma37

Re: Krejčíř získal o polovinu hlasů méně než vítěz voleb Kubát

pokud vim, sam Josef Kubat primatorem byt nechce, takze ho prece SpP nemuze nutit.

0/0
22.10.2010 13:18

Kalenic

Hrůza

Jak je správně napsáno níže - Krejčíř skončil až 4. a tváří se jako by vyhrál - touha zůstat u koryta je opravdu velká, co pane Krejčíři? Ono se není moc čemu divit, x let si válí řiť na úřadu, přilepšuje vlastní kapse a teď by měl jít normálně dělat? To pro něj musí být hrůzostrašná představa. Obávám se, že tohle individum z radnice jen tak nevypadne. A voliči - těm se jen vysmějí Rv

0/0
22.10.2010 8:05

kolacek

Ono je to náramně jednoduché

Pardubáci řekli, že nechtějí Krejčíře ani v radě. Takto kategoricky to asi na úvod jednání nebylo úplně ono, ale lze přihlédnout k tomu, že jsou v politice noví. Tlumočili tím však vůli voličů. A to nejen svých, ale jsem přesvědčen, že i mnohých z těch, kteří volili ODS anebo někoho z ODS. Tak jak píše níže "__anart__": Krejčíř seskočil z prvního na čtvrté místo. To asi nebylo samo sebou.

Krejčíř začal prskat a ODS se přitom tvářila, jakoby volby vyhrála.

ČSSD v čele s Tauberem zavětřila svou šanci a přišla  s nabídkou Krejčířovi: budiž primátor. Asi ho dobře znají a vědí, čím na něj zahrát. Krejčíř využil prohlášení Pardubáků a teď si hraje na uraženého a v řadě naprosto nestoudných výroků se odvolává na vůli voličů a kádrování. (pokračování).......

0/0
22.10.2010 7:30

kolacek

......pokračování "Ono je to náramně jednoduché"

Pardubáci již své požadavky zmírnili. Pan Krejčíř se tváří, že to neslyší. Chce být primátor a to v koalici se SPP a Pardubáky (a TOP09) nehrozí. Projhlášení Pardubáků mu slouží jen jako výmluva. Klidně se spojí i s komunisty či se od nich nechá podpořit.

Určitě jsou v ODS i členové, kteří takovouto koalici nechtějí. Jestli však v ODS přesto zvítězí názor Krejčíře, Lic Kňavy a Lic Kňavy, bude to významný krok ODS v Pardubicích k nevolitelnosti a dalšímu propadáku. Smutný pohled.

0/0
22.10.2010 7:31

kolacek

Re: ......pokračování "Ono je to náramně jednoduché"

Místo druhého Lic. Kňavy měl být Lic. Tichý

0/0
22.10.2010 7:32

__anart__

Alexandr Krejčíř dostal z ODS nejvíce hlasů?

Alexandr Krejčíř dostal z ODS nejvíce hlasů, když tak vyjednává za svou stranu? Na http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/grafika/2010/10/13/komunalni-volby-2010-vysledky/#volby-region-id=555134 najdeme, že pana Jiřího Lejhance (ODS) volilo 5317 občanů. Alexandr Krejčíř, ač lídr kandidátky ODS, skončil z kandidátů ODS až na 4. místě s 4647 hlasy. Před původní jedničkou kandidátky pardubické ODS tak skončili Lejhanec, Karamazov i Klimpl. Lidé na volebním lístku kandidátky ODS nasazení až za Krejčířem dostali od voličů více hlasů než primárkami vybraný lídr Krejčíř.

Respektuje pan Krejčíř výsledky voleb a přání voličů?

Nebo je nynější podivná hra pana Krejčíře jen zoufalým bojem o koryto, předváděnou člověkem, kterému voliči jasně řekli, že na stupně vítězů mezi spolustraníky rozhodně nepatří?

Uvědomuje si pan Krejčíř jakou medvědí službu svým, dle výsledku voleb neoprávněným, lpěním na funkci dělá své straně?

0/0
21.10.2010 22:55Najdete na iDNES.cz