Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zaplaťte za popelnice, píší exekutoři dětem z dětských domovů

Nečekaný pozdrav od exekutora dostala pěstounská rodina Norkových z Podlažic. Po chlapci a dívce, které mají v pěstounské péči, chce exekuční úřad ve Svitavách několik desítek tisíc korun za nezaplacené popelnice. Děti už ale na Svitavsku trvalý pobyt několik let nemají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bugas7

slusně bor--l (odpad)

prostě až jim padne osmnact najdou si první praci tak dostanou exekuci na plat a za tech osumnáct let si to splati nechal bych to za ně zaplatit ty uředníky kteří to zkonily co po nich chcete vždyt maj hodně práce melé výplaty vy by jste to take za ty malé platy nedělali

0/0
6.10.2010 9:34

enpassant

Nesmyl nebo pochybná interpretace

Dítě, i když je to poplatek "za něho", nemůže dlužit a když tak jen jako dědic a to se řeší drobátko jinak. 

0/0
28.9.2010 9:29

Petr-007

Celé je to nesmysl, nezletilé děti nemůžou nic dlužit!

Exekutoři jsou sice v dnešní době zločineckou mafii, ale ono by stačilo psát o skutečných případech a nevymýšlet si hlouposti. Nezletilé dítě nemůže nikomu nic dlužit a proto po něm nemůže být nic vymáháno.

0/0
28.9.2010 8:06

MarkoSX

Re: Celé je to nesmysl, nezletilé děti nemůžou nic dlužit!

no ony začnou dlužit po dosaženi 18 let zpětně i s úrokama.R^

0/0
28.9.2010 8:14

MiroTR

Re: Celé je to nesmysl, nezletilé děti nemůžou nic dlužit!

Nikoliv.  To si možná myslí exekutor, ale ne zákon.

0/0
28.9.2010 8:36

Lanolin

a není náhodou vinen socální odbor?

Sociální odbor odebral děti a tím na sebe převzal veškerá práva a povinosti rodičů. To by přeci bylo logické. Jak a proč by se starali biologičtí rodiče, vždyť jim byly děti odebrány.

0/0
28.9.2010 6:27

hurkajan

jsem

zvědav kdy zdejší byrokraticko exekuční hyenismus rozporován EU pro svou protiprávnost bude vymáhat poplatky za pejska s kočičkou či Křemíllkem a Vochomůrkou apd. neboť se lze oprávněně domnívat že se někde tedy momentálně zde nacházejí...

0/0
28.9.2010 2:45

hermína

placení odvozu odpadu je povinnost

nezletilých? Může úřad vůbec posílat složenky třeba tříletému dítěti? Ve Svitavách potřebují vzít po hlavě dveře od dveří, sociálka, trvalé pobyty, komunál...

V normálních městech posílají složenku majiteli nemovitosti anebo tomu, kdo se k placení přihlásil, když to jde třeba po bytech. A moc by mě zajímalo, v jakých podmínkách bydlí ti totálně asociální rodiče, že jim tam nechají nahlášené děti a ještě inkasují odvoz popelnic.

0/0
27.9.2010 22:28

v23

Nerozumím

Když jsem se stěhoval, tak jsem se nikde neodhlašoval = přihlásil jsem se v novém bydlišti a tam mi řekli, že odhlášení z toho minulého je provedeno automaticky ....

A co se týká odpadů, tak mi z původního bydliště přišel zpět i přeplatek (měl jsem zaplaceno na celý rok).

To snad v dětském domově či v pěstounské péči je nepřihlašují?

0/0
27.9.2010 21:46

Ruler

Re: Nerozumím

přesně tak, "staré" trvalé bydliště zaniká automaticky přihlášením "nového", tak oč tady tedy jde?? leda o lajdáckost úředníků (vlastně se mi to stalo taky, že když jsem si přihlašoval letos nové, v centrálním registru obyvatel jsem neměl adresu, odkud jsem se zrovna stěhoval, ale tu ještě předtím - někdo kdysi "zapomněl" to předělat v systému a vznikly problémy...)

0/0
29.9.2010 10:37

fitzie

?

"Na našem oddělení jsou vedeni jako neplatiči, po nichž ze zákona dluh vymáháme."

a to na "jejich" oddělení není uvedeno, že se jedná o nezletilé? Nebo se snad do exekuce může dostat i nezletilý?

0/0
27.9.2010 20:42

Mat_Hawk

docela mě pobavila

představa, že biologičtí rodiče, kteří se o děti starají tak velkolepě, že potomstvo skončí u pěstounů, by měli nahlašovat na úřadu změnu bydliště svých dětí. Počítám, že jejich hlavní prioritou je obstarat si dávky na fet a chlast, od čehož podle nich takový úřad je, nikoli tam hlásit nějakou změnu bydliště. Jinak to beru, že úřední šiml prostě zařehtal, dít se to bude i nadále, a od šéfa exekutorského úřadu to vnímám jako vstřícné gesto, že má zájem situaci rozumně řešit a ne manželům Norkovým vybílit jejich bydliště.

0/0
27.9.2010 20:24

josefl

Může za to úřad

Jediný, kdo za to může je úřad, který zajistil odebrání dětí a už ne přehlášení trvalého pobytu - o dveře vedle. Znovu se ukazuje kvalifikace sociálních pracovnic.  A snad není možno vést jakýkykoliv trestní úkon vůči nezletilým dětem. Tudíž žádný soud nemůže vydat rozsudek. Podle čeho tedy ti exekutoři postupují? Je vůbec takový postup zákonný?

0/0
27.9.2010 17:42

brezovak

Re: Může za to úřad

Jako vždy se sociálka ve Svitavách předvedla . Při žádosti o přiznání sociálních dávek se stále dokola cosi vypisuje než se vůbec začne něco projednávat a tady v tomto případě asi úředníci pospávali, chtělo by to snížit teplotu v kancelářích.

0/0
27.9.2010 18:07

maurizio

Re: Může za to úřad

Je to cele nedomyslene. Kdyz nekomu vezmes deti, znamena to, ze ten dotycny se o ne nestara a mnohdy neni schopen postarat se ani sam o sebe. Bude myslet na prehlaseni trvaleho pobytu nekoho, kdo s nim uz nezije? To mu muze byt ukradeno. Mel by to byt ukol pro socialni pracovniky! Ale to se radeji vymaha po novych rodinach nebo se pocka az dotycny bude plnolety .... mno, neni k tomu co dodat8-o!!

0/0
27.9.2010 19:19

jarcia

Děti v pěstounské péči dlužníky?

 Byť existuje ochrana osobních údajů, na městském úřadě by si jistě exekutoři mohli zjistit trvalá bydliště dětí v pěstounské péči. Domnívám se, že zde by měl úřad zapracovat především! 

 Jak možno spoléhat na "rodiče", kterým byly děti odebrány? Přehlášení trvalého bydliště by mělo být součástí  úkonů, kdy se děti odebírají. Předešlo by se tím určitě řadě dalších nesnází.

0/0
27.9.2010 17:33Najdete na iDNES.cz