Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

ČSSD couvá. Gymnázia v kraji třídy zavírat nebudou

Původní plán Pardubického kraje otevírat čtyřleté třídy na gymnáziích pouze jednou za dva roky se rozplývá. Zastupitelé se ve čtvrtek shodli na tom, že úbytek dětí se dá řešit i jinak. Krajská radní pro školství Jana Pernicová teď má za úkol vyhodnotit dva návrhy, které pocházejí přímo od ředitelů škol.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jezdím na neutrál

Co se tedy pro školství dělá za poslední 3 roky?

0/0
19.9.2010 22:08

__anart__

Jaká je kvalifikace paní Pernicové na výkon funkce?

Krajská radní pro školství rozhoduje o všech středních školách v kraji a rozhoduje tak o osudu stovek milionů korun z peněz daňových poplatníků. Krajská radní pro školství vybírá ředitele středních škol.

Očekávám tedy, že má dlouholetou úspěšnou praxi v personal managementu, v předchozích zaměstnáních pracovala na pozici personální ředitelky, v životopise se může pochlubit manažerskou funkcí v řízení lidských zdrojů, v předchozí praxi pracovala jako řídící pracovník významné firmy.

Předchůdkyně paní Pernicové byla paní Málková z ODS. Jejím vzděláním byla maturitní zkouška v oboru zdravotní sestra.

Tato paní rozhodovala řadu let o jmenování a odvolávání ředitelů středních škol v celém Pardubickém kraji.

Tato paní rozhodovala o rušení středních škol i o jejich slučování. Je na tom paní Pernicová svým vzděláním a svou odbornou manažerskou praxí v oboru HR lépe? Jakou firmu řídila před tím, než získala možnost řídit osudy desítek tisíců studentů a tisíců jejich učitelů? A jak pan Ptáček?

0/0
17.9.2010 20:57

Hawkey01

Re: Jaká je kvalifikace paní Pernicové na výkon funkce?

Paní Pernicová pracovala jako ředitelka základní školy ve Svitavách. Jako člověk pocházející ze školského prostředí by tento resort chtěla změnit a zdá se mně, že ví, kde jsou jeho největší slabiny. Bohužel, do školství v našem Kocourkově kecá každý a paní radní bohužel nemá politickou sílu s tím cokoli udělat. To, že na gymnáziích jsou žáci, které by před nějakými 15 lety ani nemohlo napadnout uvažovat o jejich vystudování je realita. To, že v Pardubickém kraji jsou střední školy, jejichž zrušením by se ušetřila spousta peněz a jejichž žáci by se bez problému mohli vzdělávat na jiné SŠ je taky pravda. Paní radní fandím a doufám, že už i ostatní politici v kraji najdou odvahu podívat se na reálnou situaci ve vzdělávacím systému a začnou s ním konečně něco dělat. V opačném případě na to totiž doplatí všechny školy.

0/0
18.9.2010 13:47

__anart__

Re: Jaká je kvalifikace paní Pernicové na výkon funkce?

Hawkey01: Domníváte se tedy, že předchozí praxe ředitelky ZÁKLADNÍ školy ve Svitavách je dostatečným předpokladem k řízení všech STŘEDNÍCH škol v Pardubickém kraji?

Jaké znalosti o středním školství lze asi nasbírat během řízení základní školy?

Je to podobné, jako kdyby řidič osobního automobilu tvrdil, že má praxi v řízení patrového autobusu. Na následky tohoto přístupu k práci s lidskými zdroji můžete zavzpomínat u Nažidel.Rv

0/0
20.9.2010 16:50Najdete na iDNES.cz