Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Když slyším sirény, tak bych se rozjela za nimi, říká vicemiss hasička

  11:45aktualizováno  11:45
Přestože se stala jednou z nejkrásnějších hasiček v Česku, nebojí se přidat ruku k dílu a zapojit se do náročných soutěží požárního útoku. Kateřina Mikulová z Čeperky uspěla v roce 2001 v celostátním finále, z něhož si odvezla titul vicemiss hasička. Letos jí kolegové v Čeperce udělili čestné uznání za přínos pro místní sbor.

Kateřina Mikulová (vpravo) se ocitla i v kalendáři pro rok 2012 předního českého fotografa Jana Tůmy, který zobrazil čtyři nejkrásnější dívky soutěže Miss Hasička. Vítězky v něm ukázaly, že by mohly bodovat v prestižnějších soutěžích krásy. | foto: Jan TůmaMAFRA

„Stále jsem členkou sboru a jsem na to hrdá. Letos to bylo osmnáct let, co se hasičskému poslání věnuji. Je to rodinná tradice, počínaje dědečkem až po nejmladší v rodině, jsme u hasičů všichni,“ říká Mikulová, která už sice v Čeperce nebydlí, přestěhovala se do Pardubic, ale v požárním sportu hasičům pomůže, když je potřeba.

„Chybí mi to, ale už mi nezbývá čas se naplno věnovat tréninkům a dojíždět do Čeperky,“ dodává studentka pardubické univerzity.

V disciplíně požární útok vždy zastávala pozici rozdělovače, kterou prý nechce nikdo dělat. „Hodně sportovců hasičů odjíždí ze závodů s poraněnými koleny, kotníky či zlámanýma rukama. Nejvíce nebezpečné jsou prý přeběhy kladiny v závodě na sto metrů s překážkami,“ říká o soutěži Mikulová.

U skutečného požáru nikdy nebyla. „Ač bych ráda patřila do požární jednotky, tak vzhledem k mé postavě a síle tuto činnost přenechávám našim zkušeným a silným chlapům z vesnice. Vždy ale když slyším sirény, tak bych se nejraději rozjela za nimi,“ říká Mikulová.

Její záliba v hasičském sportu se odrazila i v jejím studiu, vybrala si obor management ochrany podniku a společnosti. „Díky rodinné tradici mám od mala náklonnost k hasičskému poslání. Chci být lidem prospěšná a nápomocná. V bakalářské práci se věnuji problematice krizového plánování a tím bych se i ráda zabývala ve své budoucí práci,“ uvádí mladá hasička.

Práce modelingu na plný úvazek ji nezlákala, ač při studiích pracuje jako hosteska. „Příležitostí po soutěži následovalo dost. Ale já je většinou nevyužila kvůli škole a dojíždění do Prahy. Lidé mě sice na ulici nepoznávají, tolik ta soutěž nebyla medializována, ale titul jsem si v nejbližším okolí užila do sytosti. Už jen těch cen, co jsem zde vyhrála, užívám dodnes,“ říká Mikulová.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...

Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Otec je namol a nevím si s ním rady, volal opilý syn strážníkům

Ilustrační snímek

V pondělí zasahovali městští strážnici na pardubické Dukle. Volal jim osmnáctiletý mladík, že je se svým otcem v...

Další z rubriky

Opilý řidič kontroloval mobil, auto se skutálelo k frekventované silnici

Auto se skutálelo směrem k frekventované silnici.

Svitavští policisté vyšetřují, proč boural osmadvacetiletý řidič u frekventované silnice směrem na Litomyšl. Důvody...

O senátní křeslo rozkročené mezi dvěma kraji bojují známá i dlouhá jména

Z billboardů promlouvá i známý trenér Martiny Sáblíkové a nyní i kandidát do...

Sázkové kanceláře před první kolem senátních voleb na Chrudimsku a v části Havlíčkobrodska nejvíce věří někdejšímu...

Hokejový klub Dynamo nyní prodávat nemůžeme, říká lídr Pardubáků Brendl

Náměstek František Brendl

Mezi lety 2010 a 2014 pracoval František Brendl jako náměstek primátorky Pardubic. Poslední čtyři naopak musel snášet...

Najdete na iDNES.cz