Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Basketbalisté chtějí opustit pardubickou arénu, chodí do ní málo lidí

  16:26aktualizováno  16:26
Pardubičtí basketbalisté hráli jako jediní z republiky v hokejové aréně. Nyní o tuto ojedinělou atrakci město zřejmě přijde a sportovci se přesunou do nové haly v Dašické ulici. Zápasy v ČEZ Aréně jsou pro ně příliš drahé a chodí na ně málo lidí.

Momentka ze zápasu Národní basketbalové ligy mezi Ostravou a Pardubicemi. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Poté, co Pardubice získaly pověst hokejového města, zdálo se, že díky unikátnímu prostředí rozlehlé arény bude to samé platit i pro basket. Vždyť 7. ledna 2007 přišlo na duel proti Nymburku 4 252 fandů, kteří vytvořili novodobý rekord Mattoni NBL.

I když Pardubice jsou stále nejnavštěvovanějším týmem ligy, čísla klesla. Průměrné návštěvy se nyní pohybují "jen" kolem tisícovky. To však znamená, že hra v aréně začíná být pro tým neúměrně drahá.

"Jeden zápas nás tam vyjde na zhruba 70 tisíc korun. Dostáváme sice dotace od města, které část nákladů pokryjí, ale i tak to není ekonomicky ono. Navíc aréna není ideální ani z hlediska sportovního. V hale netrénujeme, takže tam vlastně nemáme domácí prostředí," uvedl manažer klubu Pavel Stara.

Ideální by byla hala pro 2,5 tisíce lidí

A tak se začal poohlížet po místu, kde by Mattoni NBL mohli hrát za lepších podmínek. Ve hře je hlavně úprava nové haly v Dašické ulici. Ta má sice oficiální kapacitu hlediště kolem 500 míst, ale po namontování mobilních tribun by mohla poměrně výrazně stoupnout.

"Už jsme oslovili i firmy, které podobné tribuny vyrábějí. Teprve zjišťujeme, jestli to bude technicky možné. Halu si také vyzkoušíme a uvidíme. Myslím ale, že by to bylo dobré řešení," uvedl Stara s tím, že samozřejmě ideální by bylo, kdyby ve městě byla hala s kapacitou kolem 2,5 tisíce lidí.

Jenže ta hned tak nevyroste, a tak Beksa hledá náhradní řešení. To ostatně potvrdil i Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje, který halu v Dašické ulici za evropské dotace postavil. "Domluvili jsme se nyní asi na čtyřech trénincích, kde si halu vyzkouší. My zatím prověřujeme, zda by bylo možné pro ně vybudovat tribuny za oběma koši."

Při přesunu basketbalitů by měli potíže házenkáři

Halu se chystají využívat i basketbalistky Studánky Pardubice, které hrají také nejvyšší soutěž. V neděli v ní přivítají brněnské Frisco. Těm zřejmě kapacita haly bude stačit, muži však budou potřebovat více místa. "Nyní je kapacita dašické maximálně 560, s tribunami za koši by se mohla zvýšit na skoro na 1200," míní hejtman.

Potíže by však v případě vybudování dalších tribun zřejmě měli házenkáři, jejichž hřiště by se poté do haly nevešlo. "A my bychom ty tribuny nemohli neustále skládat. To je hlavní důvod, proč se obávám, že přesun basketbalistů na Dašickou nakonec nevyjde," dodal Martínek.

To Stara vidí situaci o něco optimističtěji. "Myslím, že v hale je dost místa. V každém případě je to lepší varianta než návrat do haly na Dukle, to by byl krok zpátky. Pokud se ale přesun uskuteční, bude to až od příští sezony," dodal Stara s tím, že evropský pohár by se i dál hrál v aréně.Nejčtenější

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...VIDEO: Pardubické letiště okupantům odolávalo, i díky šrotu na ranveji

Letiště v Pardubicích.

Pardubické letiště dnes využívají především turisté. Civilním účelům ale začalo sloužit až v roce 1995. Do té doby...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

Začíná Pardubická juniorka. Vítězové se zařadí k Lendlovi či Kvitové

Zdeněk Kolář, vítěz Pardubické juniorky

Mnozí z nich se později stali úspěšnými daviscupovými reprezentanty, ti nejlepší vyhrávali i grandslamy a vydělali...

Pardubická juniorka finišuje. Semifinále provázely emoce

Dalibor Svrčina

Velké vedro, velké emoce. Vítězné výkřiky, ale i slzy po prohraném duelu. Takový byl semifinálový den 91. ročníku...

Pardubický kouč Holaň provedl první řez. Dva hráči si sbalili věci

Pardubický trenér Miloš Holaň dává pokyny svým svěřencům.

Po víkendovém Mountfield Cupu dostali pardubičtí hráči jeden den volna a v úterý se sešli k prvnímu tréninku před...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz