Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akvapark v Pardubicích se prodraží a otevře později, než se čekalo

  18:39aktualizováno  18:39
Minimálně dalších 30 milionů korun spolkne přestavba plaveckého areálu v Pardubicích. Peníze budou potřeba na opravu letní pláže, jejíž bazény jsou v horším stavu, než se předpokládalo. Celá rekonstrukce také podle stavbařů nejspíš skončí později, než v původně plánovaném únoru 2012.

Rozestavěný akvapark v Pardubicích zvenčí před několika měsíci. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

"Momentálně ty peníze sháníme. Bohužel se ukázalo, že venkovní areál má hned několik závažných poškození, a tak jsme se rozhodli ho opravit také pořádně. Zatím náklady odhadujeme na 30 milionů korun," uvedl náměstek primátorky Jiří Rozinek.

"Za to bychom určitě rádi pořídili nerezový povrch venkovního bazénu. Uvidíme, jaké dostaneme od firem nabídky. Věříme ale, že se do 30 milionů vejdeme. Máme totiž šanci, že bychom nemuseli při nákupu platit DPH," doplnila primátorka Štěpánka Fraňková.

Podle stavbyvedoucího Tomáše Feygla z firmy Chládek a Tintěra, který na celou stavbu dohlíží, se třeba ukázalo, že z venkovního bazénu prosakovalo velké množství vody.

"Také nás překvapilo kolik opadalo z obložení dlaždiček. Celkově na tom venkovní areál není příliš dobře," říká Feygl, který zároveň dodává, že je otázka, za kolik se dá letní pláž řádně opravit.

Otevření vnitřní části se zřejmě zpozdí

Otevření vnitřní části se zřejmě zpozdí

Na staveništi se už rýsují místa pro vířivky a bazény

Na staveništi se už rýsují místa pro vířivky a bazény

Opravy se dočkají i venkovní bazény

Opravy se dočkají i venkovní bazény

"Snažíme se hledat úspory úplně všude, kde to jde. Původní odhad na rekonstrukci venkovní části byl ale 40 milionů. Uvidíme, jestli se to podaří stlačit ke třiceti. V každém případě město ušetří na tom, že my tady už máme materiál a stroje. Kdyby přišla jiná firma, bylo by vše určitě dražší," uvedl Feygl.

Letní pláž se otevře až se začátkem příštích prázdnin

Ten však také sděluje zprávu, která lidem příliš radosti neudělá. Zdá se totiž, že si Pardubáci musí bez krytých lázní vystačit ještě jednu zimní sezonu. Ačkoliv měl být nový akvapark hotov už v únoru, nyní se ukazuje, že to bude zřejmě o několik týdnů později.

"Dá se říct, že jedeme podle plánu. Na druhou stranu nějaká menší zpoždění jsme i kvůli počasí nabrali. Zatím je smlouva upravena tak, že musí být vevnitř hotovo do dubna. Budeme se však snažit být co nejrychlejší," řekl Feygl.

Vizualizace akvaparku v Pardubicích

Vizualizace akvaparku v Pardubicích

Primátorka Štěpánka Fraňková však věří, že lidé si nové atrakce, které se v areálu už jasně rýsují, vyzkouší co nejdříve. "Stále počítáme s tím, že se akvapark otevře v druhé polovině února či v březnu," uvedla.

Ještě později pak bude dokončena letní pláž. Pokud se vše podaří podle dnešních plánů, mohly by ji dostat děti k začátku příštích prázdnin. "Myslím, že bychom příští letní sezonu prostě stihnout měli," dodala primátorka.Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Zuřící řidič se vrhl na poslíčka s pizzou, který mu předtím vjel do cesty

Ilustrační snímek

Snaha o expresní doručení pizzy občas vede rozvozce ke stylu jízdy, který se spíše hodí na závodní okruh než na...Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

Soupisky pro podzimní volby na radnice jsou v Pardubickém kraji už uzavřené

Radnice Pardubice.

V Pardubicích podalo kandidátku do komunálních voleb 15 uskupení, v roce 2014 jich bylo 17. V ostatních velkých městech...

Policie pátrá po dvojici mužů, kteří vyhrožovali ženě zabitím a okradli ji

Kriminalisté pátrají po dvojici mladých mužů, kteří na nábřeží Závodu míru v...

Kriminalisté se zabývají případem loupeže v Pardubicích. Dvojice mladých mužů na nábřeží Závodu míru okradla 59letou...

Za podvodné e-shopy soudí dva muže. Lidé jim poslali přes pět milionů

Obžalovaný Petr Blažek se svým obhájcem.

Krajský soud v Pardubicích začal projednávat rozsáhlé podvody, z nichž jsou obžalovaní dva muži z Přelouče. Podle spisu...

Najdete na iDNES.cz