Fotbal

Fotbal | foto: AP

Vendeta za podzim Chrudimi parádně vyšla, zničili Ústí nad Orlicí

• 0
Tak tahle vendeta za podzimní nečekanou prohru fotbalistům Chrudimi náramně vyšla. A slovy laika řečeno, ještě si z ní domácí udělali výstavní hostinu. Vždyť nejenže v malém derby Ústí nad Orlicí vstřelili brzy gól.

Tak jako v prvním podzimním kole soupeř. Smetli je ke všemu třemi dalšími zásahy ve druhé pětačtyřicetiminutovce a pohodlně v otevíracím zápase fotbalového divizního jara zvítězili 4:2 a oplatili Jiskře všechna příkoří.

"Ve všech řadách jsme byli lepší než soupeř," komentoval vydařený začátek jara trenér úspěšné Chrudimi Pavel Jirousek. "Všechno šlo proti nám. Soupeři se vedlo a potrestal nás," přidal se domácí Jiří Saňák.

Kanonádu načal v páté minutě hostující Petr Vladyka ranou z otočky po sklepnutém centru. "Ten gól ovlivnil v náš prospěch celý zápas," soudí o brankovém momentu kouč hostů.

A mohlo být ještě lépe, kdyby o deset minut později stejný hráč skóroval z fatální hrubky domácích zadáků, když uháněl sám na branku. Chrudim si vypracovala spoustu gólovek i přesto, že jí chyběl desetigólový bombarďák Tomáš Vácha.

"Byli jsme svázaní. Nabídli jsme Chrudimi lehké góly. Musíme zapomenout," podotkl domácí Saňák. Ve druhé půli Váchu dokonale zastoupil Kopecký, když si zaběhl za stopery a přehodil brankáře.

Ústí se kolem 60. minuty dostávalo do hry po faulech. "Na můj vkus těch standardek bylo příliš," dodal Jirousek. A po jedné takové zakroutil Dostál v 65. minutě míč na hlavu Roušara - 1:2.

Jenže v kontaktu bylo Ústí chvíli. Poté Radouš vystoupal ve vzduchu nejvýše a uklidil hlavou balon do branky. V závěru vykombinoval Holub čtvrtý gól pro Vladyku. Prohru v závěru jen zmírnil Dostál.

"Pan Saňák nazval naší hru úspornou. Tedy když budeme dávat za zápas čtyři branky, budu spokojen," ušklíbl se Jirousek.

Témata: Orlice