S Plzní jsme odčinili minulý výpadek, těší kouče fotbalových Pardubic

10:11aktualizováno  10:11
V devátém kole ČFL porazil domácí tým Pardubic "béčko" mistrovské Plzně 3:1. Rezerva západočechů přitom díky reprezentační pauze přivezla trio hráčů ligového kádru - Ševínského, Filla a Horu.

Martin Svědík, trenér fotbalistů Pardubic. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Úvodní střelu zápasu si připsal aktivní Rešetár. Chvíli poté natáhl z 25metrů Hundák a jeho povedená "pumelice" skončila v šibenici. Po třinácti minutách to bylo 1:0.

Zvýšit vedení mohl Rešetár, který však táhlou střelou na zadní tyč orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Další příležitosti měli Kudrna, Jeřábek, Brychta a Petrus. Nikdo z nich však střelecké kopačky neměl a do kabin se šlo za stavu 1:0.

"Dovolím si tvrdit, že výhrou nad Plzní jsme odčinili náš výpadek v Ovčárech. Hráči předvedli velice poctivý výkon. Zejména v prvním poločase jsme měli precizní obranu, která hosty do ničeho nepustila. Naopak my jsme využívali každou možnost k útoku, což nám přineslo vedení," hodnotil úvodní půli trenér domácích Martin Svědík.

Druhou část hry zahájili hosté útočněji se snahou vyrovnat. Hned v úvodu si vypracovali slibnou šanci, ve které střídající záložník David Kůžel zblízka přestřelil. V 68. minutě se však radovaly Pardubice. Vedení 2:0 po centru Rešetára zajistil druhou trefou Hundák. Poté nebezpečně pálil plzeňský útočník Fillo, ale Shejbal pohotově vyrazil.

Na 3:0 zvyšoval Fikejz pět minut před koncem. Hned po rozehrávce pak pardubickou nepozornost potrestal střelou k tyči Dvořák a uzavřel na konečných 3:1.

"Kluci zaslouží absolutorium. Předvedli velmi dobrý výkon a mrzí mě jen zranění Petruse. Zatím nedokážeme říci, kdy bude připravený k dalšímu utkání," dodal kouč Svědík.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pardubický záložník Tomáš Ladra (zcela vpravo), jenž opět přišel do Pardubic na...
Dvojice navrátilců skýtá pardubickým trenérům nové možnosti

Základní jedenáctka fotbalistů Pardubic v pondělním derby s Hradcem byla identická jako v předchozím druholigovém utkání s Frýdkem-Místkem. Až na jedno jméno....  celý článek

Přípravný duel Pardubice (bílá) vs. Budějovice.
Kometa v přípravě poprvé narazila, Pardubice i Hradec vítězní

Hokejisté úřadujícího extraligového mistra Komety Brno v přípravě poprvé prohráli. Na ledě bratislavského Slovanu neuspěli 2:3 po samostatných nájezdech. Další...  celý článek

Jaroslav Kulhavý na trati závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě
Kulhavý a další top bikeři se chystají na tradičního Manitoua

Tradiční cyklistické klání Manitou Železné hory bude mít letos grády. Poprvé od roku 2011 se zde totiž představí dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav...  celý článek