Pardubický brankář Brandon Maxwell překonaný střelou Jiřího Guly. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Hokejisté Pardubic zvládli v Litvínově válku nervů a přivezli bod

• 1
Pardubičtí hokejisté obstáli v těžké psychické zkoušce. Přestože v Litvínově prohráli na nájezdy, dotírajícího soupeře udrželi v tabulce pod sebou.

Nervózní duel, ve kterém šlo o moc, pro sebe nakonec urvali v nájezdech hráči Litvínova. Jejich těsná výhra 3:2 znamená, že Dynamu v tabulce zůstal dvoubodový náskok na barážovou příčku, již nadále drží právě jeho včerejší soupeř. Zápas se hrál „na krev“ a byla v něm k vidění spousta šancí včetně nastřelených tyček i vynikajících zákroků obou gólmanů.

Pardubice nezačaly vůbec zle -dobré možnosti měli Sýkora, chvíli po něm Redenbach a též Poulíček. Litvínov měl jinak střeleckou převahu, ale ta dlouho vyznívala planě.

Brankář Dynama Maxwell však kapituloval až při přesilovce Litvínova minutu před první pauzou - parádní ranou, jež se otřela o břevno, jej překonal Gula. Ve druhé části vyrovnal Nahodil - po sporném vyloučení domácího Hanzla dorazil za gólmana Januse vlastní střelu.

A z pohledu Dynama bylo brzy ještě lépe: ve 36. minutě Kaut první brankou v sezoně otočil průběžný vývoj. Domácí Gula však druhým gólem vyrovnal a utkání dospělo až k penaltám, které Litvínovu vyhrál přesným švihem specialista Lukeš.

Další zápas sehrají pardubičtí hokejisté už tuto neděli od 17 hodin. Čeká je pořádně tuhý soupeř: před včerejším extraligovým kolem druhá pražská Sparta, na lavičce s budoucím hlavním reprezentačním koučem Josefem Jandačem.