Trenér Dušan Bohunický řídí hru basketbalistů Pardubic.

Trenér Dušan Bohunický řídí hru basketbalistů Pardubic. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubičtí basketbalisté se v Prostějově po poločase totálně sesypali

• 0
Dvě naprosto odlišné půle prožili basketbalisté Pardubic v nedělním utkání v Prostějově. Proti Orlům vedla Beksa až do 27. minuty. Nakonec odjela po výsledku 74:94 s prázdnou.

Do svého soupeře se přitom pustila hned od úvodních minut a po zbytek první půle diktovala tempo, když dokázala Orlům ulétnout až na rozdíl dvanácti bodů. Východočeši měli navrch zejména v doskocích.

Naopak domácí se utápěli ve značném množství zbytečných ztrát. Do šaten si tak Pardubičtí odnášeli pětibodové vedení 41:36.

Po přestávce ještě hosté hájili těsný náskok, ale ten se během hluché pětiminutovky bleskově vypařil. Procenta úspěšnosti střelby na domácí straně rostla nevídanou rychlostí a nezastavila se až do konce duelu.

Však za druhou dvacetiminutovku nasázeli Prostějovští nevídaných sedmapadesát bodů, zatímco Beksa se zmohla "jen" na třiatřicet.