Koupaliště v Chrudimi

Koupaliště v Chrudimi | foto: Michal Klíma, MAFRA

Plovárny v Pardubickém kraji otevírají, někde se bude platit za atrakce

  • 2
Letní teploty posledních dní přímo vybízí k návštěvě plovárny. Ty větší v Pardubickém kraji už jsou otevřené, menší otevřou o víkendu nebo v průběhu června. Na nové atrakce většinou letos nezbyly peníze, například pardubická Cihelna však nabízí v červnu snížené vstupné ve všedních dnech.

Otevřená už jsou koupaliště v Pardubicích, v Chrudimi a v Moravské Třebové. Provoz plovárny zahájily akcemi s hudebním doprovodem a atrakcemi pro děti. V pátek se otevřou brány plováren v Žamberku a ve Vysokém Mýtě a v sobotu v Litomyšli. Další města, jako Choceň, Polička a Ústí nad Orlicí, ještě počkají. 

Koupaliště v kraji

Koupaliště Chrudim
otevřeno denně 9-20 hod.
vstupné 55/40 Kč na den

Aquapark Moravská Třebová
otevřeno denně 8-21 hod
vstupné 60/45 Kč na den

Koupaliště Cihelna Pardubice
otevřeno po-pá 13-19 hod., so-ne 9-19 od.
vstupné 70/30 Kč (ve všední den snížené)

Koupaliště Žamberk
otevře 3.6.
vstupné zatím neznámé

Koupaliště Litomyšl
otevře 4.6. 8-20 hod.
vstupné 60/0 Kč na den

Koupaliště Choceň
otevře asi 11.6. 10-18 hod.
červenec 9-19 hod.
vstupné 30/15 Kč den

Koupaliště Letohrad
otevře asi 18.6. 9-20 hod.
vstupné 30/20 Kč na den

Koupaliště Polička
otevře asi 25.6. 9-19 hod.
vstupné 30/15 Kč na den

Koupaliště Ústí n. O.
otevře v polovině června
denně 9-20 hod.
vstupné 70/45 Kč na den

Dávno už neplatí, že na plovárnách může člověk jenom plavat, případně ležet na trávě a opalovat se. Koupaliště Cihelna nabízí například vodní zorbing nebo kanál, který koupající nese jako divoká řeka.

"Nejoblíbenější jsou asi 105 metrů dlouhé tobogány s časomírou. Lidé si mohou zjistit čas a soutěží mezi sebou," popsal provozovatel Cihelny Petr Ministr.

Za speciální atrakce je ale někde potřeba si připlatit. Za snahu vlastními silami uvést zevnitř kouli do pohybu se platí v průměru padesát korun. Aquazorbing nabízejí například v Chrudimi, na zmíněném pardubickém koupališti Cihelna nebo v Aquaparku v Ústí nad Orlicí.

Za atrakce si lidé připlatí

Právě tady je dalším velkým lákadlem také vloni otevřené dětské hřiště a alternativa klasického curlingu. Hráči metají dvouapůlkilové hrací kameny po speciálním koberci. Hodina hry přijde zájemce na stovku. Ještě dražší je v tomto areálu vodní fotbal, za hodinu hráči zaplatí 145 korun.

Již třetí rok bude ústecké koupaliště patřit mezi areály, které zrušily zvláštní poplatek za jízdy toboganem, neplatí se za ně ani v Litomyšli a v řadě dalších míst. Některá koupaliště v kraji budou ale inkasovat za tuto atrakci i nadále.

V pardubickém koupališti Cihelna budou i nadále účtovat za jednu jízdu toboganem sedm korun, svezení na skluzavce přijde na pětikorunu a desetiminutový pobyt ve vířivce na třicet korun.

Vířivku mají i na koupališti v Žamberku. "Oblíbenost atrakcí samozřejmě záleží na věku. Vířivku ocení senioři, děti zaujme skákací hrad, máme tu i tobogány," přiblížil provozní Jan Kulhánek. Cenu vstupného však zatím neví, jedná o ní městská rada.

Většina koupališť v kraji nabízí vodu teplou okolo 24 stupňů, což je v kombinaci se současnými téměř tropickými vedry příjemně osvěžující teplota. Přírodní koupaliště, rybníky a zatopené pískovny, takové teploty ještě zdaleka nedosahují.

,