Radost hokejistů Pardubic

Radost hokejistů Pardubic | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Pardubičtí hokejisté ztratili zápas s Kladnem ve třetí třetině

• 0
Pardubičtí hokejisté si v neděli na kladenském ledě připsali proti domácím Rytířům druhou víkendovou porážku. Východočeši vedli po dvou třetinách 2:1, třetí jim ale nevyšla a podlehli 2:4.

Pardubičtí hokejisté jeli do Kladna napravovat páteční domácí zaváhání s pražskou Slavií 2:3. To se jim nakonec ale nepovedlo. Je třeba říct, že měli jeden podstatný hendikep: v jejich sestavě tentokrát chyběl excelentní kanonýr Pavel Brendl, který v šesti zápasech v dresu Východočechů dokázal zatížit konta soupeřů hned pěti brankami.

Úvodní nesmělé oťukávání soupeřů ukončila situace ze 6. minuty. Byla smolná především pro gólmana Kladna Cháberu, který podcenil odraz puku o mantinel a vystartoval pro něj, a následně pro pardubického forvarda Nahodila, který touš nedokázal přes obránce dostat do odkryté branky.

Hosty příležitost nastartovala, v dalších minutách se snažili Cháberu ohrožovat především střelami z větší dálky. Následně byl vyloučen kladenský Toman, Pardubice přesilovku nevyužily a naopak po jejím konci Toman připravil pozici pro pálícího Bicka. Mířil ale vedle.

Neúspěšně skončila i další pardubická početní výhoda a první část přesilovky Kladna při vyloučení beka Píši za podražení, a tak se první třetina dohrála za stavu 0:0.

Po přestávce se Píša vrátil do hry, aniž by Pardubice utrpěly jakoukoli újmu. Vzápětí však střílel z levého kruhu do výstroje brankáře Růžičky domácí Hovorka. Pak mu nadělal problémy puk tečovaný Knotkem.

Chvíli nato zahrozily Pardubice - Radil se prodral před Cháberu, ale mezi betony netrefil. Radil byl posléze vyloučen za držení hole, hosté se sice ubránili, ale v 31. minutě přesto poprvé inkasovali. Valský se trefil přesně nad Růžičkovu lapačku.

O čtyři minuty později ale Pardubice předvedly "dvojdirekt". Nejprve se po nahrávce útočníka Koláře prosadil obránce téhož příjmení a pětadvacet vteřin nato uspěl v nájezdu Kousal, což hosty posadilo na koně.

Vstup do třetí třetiny se ovšem povedl Kladnu - po ideální přihrávce zpoza branky se radoval Bílek. A nezůstalo jen u toho: kapitán Kladna Patera si nabruslil před Růžičku a povedenou tečí poslal domácí do vedení 3:2. Brankář Pardubic se musel činit i potom, tým ale podržel.

Závěrečná power-play hostí přinesla definitivně radost kladenským Rytířům, kteří zachytili kotouč, a Hluchý pojistil jejich vítězství.