GÓLOVÁ RADOST. Hokejisté Zlína slaví gól.

GÓLOVÁ RADOST. Hokejisté Zlína slaví gól. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Pardubičtí hokejisté ve Zlíně padli. Neuhlídali hubené vedení

• 0
Po dvou vysokých výhrách nad Libercem a Karlovými Vary našli pardubičtí hokejisté poprvé v novém soutěžním ročníku přemožitele. Stal se jím domácí Zlín, který Východočechy po vyrovnaném průběhu udolal těsně 2:1.

Ačkoli se pardubičtí hokejisté ve Zlíně dostali v úvodu druhé třetiny do vedení, z tříbodového zisku se nakonec radovali domácí, kteří otočili stav góly Důrase a Holíka. Pardubice prohrály poprvé v této sezoně. Do hry se zapojil i navrátilec z ruské KHL Petr Čajánek, který nedávno prodělal střevní virózu.

O první vzrušení v zápase se Pardubice postaraly už ve 2. minutě, když skórovaly při vyloučení domácího Kubiše. Publikum na stadionu si vzápětí oddechlo - po kontrole na videu rozhodčí branku odvolali, protože jeden z Východočechů kotouč za čáru kopl.

Po přesilovce na druhé straně vychytal nájezd forvarda Holíka gólman Růžička. Pak zahrozili pardubičtí Buchtele a Radil, ani oni se ale mezi střelce nezapsali. Činili se rovněž Zlínští, Růžička několikrát spoluhráče podržel. Zapotil se hlavně při vyloučení Kousala, když ho "bombardovala" Čajánkova formace. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Hned na startu druhé třetiny zaúřadovala druhá pětka Pardubic. Ránu Barteka vyrazil zlínský brankář Horčička betonem jen před sebe a Somík ji "zametl" do sítě. Výchočeši pak potvrzovali často skloňované pravidlo, že první gól vždycky povzbudí, a tlačili se před Horčičku tím víc.

Pohodu v jejich hře naznačovalo i počínání během vyloučení Barteka za hru vysokou holí, jež hosté bez obtíží přečkali. Paradoxně ve vlastním oslabení dal Čajánek Pardubicím vědět, jak umí být nebezpečný. K vyhozenému puku dobruslil rychleji než brankář Růžička a nabíjel Galvasovi, který možností vyrovnat pohrdl. Nový nápor Zlína vedl k potrestání pardubického obránce Benáka za držení, ale Východočeši se ubránili a Růžička držel čisté konto i po čtyřiceti minutách.

Zkraje třetí třetiny o ně ale přišel - zpoza hráče ho propálil Důras. Poté šel "za katr" obránce Pardubic Borer, ale hned po něm podrazil protihráče domácí Leška. Proto rozhodčí zlínským "Beranům" neuznali gól z hole Hamrlíka.

Oba celky pak vrhly veškeré síly do závěru zápasu a šťastnější byl nakonec Zlín - v 55. minutě poslal nahrávku Sýkory od zadního mantinelu z první do Růžičkovy brány. Pardubice se minutu a čtvrt před koncem třetiny dostaly k powerplay, srovnat skóre už se jim ale nepovedlo.