Momentka ze zápasu florbalové extraligy mezi Pardubicemi a Spartou.

Momentka ze zápasu florbalové extraligy mezi Pardubicemi a Spartou. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubičtí florbalisté pořád žijí, stav série se Spartou je nerozhodný

• 0
Po minulém víkendu se jelo z Prahy za nerozhodného stavu a stejně tak se zpět do hlavního města zase bude odjíždět. Florbalisté domácího Sokola Pardubice a jejich sok Sparta Praha totiž ve víkendovém třetím a čtvrtém zápase prvního kola brali každý po vítězství a série se vrací na pátý zápas zpět na hřiště lépe postaveného mužstva po základní části.

Sparta v nafukovací hale na Dukle outsidera soutěže v prvním zápase dokonale zaskočila, když její střelci pokaždé zachytili nástup do třetiny a zaznamenali v těchto částech čtyři z celkově šesti zásahů.

"Ale nejklíčovější byla první třetina, v níž jsme byli jasně lepší a nedali několik stoprocentních šancí," láteřil trenér pardubického Sokola Miroslav Janovský. Od druhé části navíc sparťané přidali na tempu a našli několik okének v domácí defenzivě.

"Kdybychom si tohle pohlídali, zápas by se odvíjel podle našich not," pokračoval. Poslední zásah pak Pražané přidali ještě v samotném závěru, kdy domácí tým zkusil vyrovnat výsledek při hře bez brankáře. Hosté dokázali držet po většinu utkání soupeře v šachu díky dobrému obrannému bloku.

"Bránili půlku a příliš nevylézali. To mně osobně nevyhovuje a těžko se na to hraje," pokračoval Janovský.

Druhý zápas se Pardubicím v tomto ohledu povedl o mnoho lépe. Defenzivní "pavučinu" rozpletli Vacík a dvougólový Kunát a Pardubice vyrovnaly stav série na 2:2.

"Stoprocentně jsme podali celkově nejlepší výkon sezony. Odvíjelo se to od brankáře, obrany i útoku. Zase jsme měli haldu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Kdyby naši borci byli o pět až deset procent kvalitnější, bylo by to jinak," říká Janovský.

Vedle změněného a propracovanějšího defenzivního projevu se probudil také střelec Sokola Jakub Kunát. "To je hráč top 10 v extralize a tyhle představy naplňuje," poznamenal trenér.