Pardubický Martin Brychta (na zemi) vstřelil rezervě Mladé Boleslavi dva góly.

Pardubický Martin Brychta (na zemi) vstřelil rezervě Mladé Boleslavi dva góly. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubický střelec Brychta: Na Spartu musíme rychle zregenerovat

• 0
Pardubický útočník Martin Brychta přidal v sobotním utkání s "béčkem" Mladé Boleslavi k dosavadní jedné na své konto další dvě trefy, a přispěl tak ke konečné remíze 3:3.

Po takovém průběhu berete bod za remízu asi všemi deseti...
To ano. Bylo znát, že Boleslav přijela posílená a že její hráči trénují častěji než my. Jsme rádi, že jsme ho vydřeli.

Dal jste dva góly, ale dlouho to vypadalo, že ani ty na něj nebudou stačit.
To by mě opravdu zamrzelo. Jsem rád, že jsem mohl týmu tímhle způsobem pomoci.

Martin Hundák i Jan Jeřábek nacházeli vaši hlavu jako magnet...
Nádhera, byly to perfektní balony. Jsem rád, že je mám v týmu.

Vaše první branka padla už ve druhé minutě. Skvělý začátek jste ale neuvěřitelně rychle prohospodařili. Čím si ten zkrat vysvětlit?
Velká škoda. Myslím, že jsme nemuseli tak bláznit a mohli to víc zatáhnout a bránit od půlky jako ve druhém poločase.

Za stavu 1:2 navíc přišlo vyloučení vašeho gólmana Shejbala. Co jste si říkal v tu chvíli?
Jenom to, že to bude práce, práce a zase práce. Byli jsme v deseti proti soupeři, který dobře brání ve středové linii. Zahušťovalo ji pět záložníků. Mají to zažité.

Vyždímalo vás to utkání?
Všechny od obrany po útok. Budeme muset rychle zregenerovat před středečním pohárovým duelem se Spartou.

Loni proti Slavii jste šel na hřiště až v průběhu zápasu. Teď hráváte v základu, těšíte se hodně?
Doteď jsme se museli připravovat na zápas s Boleslaví, takže tolik času přemýšlet o Spartě nebylo. Postupně se to ale bude hromadit, navíc to utkání bude přenášet televize. Jsem na to zvědavý. Divácká návštěva bude určitě dobrá. Uděláme maximum pro co nejlepší výsledek.

Pražané ale pravděpodobně dorazí s ohledem na reprezentační pauzu ve velmi silné sestavě...
Nebudou nic chtít ponechat náhodě, to je samozřejmé. My se ale na ně i tak pokusíme připravit, abychom to zvládli důstojně.