• 0
Nováčkovská euforie Pardubiček a deprese exdivizních Holic. Po druhém kole fotbalového přeboru Pardubického kraje zažívají tyto dva týmy naprosto rozdílné pocity. Zatímco Pardubičky získaly všech šest bodů, ještě loni divizní Holice nezískaly ani bod a v tabulce jim patří předposlední příčka. Na sestřih zápasů se můžete podívat na videu.

Holice sestoupily zpět do krajského přeboru po roce stráveném v divizi C. Ani o víkendu nezastavily jednu nepříjemnou sérii.

Jakou? Fotbalisté Holic totiž na domácím stadionu nezvítězili už dlouhých 437 dní. Jejich nepříjemná série nezdarů před vlastními fanoušky se minimálně o dalších čtrnáct dní protáhne. Holice totiž podlehly České Třebové 2:4.

Výsledky

Jak dopadly zápasy i v jiných soutěžích, čtěte na výsledky.com

Tým Holic prohrával v 6. minutě, když Petr Zahálka prostřelil z hranice velkého vápna domácího brankáře

O třicet minut později Holice srovnaly, po rohovém kopu nedokázal hostující brankář míč vyboxovat a Daniel Ručka pohodlně skóroval. Fotbalisté Holic se dokonce chvíli po začátku druhého poločasu díky Miloši Chválovi ujali vedení.

Jenže tři góly v rozmezí sedmnácti minut nakonec rozhodly o tom, že loňský divizní klub Holice zůstává v přeboru Pardubického kraje bez bodu.

Úvod snů naopak zažívá nováček z Pardubiček. V souboji s dalším nováčkem, rezervním týmem divizních Svitav, získal další tři body za výhru 3:0.

Další videa

Pusťte si také

"Tři body si odvážíme zaslouženě po disciplinovaném, bojovném a kolektivním výkonu," zhodnotil utkání referát na klubovém webu Pardubiček.

Pardubičky se poprvé prosadily těsně před koncem prvního poločasu, když Martin Starý vyslal nechytatelnou střelu z asi pětatřiceti metrů. Stejný hráč se prosadil i v 55. minutě, když se domácímu brankáři nevyvedl odkop a míč se odrazil od boku Martina Starého.

Ten však na hattrick nedosáhl. Naopak se v 87. minutě trefil střídající Dag Hanáček, který využil nedůslednosti svitavské obrany.

Výsledky 2. kola: Třemošnice - Lanškroun 2:2, Svitavy B - Pardubičky 0:3, Choceň - Dolní Újezd 3:1, Žamberk - Litomyšl 3:0, Chrudim B - Horní Městec 3:0, Letohrad B - Hlinsko 2:5, Holice - Česká Třebová 2:4, Polička - Moravany 3:0.