Zasahuje liberecký brankář Marek Schwarz, na kterého ještě dotírá pardubický

Zasahuje liberecký brankář Marek Schwarz, na kterého ještě dotírá pardubický Tomáš Nosek. Toho se snaží odradit Robert Čutta | foto: Vostárek Josef, ČTK

První třetina s Libercem byla špatná, to musíme zlepšit, říká Nosek

• 0
Asistent kouče Pardubic David Pospíšil označil po utkání s libereckými Bílými Tygry (prohra 1:3) improvizovaný útok Tomáše Noska s Janem Semorádem a Tomášem Zohornou na křídlech jako ten, který ukázal týmu cestu, s jakou bylo možné proti soupeři uspět.

Jenže víc než k jednomu gólu Zohorny jeho přímočarost nevedla - také proto, že třeba Semorád za stavu 1:2 pořádně netrefil puk v ideální pozici před prázdnou brankou.

Vzruchu však jinak bylo docela pomálu a pro diváky byl zápas spíše utrpením.

"Dali nám dva góly a pak už jen betonovali. Bylo to hrozně těžké," vysvětloval po střetnutí dvacetiletý forvard Nosek.

Proč to podle vás proti Liberci nevyšlo?
Řekl bych, že rozhodla první třetina, ve které jsme nebyli dobrým týmem. Liberec v ní dal dva góly a pak už se to těžko dohání, i když si myslím, že jsme čtyřicet minut hráli dobrý hokej, bruslili jsme a měli jsme i šance. Oni ale pak už jen betonovali a bylo to hrozně těžké. Chybělo možná i trochu štěstí, ale na to se nesmíme vymlouvat. První třetina byla prostě špatná, tohle musíme zlepšit.

Před začátkem utkání jste měli čtyři výhry z posledních pěti zápasů. Není hrozná škoda, prohrát zrovna s předposledními Bílými Tygry?
To je, mrzí nás to tím víc, že se to stalo právě s nimi. V pátek jedeme do Chomutova, tam musíme vyhrát. V neděli je tady první Plzeň, proti ní musíme hrát poctivě zezadu a čekat na brejky, protože má letos jeden z nejlepších týmů v celé extralize.

Ještě k utkání s Libercem: Přišlo mi, že po většinu doby dost haprovala kombinace, hlavně při přechodu do útoku.
Musíte to brát tak, že jsme hráli na tři lajny a pořád se točilo sestavou, přeházely útoky. Kombinace moc ani nejde. Zdálo se mi taky, že puk po ledu moc neklouzal, nevím, jestli to je horkem... Musíme to nastřelovat a neztrácet puky ve středním pásmu. Chodit kolem hráčů, a ne přes ně.

Sám jste měl dvě zajímavé příležitosti, jednou jste střílel z kraje pravého kruhu a pak zkoušel štěstí u levé Schwarzovy tyčky. Kolik chybělo ke gólu?
Ta střela byla zblokovaná, měl jsem vystřelit dřív, nebo naopak později. Ve druhém případě, když jsem objížděl bránu, to bylo spíš o tom, jestli se stihne přemístit. Já se tam snažil puk co nejrychleji zasunout, ale byl tam včas.

Mluvil jste o zápasu v Chomutově. Co by na něj mělo platit?
Určitě se nikam nepoženou, ale budou bránit. My se nesmíme nechat zlákat k útočení a propadat. Musíme hrát to, kvůli čemu jsme nedávno začali vítězit. Věřím, že se to povede i tam.