1, 2, 3, 4, 5, 6... GÓL! Pardubičtí hokejisté si proti Zlínu s chutí zastříleli. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubická jízda má čtvrtý dílek: hokejisté zválcovali i Zlín

• 0
Jestliže v pátečním utkání proti pražské Spartě pardubičtí hokejisté rozhodli o vysokém vítězství až ve třetí třetině, ve Zlíně se jim to povedlo už ve druhé, již vyhráli tříbrankovým rozdílem. Na Moravě nakonec dosáhli výsledku 6:2 a protáhli šňůru úspěchů už na čtyři za sebou.

Pardubičtí hokejisté přivezli do Zlína novou posilu na střídavý start - Slováka Martina Šagáta, forvarda prvoligového Ústí nad Labem. Ten má ulehčit Východočechům situaci v době početné marodky.

V první třetině, jinak poměrně nezajímavé a na šance spíš chudé, trefily Pardubice dvakrát tyč. V prvním případě to byl Buchtele zpoza branky, v tom druhém na konci úvodní dvaceminutovky při vyloučení domácího Veselého obránce Radil, který našel kotouč ve skrumáži před zlínským gólmanem Sedláčkem po ráně Sičáka.

Branky začaly padat až v prostřední třetině. K Veselému usedl na trestnou lavici Leška, a sotva se prvně jmenovaný vrátil na led, skóroval poprvé v sezoně pardubický zadák Kočí. Tlak hostí pak zbrzdilo vyloučení obránce Koláře, k němuž záhy přibyl Píša. Zlín přesilovkou pět na tři nepohrdl; Hamrlík vyrovnal bombou od modré.

Vzápětí přidali domácí další branku ve vlastním oslabení zásluhou Kubiše po obrovské chybě pardubického brankáře Růžičky.

A pak se začaly dít věci: 32. minuta: Koukal 2:2 a Bartek 2:3. 33. minuta: Nahodil 2:4. Sedláček to odnesl střídáním a do brány pustil Horčičku. Růžička pak na druhé straně chytil penaltu Důrasovi, jejž předtím sám podrazil, a Pardubice následně udeřily popáté - díky útočníku Starému. Dokonalá sprcha.

Do třetí třetiny sice zlínský trenér Vlach přeskládal útoky, ale domácí hokejisté už na zvrat v zápase neměli. Naopak hosté ještě zvýšili své vedení znovu díky Starému.