Martin Růžička, brankář hokejových Pardubic

Martin Růžička, brankář hokejových Pardubic | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Mrzutá ztráta. Pardubičtí hokejisté nedotáhli mírný náskok Vítkovic

• 0
Pardubický manažer Miloš Říha evidentně dobře věděl, co říká, když po pondělním tréninku mluvil o tom, že jsou Vítkovice nebezpečné v přesilových hrách. V úterý proti jeho týmu využily hned první dvě a obhájce mistrovského titulu porazily 2:1.

Co je tak Východočechům platné, že nedávno dokázali pokořit první Plzeň i sedmé Kladno, když s přímými konkurenty v boji o předkolo play-off ztrácejí. Před duelem v Ostravě se jim totéž přihodilo i v Českých Budějovicích.

Odstup mezi Pardubicemi a Budějovicemi, jež měly volno, se tak osm kol před koncem základní části nezměnil - zůstává na pěti bodech. A Vítkovice jim o další tři utekly.

Říhův celek vyrazil k předehrávce 48. kola extraligy ve Vítkovicích i s novou posilou, slovenským zadákem Stanislavem Hudcem. A v obraně, do které se zapojil, bylo hned od začátku povážlivě horko.

Gólman Salfický, který tentokrát dostal přednost před kolegou Růžičkou, musel v úvodu řešit šance Huny a Burgera a domácí se před něj tlačili i nadále. Kapituloval ovšem až v po Káňově teči Ujčíkova příklepu v početní výhodě.

Druhá třetina začala podobně jako ta první; Salfický vychytal nejprve Svačinův bekhend a pak sérii dorážek nehlídaného Romana. Záhy přišla druhá úspěšná přesilovka Vítkovic: Burger přihrál do jízdy Kudělkovi, který švihem trefil přesně do "šibenice".

Pardubický Radil posléze neproměnil trestné střílení po faulu Štencela, a protože se ze všech následných šancí na obou stranách ujala už jen Buchteleho střela o brusli brankáře Vítkovic Málka z 54. minuty, slavil domácí tým.

V příštím kole se Pardubice představí v pátek od 18:15 v Praze na Slavii.