Pardubický kouč Jan Slowiak hovoří k Evaldasu Žabasovi.

Pardubický kouč Jan Slowiak hovoří k Evaldasu Žabasovi. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hráči opakovali stejné chyby, štvalo pardubického kouče po Prostějovu

• 0
Patnáct trojek. Přesně 45 bodů, které zaznamenali basketbalisté Prostějova na domácí palubovce v ligovém utkání proti pardubické Bekse, poslalo hosty do kolen. Pardubice prohrály vysoko 86:99, když domácí borci střelbou z dálky vyzráli na jejich výškovou převahu.

K lepšímu výsledku Východočechům nepomohlo ani 26 bodů kanadského křídelníka Coreyho Muirheada.

"Chvílemi jsem nechápal, co se na hřišti děje. Hráči opakovali stejné chyby. Především v obraně náš výkon nesnese žádné měřítko," ulevil si trenér Pardubic Jan Slowiak.

"Byli jsme lepší. Ve střelbě, na doskoku. Přitom jsem měl z utkání po předcházející smolné porážce v Ostravě obavy, jestli hráči zápas zvládnou psychicky. Podali výborný výkon," ocenil tým kouč prostějovských Orlů Zbyněk Choleva. Domácí, kteří už do přestávky proměnili deset trojek, si slabší chvilku vybrali pouze na začátku druhého poločasu.

Pardubice místy až šestnáctibodovou ztrátu stáhly na dva koše, další dalekonosné střely prostějovského kapitána Prášila však vrátily Orlům klid. Očekávané drama se nekonalo. Hanáky za jasným vítězstvím táhl, kromě kapitána, výborný Pandula a Kohout. Ten dosáhl na patnáct doskočených míčů a předčil pivoty Východočechů. "Opravdu nám to sedlo," pousmál se Choleva.

Příští zápas čeká pardubické basketbalisty v sobotu od 18 hodin doma proti Děčínu.