JAKO LUK. Hokejka Jana Starého se před střelou na olomouckou branku prohnula...

JAKO LUK. Hokejka Jana Starého se před střelou na olomouckou branku prohnula jako tětiva luku. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubičtí hokejisté nedali Olomouci šanci, výtečně bruslili

• 0
Vypadalo to, jako by hráči Pardubic namísto konzumace tradičních vánočních pochutin v minulých dnech drželi přísný stravovací režim. V pátečním utkání proti Olomouci totiž vůbec neměli těžké nohy - naopak hýřili pohybem a soupeře smetli 6:2.

„Myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon, pětky dobře pracovaly. Z toho vyplynulo to, že se na několika brankách podíleli obránci. Až na úvod zápasu, kdy nás zpomalilo vyloučení, jsme byli jasně lepší,“ uvedl asistent trenéra Pardubic Miloš Říha mladší.

S kolegou Venerou nasadil do zápasu dvě čerstvé posily: zkušeného obránce Čuttu a forvarda Roda, který má domluvené střídavé starty z prvoligového Ústí nad Labem. V brance se navíc místo nemocného Kristana objevil mladík Vejmelka.

Toho Olomouc nijak zvlášť netrápila; v jednom případě si „zavařil“ sám, když omylem přihrál hostujícímu Rácovi, který obratem poslal puk před bránu na teč Cibákovi. Pardubický brankář si však dokázal poradit. To olomoucký gólman Vošvrda tolik štěstí neměl - inkasoval nejprve ze Zohornovy dorážky a pak i z Čuttovy rány od modré.

Ve 25. minutě snížil olomoucký Vyrůbalík, ale i druhou třetinu, v níž bylo k vidění poměrně dost vyloučení, ovládly Pardubice. Kapitán Čáslava a dvougólový kanonýr Sýkora svými trefami Olomouci definitivně vzali naději na obrat. Hostující Laš a domácí Benák už jen upravili skóre do finální podoby.

Další utkání sehrají pardubičtí hokejisté v neděli od 15.30 ve Zlíně.

Jak dopadla předchozí měření sil těchto soupeřů v probíhající sezoně? Vždy vítězně pro Pardubice; ty koncem září vyhrály na Moravě 3:1 a v listopadu zlínské „Ševce“ porazily doma vysoko 6:2.