MARNÁ SNAHA. Pardubický brankář David Šimon nezastavil průnik Petra Pleyera,

MARNÁ SNAHA. Pardubický brankář David Šimon nezastavil průnik Petra Pleyera, futsalisty Bohemians. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubice neskórovaly, futsalisté Bohemians si vezou jasné vítězství

• 0
Víkendový zápas 8. kola Chance futsal ligy domácímu Torfu body nepřinesl, a zůstává tak s osmi body na osmém místě tabulky. Výhru 4:0 si z Pardubice vezou pražští Bohemians 1905, kteří se díky výhře vyhoupli na třetí místo ligy.

Domácí futsalisté zahájili utkání aktivně a od prvních minut se tlačili na branku Bohemians 1905. První slibná akce domácích po ose Jeřábek - Netolický však gólem neskončila. Hned z protiútoku vybojovali hosté rohový kop, jehož provedení bylo bezchybné a útočník klokanů Štverák otevřel skóre - 0:1.

V dalších minutách pardubické několikrát podržel domácí brankář Šimon, který likvidoval nebezpečné střely Kopeckého a Vodeckého.

Šanci na srovnání nevyužil v závěru poločasu Mikan a do šaten se šlo za těsného vedení hostů 1:0.

Favorizované družstvo Bohemians si asi o přestávce vyslechlo své, jelikož v úvodu druhé půle značně zvýšilo produktivitu. Sólo Vodeckého, střely Dlouhého ani šance Novotného však ke gólům nevedly. Naopak na druhé straně mohl vyrovnat Mikan, trefil ale pouze tyč.

Následující útok už ale hosté využili a na 0:2 v 31. minutě zvyšoval Koudelka. O čtyři minuty později to bylo po kombinaci Pleyer - Dlouhý - Pleyer 0:3. Domácí bojovali, od 37. minuty hráli power-play, ale po šestém faulu proměnil desítku Junek a upravil na konečných 0:4.

Další utkání čeká hráče Pardubic ve středu 23. listopadu od 20 hodin na palubovce lídra tabulky Tanga Brno. V domácím prostředí se Torf představí 27. listopadu od 20 hodin, kdy se čeká vítězství domácích, jelikož sportovní hala Dašická přivítá poslední tým tabulky Andy Liberec.