Momentka z extraligového utkání mezi Pardubicemi a Kladnem.

Momentka z extraligového utkání mezi Pardubicemi a Kladnem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubičtí hokejisté si podali Rytíře z Kladna v přesilovkách

• 0
Až do neděle v této sezoně platilo, že se v utkání Pardubic s Kladnem diváci dočkají hattricku. Bohužel pro obhájce titulu v jejich síti. Tomáš Plekanec jim dal dokonce dva, Pavel Patera a Jaromír Jágr po jednom. Jenže borci z NHL už jsou zpátky za mořem; v sestavě kladenských Rytířů se tak v ČEZ Areně objevil jen veterán Patera a na ledě to bylo znát. Pardubice středočeského soupeře porazily 4:1.

V první desetiminutovce úvodní třetiny sice působili o něco živějším dojmem hosté, ovšem do vedení šly Pardubice, jež proměnily díky Cetkovskému přesilovku. Kladenští hráči však nedlouho poté vyrovnali z brejku a do přestávky byly ochozy svědky víceméně vyrovnaného hokeje.

Takový stav věcí se asi moc nepozdával manažerovi domácích Miloši Říhovi, protože změna byla hned po pauze patrná. Pardubice přidaly v bruslení a byly nebezpečnější než Kladno. Chvíli před polovinou utkání přidaly další gól zásluhou Barteka, opět v početní výhodě.

Rytíři nicméně nesložili zbraně a brankáře Růžičku se snažili zaměstnávat. Největší šanci na vyrovnání měli ve 49. minutě, když Hořava trefil levou tyč. Pardubice se ovšem k vážnějším příležitostem dostávaly častěji; jejich tempo v závěrečné třetině gradovalo.

A přišly další dva góly; nejprve se po objetí branky zapsal mezi střelce Kousal a pojistku přidal necelé dvě minuty před koncem svým druhým (též přesilovkovým) gólem v zápase Cetkovský.

Příští utkání sehrají pardubičtí hokejisté v úterý od 17 hodin v Ostravě s týmem Vítkovic.