Jaroslav Petrouš trpí po dvou těžkých úrazech nesnesitelnými bolestmi. Rozhodl se proto pro dobrovolnou amputaci. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

V Chorvatsku padaly atletické limity pro Londýn i osobní rekordy

• 0
O víkendu proběhlo v chorvatském Záhřebu otevřené Mistrovství Chorvatska v atletice handicapovaných. Vzhledem k faktu, že se jednalo o jednu z posledních možností ke splnění náročných kvalifikačních limitů na XIV. Letní paralympijské hry v Londýně 2012, jednalo se opravdu o velkých mezinárodní mítink.

K jednotlivým startům se přihlásilo celkem 311 sportovců z 26 zemí. Hvězdu SKP Pardubice tu reprezentovali dva atleti. Prvním úspěchem bylo získání oficiálních mezinárodních klasifikací IPC.

Sobotní zápolení zahájil Jaroslav Petrouš v oštěpařském sektoru, kde výkonem 34,20 metru získal nejen "B" limit na paralympiádu, ale i stříbrnou medaili ve sloučených kategorií F57, F58. Ke svému prvnímu startu ve vrhu koulí na mezinárodním poli pak nastoupil Viktor Uřidil. Výkonem 8,60 metru vybojoval 6. místo.

O poznání úspěšnější na plnění limitů byl druhý závodní den. V hodu diskem Viktor Uřidil výkonem 30,76 metru přehodil všechny ostatní soupeře, A-limit mu však utekl o 14 cm a medailová pozice o 50 přepočtových bodů. Chuť mu maličko může spravit alespoň potvrzený "B" limit a o více než půl metru zlepšený osobní rekord.

Jaroslav Petrouš pak získal kvalifikační "A" limit na paralympiádu v Londýně, a navíc získal 3. místo mezi diskaři.

Témata: Handicapovaní