Lukáš Rešetár jako futsalista.

Lukáš Rešetár jako futsalista. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Nový útok fotbalistů Pardubic je tvořen z dravosti a mládí

• 0
Je to sice jenom bod za remízu 0:0, ale pro pardubické fotbalisty má kořist z prvního jarního kola na hřišti béčka Českých Budějovic dvojnásobnou hodnotu. Zaprvé je z venku, kde se červenobílým dařilo už v průběhu podzimu průměrně. Ale ke všemu jde o čtvrtou plichtu z cizích trávníků v nováčkovské sezoně. To není špatný počin.

"Podali jsme opravdu kolektivní výkon, zejména v obraně, který byl podpořen bezchybným Shejbalem," všiml si pro klubový web trenér Martin Svědík. A přestože jde o bezbrankový výsledek, musí se pojímat s respektem.

Vždyť Pardubice vpředu nemohly nasadit ani jednoho ze svých elitních útočníků. David Petrus stále chybí, ten samý případ u druhého střelce z podzimu Radima Fikejze.

Zaskočit musel ryzí záložník Lukáš Rešetár a do dospělého fotbalu teprve nakukující dvacetiletý mladík Martin Brychta.

"Chválím celý kolektiv a za první půli Brychtu. Škoda, že jsme některou akci nedotáhli," viděl rezervy Svědík. V bojovném a na šance bohatém prvním poločase sice nově složené útočné duo gólově nezaperlilo, nicméně do příštích zápasů zanechalo fantastický dojem.

Málokdo by to čekal, když spolu ti dva hrají teprve podruhé. "Nehraju úplně na hrotu, spíš podhrotového útočníka, snažím se hledat si místo, hodně se stahuji k záloze," popsal svoje hlavní úkoly na hřišti a spolupráci s Martinem Brychtou už ostřílený Lukáš Rešetár, kterého kouč už během přípravy přeškolil na forvarda. Zasloužili by si absolutorium.

Budějovická obrana měla po jejich dotecích s balonem problémů nad hlavu. A v cestě za brankou stály nohy obránců." K nějakým balonům jsem se dostal, je otázka, zda bych jich měl víc, kdybych hrál třeba na kraji zálohy," uzavřel Rešetár. Tak třeba příště.